Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II FL 1.6 MPI 2009 drgania silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II FL 1.6 MPI 2009 drgania silnika

    Witajcie,
    mam od 2 lat drgania silnika na biegu jałowym na rozgrzanym silniku. Ostanio padła cewka i po wymianie jej + kable i świece dalej to samo, przepustnica czyszczona i nic nie pomaga.
    Zauważyłem również, że jak np. dojeżdżam do świateł, auto mam na luzie i hamuję to mam 800 obrotów, a jak auto się zatrzyma to automatycznie obroty spadają do ok. 700.

  • #2
    Takie obroty to norma dla tego silnika. Ja mam na biegu jałowym obroty 650 obrotów. Jeżeli chodzi o delikatne drgania, to też niestety norma.

    Komentarz


    • #3
      Ten typ silnika tak ma. Można podnieść obroty silnika na biegu jałowym. Ja u siebie mam około 800 obrotów, które wskakują jak silnik osiągnie temperaturę 70 stopni.

      Jeżeli drgania są bardzo duże to podobno pomaga wymiana uszczelek kolektora.
      Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
        Ten typ silnika tak ma. Można podnieść obroty silnika na biegu jałowym. Ja u siebie mam około 800 obrotów, które wskakują jak silnik osiągnie temperaturę 70 stopni.

        Jeżeli drgania są bardzo duże to podobno pomaga wymiana uszczelek kolektora.
        Link
        o to chodzi ?

        Komentarz


        • #5
          marcinsm to są uszczelki łączące kolektor ssacy w połowie, a drugie masz pszy samej głowicy. Tego MaxGear sobie daruj.Tutaj masz np FEBI:
          EL240120 - górne szerokie
          EL475931 - golne
          georgg W 1,6 BSE można podnieść obroty? Coś kiedyś tu czytałem, że jednak nie.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
            georgg W 1,6 BSE można podnieść obroty? Coś kiedyś tu czytałem, że jednak nie.
            smajler da się. Ja mam podniesione. Obroty wskakują na wyższe jak silnik się trochę rozgrzeje.
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis

              smajler da się. Ja mam podniesione. Obroty wskakują na wyższe jak silnik się trochę rozgrzeje.

              Zdradzi kolega sekret jak je podnieść? O ile w okresie kiedy klimatyzacja działa obroty są OK. To już w okresie zimowych obroty są strasznie niskie.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez KuASY Zobacz wpis


                Zdradzi kolega sekret jak je podnieść? O ile w okresie kiedy klimatyzacja działa obroty są OK. To już w okresie zimowych obroty są strasznie niskie.
                Tu jest dobrze pokazane.

                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                ​​​
                Grzegorz

                Moja Ambitna Czarnula

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X