Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niewykrywalne stukanie w prawym przednim kole.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niewykrywalne stukanie w prawym przednim kole.

    Witam chciałem zapytac: Skoda octavia II 2008 1.9 tdi sprawdzana dwukrotnie na innych stacjach diagnostycznych i u jednego mechanika. Całe zawieszenie w porządku, zero luzów na sworzniach przeguby nowe itd, amortyzatory sprawne jednak róznica między prawym a lewym to 17%. Czy jest możliwe ze to amortyzator tak sie tłucze i stuka dodam ze tez niezawsze. Naprawde czasami tak wali ze az sie odechciewa jechac oczywiscie na nierównosciach. Czy istnieje moze cos jeszcze co moze byc przyczyna a jest niewidoczne? Z góry dzięki za pomoc.

  • #2
    Sprawdzałeś górne mocowanie? Może w nim tkwi problem?

    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

    Komentarz


    • #3
      Jutro sprawdze

      Komentarz


      • #4
        Opisz bardziej kiedy to stuka, gdy jedno koło wpada na nierówność, czy oba na raz - poprzeczna nierówność......

        Komentarz


        • #5
          superseb mi stuka jakbym mial worek zakrętek od słoików czy cos podobnego. Tłucze się tylko na nierównościach, kostka jumpo itp. asfalt cisza. Na atacji mimimalnie slyszalne jak testuja amory. Zero luzów. Obstawiam ze amor bo wylany ale 60 procent ma. Czytałem gdzieś, że mogą takie dzwieki wydawac wnętrzności amorka. Chyba, że masz inny problem

          Komentarz


          • #6
            Może drążki stabilizatorów?

            Komentarz


            • #7
              To że amortyzator ma 60% sprawności na stacji diagnostycznej to znaczy tyle co nic. Sam piszesz że jest wylany więc i tak do wymiany razem z górnymi mocowaniami. Przy okazji sprawdź dokręcenie belki (sanek) bo lubiły wydawać dziwne dźwięki no i oczywiście łącznik stabilizatora
              NFPNorth-West
              2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
              WARSZTAT www.dsize.pl
              ->
              CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
              spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X