Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie silnikiem na biegu jałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie silnikiem na biegu jałowym

    Cześć

    Chciałbym się was poradzić mianowicie, w mojej octavi 1.2 tsi 2010r. występują dziwne szarpnięcia silnika wyczuwalne ze środka. Problem zauważyłem na biegu jałowym, w czasie jazdy nic takiego nie czuć, może występuję ale jest nie wyczuwalne. Obroty stoją w miejscu, nie faluje. Świece, przewody, cewka nowe. Jedyne co udało mi się wykryć metodami amatorskimi to kąt wyprzedzenia zapłonu podczas tego "tiku" wskakuje z około 5 stopni na 20, oraz "stan obiegu paliwa 2 otwarta pętla (z powodu usterki systemu).

    Tu film https://youtube.com/shorts/X9MJfKpFOcs?feature=share

  • #2
    A zapłon czasem wtedy nie wypada na którymś cylindrze?
    NFPNorth-West
    2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
    WARSZTAT www.dsize.pl
    ->
    CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
    spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

    Komentarz


    • #3
      Teoretycznie objaw jak przy wypadaniu zapłonu. Niestety nie pokazuje nic w błędach zapisanych, oraz w aktualnych też nie mogę wyłapać. Świece wymienione z oryginalnych na NGK, nic nie dało, wymiana na Boscha. Wymienione przewody, i cewka. Zastanawiam się czy może być wina sondy ?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Merowing Zobacz wpis
        Teoretycznie objaw jak przy wypadaniu zapłonu. Niestety nie pokazuje nic w błędach zapisanych, oraz w aktualnych też nie mogę wyłapać. Świece wymienione z oryginalnych na NGK, nic nie dało, wymiana na Boscha. Wymienione przewody, i cewka. Zastanawiam się czy może być wina sondy ?
        Dziwna rzecz wpadła mi w oko, srednie spalanie z traski po mieście np. 7.5l, podjeżdżam pod garaz, wychodze otwieram wchodze do auta - 7,8l.

        Świece po około 2k km:

        IMG_20221205_180327.jpg
        IMG_20221205_180357.jpg

        Komentarz


        • #5
          Jak sytuacja z rozrządem wygląda?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
            Jak sytuacja z rozrządem wygląda?
            Nowy rozrząd. Może zrobione 2-2.5kkm

            Komentarz


            • #7
              A od kiedy zauważyłeś ten problem?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
                A od kiedy zauważyłeś ten problem?
                Tak naprawdę nie daleko od zakupu. Wszystkie wymiany były robione po tym jak to zauważyłem.

                Komentarz


                • #9
                  Patrząc na internet mógłbym dodać trochę wyższe spalanie, ludzie deklarują około 6.5l ja mam ciężko poniżej 8-7.5l zejść, a do tego dosc mocno z rury leci biały dym. Wiem że jest zimno ale nawet przy temperaturach wyższych miałem podobnie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam to samo co moj tato i may rozne spalania. Ja jesdze dynamicznie a on nie. Dlatego na spalanie z internetu sie nie patrz.l, wszystko zalezy od kierowcy.

                    Komentarz


                    • #11
                      Dodam że jak przekroczy 70 stopni, problem ustaje.. co się dzieje przy 70 stopniach?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X