Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie a ten cały zestaw naprawczy to rozumiem, że nowy kolektor wydechowy ?, który w tym przypadku jest również obudową turbosprężarki ........z tego co mia wiadomo to tak załatwiają sprawę tych problemów własnie w ASO, czyli wymiana tj części na nową. Generalnie nigdy się nie spotkałem z czymś takim, aby w serwisie częścią zamienną była obudowa żeliwna, ale producent tej turbosprężarki niestety dał d.... i dlatego chyba musieli odejść od reguł, a prawdę mówiąc to nie pierwsze turbo Mitsubishi, które ma podobne problemy .......w szczególności VNT ....
    www.emp-turbo.pl
    www.facebook.com/emp-turbo

    Komentarz


    • EMP-TURBO, A według Ciebie jest jakieś racjonalne rozwiązanie problemów z turbiną w 1,4 TSI CAXA :?:
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • co wam sie dzieje z tymi turbawkami? bo u mnie juz 140000 i odpukać nic

        Komentarz


        • Zamieszczone przez endryu
          EMP-TURBO, A według Ciebie jest jakieś racjonalne rozwiązanie problemów z turbiną w 1,4 TSI CAXA :?:
          problemem jest jak wszyscy wiemy jest powstawanie luzu na osi wastegata i najlepszym wyjsciem jest wymiana tego kolektora, ale na nowy, z tym że nie oczywiście za cenę 2 tys zł, tak jak to wyglada w ASO, bo ta części jest warta wiele mniej. Rozgladnę sie za tym i zobaczę co da się zrobić, podobny problem był zawsze w 1,8 T, gdzie żeliwa tez pękały i był problem z wastegatami, żeliwo do takiego czegoś nowe to koszt około 350 zł i mamy problem z głowy, myslę że w niewiele większej cenie można by było ogarnąc temat tych żeliw ......mozna tez oczywiście próbowac to naprawić, tzn wymieniac tulejke, bądź ten trzpień, ale trzeba by było to zrobić jakoś profesjonalnie z dobrego materiału .......
          www.emp-turbo.pl
          www.facebook.com/emp-turbo

          Komentarz


          • te predmuchy tez byly w fordach kuga 2.0 tdci. Okopcone przy tej osce od sterowania zmienna geometrią. Mi sie wydaje ze rozszlifowanie tej osi, wyciagniecie tego zaworu WG w to miejsce trzeb aby bylo wstawic jakas tulejkę. Najwiekszy problem to to zeby rozwiercic to dosc precyzyjnie by mozna bylo tam wstawic jakas wlasnie reperaturke. No chyba ze to wina osi ale wątpie.
            Pekanie kolektorów wlasnie albo na przylgni WG albo zaraz gdzies neidalego to tez taki standard w niektórych suszarach.
            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

            Komentarz


            • Ma ktos moze stare zeliwo po wymianie? Mam w Lbn firme co robi turbo i facet powiedzial ze jak obejrzy uszkodzony zawor to pomysla czy sie da i ew jak to naprawic. Mojego narazie nie wymieniam jeszcze a niedlugo przyjdzie lato i problem pewnie powroci.
              Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
              www.nawmar.pl

              Komentarz


              • micho_m, Zapytaj kolegę iFi
                Albo jamesbondzio bo wspominał kiedyś, że jego kolega ma żeliwo :idea: Jest o tym mowa stronę do tyłu.
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • Powitać. Mam problem podobny do wielu z was. U mnie na postoju przy otwartej masce przegazowując słychać delikatną pracę turbiny - mianowicie jak schodzi z obrotów wtedy nic się nie dzieje. Podczas jazdy 1, 2 przy wyższych obrotach turbina i moc prawidłowa. Czasami, nie zawsze na biegach wyższych jakby jej nie było. Podejrzewam westegate. Dzwoniłem nawet do działu części ASO trochę wypytać i powiedziano mi, że dwa zawory mianowicie zawór elektromagnetyczny i zawór odcinający są częściami wymiennymi. Czy któryś z nich to właśnie ów westegate?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez zygrfyt
                    Dzwoniłem nawet do działu części ASO trochę wypytać i powiedziano mi, że dwa zawory mianowicie zawór elektromagnetyczny i zawór odcinający są częściami wymiennymi. Czy któryś z nich to właśnie ów westegate?
                    Nie. Zawór wastegate jest całkowicie sterowany mechanicznie. Znajduje się w kolektorze wydechowym. Ten okrągły dekielek sterowany cięgnem. Na filmie występuje ten problem [youtube] [/youtube]
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • Czy jest ktoś na śląsku kto by się ewentualnie tym zajął? Czy pozostaje tylko wyłożyć sumkę powyżej 2tysi za jak wyczytałem kolektor z tym zaworem lub aso i ponad 4 tysie nie moje?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez zygrfyt
                        Czy jest ktoś na śląsku kto by się ewentualnie tym zajął?
                        Wymiana polega na przełożeniu maneli. Czytaj tu Forum - Octavia Club Polska
                        A może warto sprawdzić u Czechów, co, jak i za ile :?: Np w serwisie gdzie serwisuje swoja caxa-ę eaglemirek w Hlucinie
                        Link Pisz e-maila z zapytaniem.
                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                        =================================================

                        Komentarz


                        • zeliwo 1.4 tsi

                          Ja niedawno wymieniłem żeliwo na zestaw naprawczy. Dostałem 2 lata gwarancji na żeliwo wiec jest czas by potestować. Na tą chwile działa tak jak powinno nic sie nie tnie a auto po programie.

                          Komentarz


                          • Żeliwo wymieniałeś samemu czy w warsztacie? Ile Cię to wyszło.

                            Komentarz


                            • pitersoonn, ale masz tego świadomość że kolektor który 'dostałeś czy kupiłeś' jest dokładnie taki sam jak kolektor z fuckup'owym wastegate'm który miałeś przy turbo :?:

                              więc to będzie tylko kwestią czasu i będziesz mieć powtórkę z rozrywki...

                              uprzedzam Twoje pytanie - kolektor/zawór nie został zmodyfikowany
                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez pitersoonn
                                Na tą chwile działa tak jak powinno nic się nie tnie a auto po programie.
                                W tym momencie jeżeli wymieniałeś w serwisie to zapomnij o gwarancji.

                                Komentarz


                                • kolektor

                                  Zamieszczone przez prezes73
                                  Zamieszczone przez pitersoonn
                                  Na tą chwile działa tak jak powinno nic się nie tnie a auto po programie.
                                  W tym momencie jeżeli wymieniałeś w serwisie to zapomnij o gwarancji.

                                  Hej. Dogadany jestem z kolegą ze gwarancja jest na czesc i robocizne 2 lata. Jak zacznie sie coś dziac mam przyjechać. Auto było przez nich diagnozowane wszystko jest w papierach wiec nie sadze by gwarancji nie było:-). Zeliwo nowe z gwarancją..+ wywazenie kol + klimatyzacja pełen serwis 2200zl

                                  Komentarz


                                  • mój filmik pokaże w czym problem

                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                    Komentarz


                                    • Pytanko, może ktoś zapodać rysunek lub opisać w jaki sposób jest realizowany obieg chłodzenia turbiny, dokładniej w turbinie wchodzą trzy rurki wodne. Która za co odpowiada (wejście, wyjście)

                                      Komentarz


                                      • prezes73, rurki są 4. Górna cienka to dolot oleju, od spodu turbiny wychodzi gruba rurka powrotu oleju. Te dwie rurki obok siebie wchodzące z boku turbiny to obieg wody o ile pamiętam dolna to dojście a górna wyjście.
                                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                        Komentarz


                                        • kowal 2002,
                                          Faktycznie nie widzialem dolnej ops:
                                          Chodzilo mi głównie o chlodzenie, dzięki za wyczerpującą odpowiedz.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez prezes73
                                            Chodzilo mi głównie o chlodzenie
                                            W nawiązaniu czy koledzy, posiadacze 1,4 TSI zapoznali się z układem działania, budową układu chłodzenia turbiny i chłodzenia powietrza doładowującego :?:
                                            SSP405_PL.PDF - plik na EasyPaste.org
                                            (bo jest to ciekawy układ stosowany kiedyś w autach wyczynowych)
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • Witam ponownie.
                                              U mnie po wymianie turbosprężarki w 1.4 TSI CAXA, o co walczyłem ze Skodą trochę czasu, i przejechaniu od tego czasu 117 tys km znowu zaczęło się coś dziwnego dziać. Kiedyś było falowanie obrotów a teraz samochód nie chciał energicznie przyśpieszać. Nie mogłem wyprzedzać innych samochodów, nie było mocy. Pojechałem na diagnozę do Lellka w Sopocie. No i stało się. W serwisie powiedzieli, że są problemy z turbiną. Pytałem się czy muszę wymienić turbinę, na to otrzymałem odpowiedź, ze do wymiany jest zestaw naprawczy turbiny. Jest to ta część zintegrowana z kolektorem, gdzie jest zamontowany ten zawór z dźwignią do sterowania zaworu. Jestem umówiony na wymianę właśnie tego zestawu naprawczego - ma to pomóc.
                                              W serwisie rozruszali tę dźwignię i informowali mnie, żeby nie jeździć dynamicznie ponieważ wywali błąd i nie będzie przyśpieszał. Niestety błąd wywaliło i samochód jeździ jak by miał tylko 60 KM albo i mniej. Jest tragicznie. Jak były początki braku mocy to nie było żadnych komunikatów ani nawet check się nie palił. Byłem w dwóch warsztatach 'tuningowych', ponieważ stwierdziłem, ze tam będą znać się na turbinach - ale myliłem się. Mam nadzieję, że wymiana sprawi że moc powróci. Jak mi nic w pracy nie stanie na drodze to w najbliższy piątek jadę na wymianę.
                                              Aha co do kosztów. Za turbinę chcieli 4500 zł a za zestaw naprawczy 2070 zł za samą część plus 700 zł za robociznę z wgraniem nowego sterownika silnika.
                                              Kamil

                                              Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
                                              Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

                                              Komentarz


                                              • poszukaj kolektora z zaworem od jakiegoś rozbitka....
                                                kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

                                                teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

                                                Komentarz


                                                • plicha u Ciebie przycina się ten zawór:

                                                  [youtube] [/youtube]
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz


                                                  • Jeśli się przycina zawór WG to ja nie widzę potrzeby wymiany tej części gorącej a raczej pożądane rozruszanie tego. W ostateczności można rozwiercic spa na lapce i wyciągnąć os zaworu. Ładnie papierkiem wodnym wypolerowac oske i gniazdo w którym pracuje i potem złożyć w całość i zespawac.
                                                    G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X