Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne odgłosy TYLKO przy mocnym przyspieszaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne odgłosy TYLKO przy mocnym przyspieszaniu

    Witam, jestem tutaj nowy. Mam problem ze swoją Octavia 2FL 2.0 tdi 140km CFHC 2012. Otóż przy mocniejszym przyspieszaniu słychać jakieś dziwne dźwięki z pod maski. Przez mechanika została sprawdzone - łożyska w kole ok, przuguby ok, ośka czy półośka (nie wiem jak to się nazywa) też ok. Padło że dźwięki pochodzą na pewno ze skrzyni. Oddana do speca w temacie. On Po sprawdzeniu po jej rozebraniu stwierdził że wszystko jest ok, z całą pewnością. Skrzynia wróciła do samochodu, przy okazji zmieniłem dwumasę ze sprzęgłem (odzywała się już na półsprzęgle a dodatkowo w ostatnim czasie sprzęgło nie odbijało, zostało w podłodze kilka razy).

    Ale najgorsze że problem dalej został. Mechanik mówił że na pewno to jest problem ze skrzynią. Człowiek od skrzyni mówi że ona jest dobra nie ma co robić. Gdzie więc szukać przyczyny tych odgłosów które występują tylko w czasie obciążenia silnika w czasie jazdy po mocniejszym dociśnięciu gazu. Na postoju CISZA. Proszę o pomoc.

  • #2
    Masz filmik na którym nagrałeś dźwięk?

    Komentarz


    • #3
      Nagram dziś...

      Komentarz


      • #4
        Wrzucam link na youtube. Myślę że dość wyraźnie słychać...

        Komentarz


        • #5
          A czuć przy tym jakieś wibracje? Może zawieszenie silnika, skrzyni? Pod obciążeniem silnik lub skrzynia się przesuwa poza dopuszczalna tolerancję i stąd dźwięk jakby cos ocierało Jeżeli idzie gładko bez wibracji to może po stronie wydechu jest jakiś problem...

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za odpowiedź. Nie wyczuwam wibracji właśnie, ani pod nogą, ani na lewarku, kierownicy. Poduszki silnika niby zostały sprawdzone. Koleś od skrzyni zasugerował mi właśnie że któraś poduszka może siedzieć. Jeśli chodzi o wydech - sugerowałem to od początku mechanikom - tłumaczyli że nie możliwe bo wtedy byłoby słychać go tez przy przygazowaniu na postoju. Podnieśli mnie też razem z samochodem na podnośniku, wbijałem 6 bieg a mechanik zatrzymywał po jednym kole z przodu aby pokazać że to nie problem łożysk itp. Cały czas sugerując że to skrzynia.

            Jutro jestem umówiony z innym mechanikiem - zobaczymy co on powie jak na żywo posłucha Octavi

            Komentarz


            • #7
              Skąd jesteś?
              Może po prostu polecimy kogoś ogarniętego w Twojej okolicy?

              Komentarz


              • #8
                Siemiatycze, Podlaskie. Byłoby super.

                Komentarz


                • #9
                  Ło Panie ?
                  Jedyny co przychodzi mi na myśl to K-Mot Robert Kulma ale to już jakieś 100km

                  Zapytaj na grupie na FB - Octavia Club Polska.

                  Tam pewnie prędzej ktoś coś poleci.

                  Aaa, po odsłuchaniu jak dla mnie to któraś z poduszek ale magikiem nie jestem.

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam, Kolejny mechanik i jego sztab ludzi sprawdzili. Stwierdzili że wg nich to dźwięk nie pochodzi ze skrzyni a na 90% procent z półosi. Argument że jak się przyspiesza i skręca w lewo w prawo to dźwięk trochę jest cichszy.

                    Proponuje aby nie wchodzić w koszty to poszukać jakieś używki podmienić i wtedy będzie jasne. Myślicie że to może być półośka?

                    Samochód bezwypadkowy oczywiście wszystkie blachy w oryginalne, chyba że oberwał jakoś w same koło

                    Komentarz


                    • #11
                      Może być półoś. Kolega miał taki problem w Astrze II że jednego dnia auto jeździło normalnie, drugiego po wrzuceniu biegu nie jechało. Tu może być podobna sytuacja, że przy przyśpieszaniu jest duże obciążenie i półoś się przesuwa...

                      Komentarz


                      • #12
                        Szukam właśnie jakieś używki - mechanik podmieni i wtedy będziemy wiedzieć

                        Komentarz


                        • #13
                          Jeśli nie ma wibracji to jeszcze raz dokładnie sprawdził bym przestrzeń miedzy silnikiem a sankami, grodzią , osłonami. ..

                          Komentarz


                          • #14
                            Hej. Szukania przyczyn dalszy ciąg. W związku z tym mam do was pytania:

                            1. Jeden z mechaników mówi że to raczej na pewno półośka. Skrzynie sprawdzał jakimś sprzętem typu stetoskop niby i nie słychać z niej dziwnych dźwięków. Drugi mechanik jednak wykluczył półośki podnosząc samochód na podnośniuku. Wrzucał 6 bieg i dźwięk był mocno słyszalny za każdym razem - a najpierw przytrzymał jedno koło aby się nie kręciło potem drugie. Dźwięk był ten sam. Pytanie - czy w taką metodą można wykluczyć problem z półośką?

                            2. Jedna z opon przednich jest jakoś dziwnie zużyta - starta lekko popękana. Opony załoroczne. Hałas wiadomo że nie pochodzi z nich - ale może kieruje uwagę na jakoś wadę. Choć mechanik mówi że w upał tak może się zachowywać taka opona, zgadza się?

                            3. Przy okazji tych prac wymieniłem dwumasę z kpl sprzęgła firmy Sachs + pompkę przy medale sprzęgła. Objaw wcześniej - hałas na półsprzęgle i lekko drzwiami trzęsło. Po wymianie - też słychać dwumasę - dużo ciszej ale jednak słychać - oraz dalej występują drgania na otwartych drzwiach.

                            4. Jutro będę w Węgrowie - nie znacie jakiś dobrego speca w okolicach?

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X