Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • iFi, wiedziałem, że to kwestia czasu po koksie

    powodzonka :!:
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

    Komentarz


    • Niestety z zupełnego braku czasu nie byłem w stanie zrobić żadnego zdjęcia gratów, tak czy inaczej oto wykaz:



      To są ceny cennikowe, od tego dowolny wedle uznania ASO rabat. Robocizna to ~500zł. Choć nie robię w ASO tak podał mi doradca serwisowy. Dzisiaj auto powinno być zrobione więc zdam relację jakie rezultaty.

      Komentarz


      • iFi, no to trochę wyłożysz hajsu na stół :!:

        my planujemy pod koniec sierpnia ruszyć z tematem
        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

        Komentarz


        • Racja, na szczęście ASO wykazało się zdrowym rozsądkiem i zaproponowało dobry upust, także warto z nimi rozmawiać... Tak czy inaczej wszystko nieco na wariackich papierach ja do końca tygodnia muszę mieć auto stąd lekki pośpiech w temacie...

          Komentarz


          • Zamieszczone przez iFi
            Racja, na szczęście ASO wykazało się zdrowym rozsądkiem i zaproponowało dobry upust, także warto z nimi rozmawiać...
            dobrze napisane :!:
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz


            • Dobra! Wymiana przeprowadzona - auto odzyskało moc. Falowanie zupełnie znikło. Teraz mam wrażenie, że od nowości coś było nie tak z tym zaworem. Miałem na początku używania samochodu taki efekt, że jak naciskałem gaz, np do wyprzedzania, to dostawał takiego skoku przez chwilę jakby ze 200 koni miał, po czym wracał do normy. Później mu to przeszło.

              Teraz chodzi zupełnie płynnie. Wciskam gaz i auto po prostu jedzie. Zero jakichkolwiek szarpnięć, pływania mocy czy innych efektów. Auto po prostu płynnie przyspiesza.

              [ Dodano: Pią 01 Sie, 14 12:52 ]
              BTW. Zapomniałem dopisać... rozmawiałem jeszcze na temat ewentualnej regeneracji starego zaworu... zdanie jest takie, że się nie da, bo problem leży w żeliwie i to ono się wykrzywia i powoduje przycinanie zaworu po mocnym rozgrzaniu silnika... właściwie to by się potwierdzało... u mnie na zimnym silniku jakoś jeszcze łapał ciśnienie. Po rozgrzaniu makabra.

              Komentarz


              • pokaż fotki tego zaworu starego

                Komentarz


                • iFi, Masz info czy nowy zestaw naprawczy jest konstrukcyjnie poprawiony aby wytrzymał znacznie więcej niż ten oryginalny :?:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez jarekbarcaaa
                    pokaż fotki tego zaworu starego
                    Nie mam niestety starego żeliwa. Dostałem je i miałem przez chwilę ale pozbyłem się złomu Tak czy inaczej zawór wyglądał zupełnie "normalnie". Był lekko przykurzony ale na pewno nie na tyle, żeby powodowało to przycinanie się. Na zimno chodził w miarę lekko. Luz był ale nie taki jak na filmach u kolegów. Gdy lekko uniosło się zawór na luzie wtedy delikatnie się przycinał. Co ciekawe nowe żeliwo także posiada luz na zaworze. Także mniejszy niż na wklejonych wcześniej filmach.

                    Zamieszczone przez endryu
                    iFi, Masz info czy nowy zestaw naprawczy jest konstrukcyjnie poprawiony aby wytrzymał znacznie więcej niż ten oryginalny
                    ASO twierdzi, że poprawione. Ile w tym prawdy, nie wiadomo - napinacze i rozrząd w TSI też już wiele razy poprawiali.

                    Dodatkowo, jeśli to kogoś interesuje, po wymianie żeliwa miałem jeszcze problem z szarpaniem - nie było to falowanie jak wcześniej tylko szarpanie. Pojawiło się nagle. Teraz jestem po wymianie zaworu sterującego gruszką: 06F906283F i wygląda na razie, że pomogło... Wniosek jest taki że cała ta turbiną jest po prostu słaba. Informacja od tunera jest taka, że w okolicach 100 tyś km każdego czekają jakieś przejścia z turbiną. Pewnie nie jest to informacja pasująca do wszystkich ale chyba jest coś na rzeczy.

                    Komentarz


                    • iFi, a dlaczego przy okazji 'rozebrania' nie oddałeś turbo do sprawdzenia, regulacji, ustawienia etc :?:


                      teraz to może być tylko gdybanie, że czujnik ( czujników może być jeszcze kilka do wymiany) na dolocie x2, na zimnej stronie turbo x1


                      Zamieszczone przez iFi
                      endryu napisał/a:
                      iFi, Masz info czy nowy zestaw naprawczy jest konstrukcyjnie poprawiony aby wytrzymał znacznie więcej niż ten oryginalny


                      ASO twierdzi, że poprawione.
                      nic nie jest poprawione
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • Turbina była składana przez zakład który się tym zajmuje. Mechanicy nie robili tego że tak powiem na stole, więc teoretycznie pod tym względem powinno być ok.

                        Zobaczymy czy nowe żeliwo wytrzyma próbę czasu. Jeśli za jakiś czas znów padnie oddam je na gwarancję a na pokład wleci swap z mocniejszej wersji z dolotem i FMICem. Kolejnej zabawy z tym złomem nie będzie.

                        Komentarz


                        • iFi, ile rabatu udalo Ci sie wyrwac?
                          Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                          www.nawmar.pl

                          Komentarz


                          • Dzisiaj zauważyłem, że turbina w moim szkodniku poci się od doły. Czy to może być wina odmy? Jakiegoś o-ringu? Miał ktoś podobny problem? Jak to u wygląda?

                            Załączam zdjęcia jakie udało mi się zrobić od góry turbina jest czysta, widać, że od spodu poci się tak samo gruszka.
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • Witam,
                              tak się zastanawiam czy zaworowi upustowemu nie pomogło by takie rozwiązanie:

                              Forum - Octavia Club Polska

                              Moja znajomość rzeczy jest nikła, lecz być może zawór blow-off mógłby zastąpić zawór upustowy ( ten mógłby pozostać zamknięty).

                              Komentarz


                              • bob the builder, chyba nie do końca bo zawór upustowy w kolektorze charakteryzyje sie bardziej płynną pracą a ten zwór ktory podałeś w linku pracuje na zasadzie "otwarte-zamknięte"
                                kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

                                teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez jamesbondzio
                                  bob the builder, chyba nie do końca bo zawór upustowy w kolektorze charakteryzyje sie bardziej płynną pracą a ten zwór ktory podałeś w linku pracuje na zasadzie "otwarte-zamknięte"
                                  Tak sobie myślę, że skoro wskazany przeze mnie zawór ( blow-off) w ogóle działa, to "upuszcza" on ciśnienie przed zadziałaniem (otwarciem choćby częściowym) zaworu upustowego "klapki" w kolektorze. Tak więc mógłby on wówczas pozostawać cały czas w pozycji zamkniętej i problem z jego niedomykaniem byłby nieistotny.
                                  W sytuacji odwrotnej, gdyby zawór na kolektorze zadziałał wcześniej niż "blow-off", to nie wydał by on tego pięknego "syku" nawet przy częściowym uchyleniu klapki.
                                  A może się mylę? Ale tak myślę, że gdy dopadnie mnie ta przypadłość nie omieszkam spróbować tego rozwiązania - koszt wydaje się stosunkowo niewielki.

                                  Komentarz


                                  • Teraz jeszcze dochodzi do tego sprawa temperatur. Blow-off wypuszcza nadmiar powietrza za sprezarka. Jest to stosunkowo "chlodne" powietrze. Wastegate działa w gorących spalinach. Jakos nie widze mozliwosci zastosowania blow-off w tej pozycji.
                                    Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                    Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                    Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                    Komentarz


                                    • bob the builder, popatrz w temacie, którego zaworu dotyczy problem...

                                      Wastegate jest po stronie gorącej, tam gdzie spaliny napędzają turbinę. To jest klapka wewnątrz kolektora, która nic nie wypuszcza na zewnątrz a jedynie puszcza spaliny bypassem zamiast na łopatki. Dzięki temu turbina nie pompuje bez umiaru...

                                      DV (diverter valve) to zawór upustowy po stronie zimej. Słychać go gdy puszczasz gaz, np przy zmianie biegu. Wtedy przepustnica się zamyka a ciśnienie jest spuszczane w atmosferę...

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez iFi
                                        bob the builder, popatrz w temacie, którego zaworu dotyczy problem...

                                        Wastegate jest po stronie gorącej, tam gdzie spaliny napędzają turbinę. To jest klapka wewnątrz kolektora, która nic nie wypuszcza na zewnątrz a jedynie puszcza spaliny bypassem zamiast na łopatki. Dzięki temu turbina nie pompuje bez umiaru...

                                        DV (diverter valve) to zawór upustowy po stronie zimej. Słychać go gdy puszczasz gaz, np przy zmianie biegu. Wtedy przepustnica się zamyka a ciśnienie jest spuszczane w atmosferę...
                                        Faktycznie - mój błąd
                                        tak więc pozostaje jedynie przetestować patent ze sprężynkami.
                                        A propos
                                        ciekawe jaką turbinę zastosował CompSport wyciągając CAXĘ na 200 koników?

                                        Komentarz


                                        • Moim skromnym zdaniem należy bardzo uważać z tymi sprężynkami. Sprawiają one jedynie, że wastegate otwiera się jeszcze ciężej. Problemem w naszych silnikach nie jest to, że sprężyna w gruszce jest za słaba i nie wytrzymuje ciśnienia spalin - szczególnie w seryjnym silniku. Problemem jest płynność regulacji i fakt, że przez przycinający się zawór komputer nie jest w stanie szybko ustawić odpowiedniego ciśnienia...

                                          Komentarz


                                          • Hej Ifi,

                                            jak tam sytuacja u Ciebie? Wszystko nadal bangla idealnie po wymianie?

                                            Ja po ponad półrocznej jeździe ze sprężyną stwierdzam, że nie jest to idealne rozwiązanie
                                            Sprężyna z czasem się rozciąga i działa coraz słabiej, więc trzeba ją co jakiś czas naciągać lub nawet wymieniać...

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez zeb
                                              jeździe ze sprężyną
                                              Jaką sprężynę zastosowałeś, producent, typ, wymiary :?:
                                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                              =================================================

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez endryu
                                                Zamieszczone przez zeb
                                                jeździe ze sprężyną
                                                Jaką sprężynę zastosowałeś, producent, typ, wymiary :?:
                                                Zerknij do odebranych > Sob 03 Maj, 14 21:29

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez zeb
                                                  Hej Ifi,

                                                  jak tam sytuacja u Ciebie? Wszystko nadal bangla idealnie po wymianie?
                                                  Zdaje się, że z wastegate mam na razie spokój... miałem jeszcze problemy z dostarczaniem mocy ale innej natury. Tak czy siak akcja na razie pomogła... Zastanawiam się jednak czy następnym razem, gdybym miał więcej niż 2 dni na całą akcję, to czy wymieniał bym na nowe żeliwo. Używane sztuki kosztują już od ~500zł z gwarancją rozruchową...

                                                  Komentarz


                                                  • gdyby ktoś chciał się bawić z naprawą tego żeliwa/zaworu to u kumpla w garażu leży jedna sztuka (wadliwa).
                                                    kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

                                                    teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X