Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujnik ABS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czujnik ABS

    Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kalendarzy, to chyba lepiej, jak będą odebrane na spocie. Listonosze to lubią upychać na siłę duży list do małej skrzynki :? Z drugiej strony cena przesyłki faktycznie jest mała, więc spokojnie można koledze nie zawracać głowy targaniem tego wszystkiego. piotrek_gdy mistrzu czekamy na twoją opinię

  • #2
    czujnik ABS

    witam, chciałbym się Was poradzić w sprawie mojej OII 2007 diesel. Od jakiegoś czasu świeci mi sie kontrolka ABS i ESP. Podłączyłem pod vaga i wyrzycił mi błąd lewego tylnego czujnika. Poczytałem troche i wziąłem się za wymianę. Poszło lepiej niż się spodziewałwm bo nie musiałem ściągać tarczy a czujnik wyszedł bez większych oporów. Sęk w tym że problem pozostał. Nie do końca wiem jak ten czujnik działa, na jakiej zasadzie dostaje sgnały itp. Może jednak tę tarczę trzeba zdjąć i wyczyścić tam wszystko dokładnie???
    Co myślicie????? Miał ktoś może taki problem??????

    Komentarz


    • #3
      jak ci problem pozistał , spradz czy przypadkiem nie masz uszkodzonego kabelka od czujnka, po wymanie popsutego czujnika ni powinna juz ci sie swiecic kontrolka, wyczysc błedy na komputerze
      wow wr............

      Komentarz


      • #4
        Witam
        w mojej skodzie miałem podobny przypadek.
        Czujnik czyta obroty koła z pierścienia magnetycznego który znajduje się na piaście.Jak ABS nie działa to ESP też.
        Odkręc koło i zobacz od tyłu pierścień magnetyczny,u nmie był uszkodzony(rdza go rozepchała i kawałek odpadł).Jest kiepski dostęp ale jest widoczny.
        Pech niestety że samego pierścienia nie kupisz i trzeba kupic całą piastę.
        Sprawdź u mnie pomogło

        Komentarz


        • #5
          potwierdzam
          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

          Komentarz


          • #6
            chwilę mnie nie było więc teraz dopiero odpowiadam. Błąd oczywiście kasowałem ale po chwili kontrolki zapalały się ponownie. Idę raczej w stronę że pierścień jest uszkodzony lub uszkodziłem go sam przy wymianie. Z jakiego materiału jest zrobiomy ten pierścień, jak wymieniałem pierścień??? Jak wymieniałem czyjnik widziałem jakieś kawałki jakby gumowej izolacji , coś jak izolacja przewodu elektrycznego tylko zmęczona czasem.
            Z tego co czytałem to samego pierścienia nie dokupię tylko całą piastę muszę wymienić, parę dni temu chciałem zdąć tarczę i zobczyć ale zaskoczył mnie trochę rozmiar torksa który trzeba mieć do odkręcenia tarczy. Wiecie może czy to jest jedyna śruba trzymająca tarczę???

            Dzięki za info

            [ Dodano: Nie 15 Kwi, 12 12:53 ]
            jeszcz jedno - kable sprawdziłem i wyglądają ok.

            Komentarz


            • #7
              wymiana piasty
              Forum - Octavia Club Polska
              wymiana tarcz
              Forum - Octavia Club Polska
              ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
              http://www.bunkry.pl/pl/index.html
              a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
              http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
              Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

              Komentarz


              • #8
                dzięki za linki. postudiuję i może się uda bez wizyty u mechanika

                Komentarz


                • #9
                  odsmaze kotleta
                  Otoz mam podobny problem co przedmowca. Po wymianie lozyska tylnego caly czas swieci sie kontrolka ABS i ASR Co to moze byc

                  Komentarz


                  • #10
                    Moze ktos potrzebuje oryginalny czujnik abs lewy tylny nowy do OII?Kupiony w serwisie i nie uzywany,oddam za dobre pieniazki.Kontakt na pw.
                    Respect All,Fear No One!

                    Komentarz


                    • #11
                      wojtass, sprawdź czy nie ubabrałeś czujnika podłącz pod kompa i wykasuj błąd
                      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                      Komentarz


                      • #12
                        tomus7
                        tak zrobie czytale gdziers ze jeszcze moze byc odwrotnie zalozone lozysko :evil: :twisted: a wtedy sie wk....e na maxa :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          kuda, ja mam identyczne auto z tego samego rocznika i ten sam problem, tylko że lewy tył nie domaga. Czujnik prędkości/abs co jakiś czas pokazuje jakieś chore prędkości, sporo różniące się od pozostałych kół. Zapewne czeka minie wymiana piasty. Napisz czy po wymianie piasty wszystko wróciło do normy? Jak wymieniałeś piastę to wyglądała ona tak jak na załączniku?
                          Załączone pliki
                          Sebastian

                          Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                          www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                          Komentarz


                          • #14
                            u mnie "spuchl" ten pierscien - po wymianie piasty problem znikł

                            Komentarz


                            • #15
                              No to wygląda na piastę do octavii. Z pierścieniem magnetycznym (to czarne).
                              Bardzo prawdopodobne że po prostu rozlecial się ze starości. Ale najpierw proponuje sprawdzić czy on po prostu nie jest zabrudzony. Ten pierścień to taki delikatny magnes i przyciąga różne badziewia z otoczenia. Była nawet na ten temat informacja techniczna że podczas wystąpienia usterki czujnika ABS - usterka mechaniczna nie wymieniać czujnika tylko ściągnąć i wyczyścić koło impulsowe.

                              Pozdrawiam MArcin
                              Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Kicer
                                nie wymieniać czujnika tylko ściągnąć
                                z tego co czytałem to ściągnięcie czujnika wiąże się z jego zniszczeniem bo tak są zapieczone lub rdza je trzyma
                                Sebastian

                                Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                Komentarz


                                • #17
                                  odgrzeje kotleta. Jaki nr będzie miał czujnik ABS prawy przód silnik 1,9 TDI BJB
                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jak tak dobrze patrze to będzie to WHT003856 (czujnik obrotów prawy przód).
                                    Cena w Skodzie to 285zł.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ja znalazłem coś takiego 7H0 927 804
                                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Oczywiście Biszczu ale to oznaczenie (część) wycofano w 01/11/2009 :szeroki_usmiech teraz jest to WHT003856. Można użyć zamiennie.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X