Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 2. TDI Problem z hamulcem tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    sazad, mimo że zacisk jest regenerowany zalecał bym wymianę przerabiałem już kilka razy podobne przypadki w róznych autach i po wymianie zacisku na nowy problem znikał. Po badaniu u fachowców danego zacisku okazywało się że dochodziło do kontowania się "tłoczka" zacisku i to powodowało że cały czas lekko hamował.(Podkreślam że żadne choć by minimalne "luzy" nie były wyczówalne w tych zaciskach tzn. "tłoczkach")
    Nie gwarantuję ci że masz ten sam przypadek. A sprawdzić można to tylko przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń.
    Powodzenia
    Spalanie śr. 6,2 ON Soft Made by Tune-Up

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66476

    Komentarz


    • #27
      pojeździmy bez klocków zacisku i jarzma
      trzeba tylko czymś sprytnie przewód hamulcowy zaślepić :?: :idea:
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez krzynol
        trzeba tylko czymś sprytnie przewód hamulcowy zaślepić
        z tym nie ma problemu , nit aluminiowy wkładasz do przewodu dokręcasz i już możesz ryzykować życiem :wink: :diabelski_usmiech


        Sorki nie doczytałem o tym przewodzie ops:
        Skoro został wymieniony to mimo wszystko obstawiam zacisk .
        Daniel

        Komentarz


        • #29
          sziaba, niestety chyba będę musiał tak zrobić, tylko że dostępne zaciski TRW (około 254 zł) to w większości zaciski regenerowane przez zakłady Lucasa, nowy ORI to 700-800 zł. Pytanie czy taki TRW warto kupić?

          [ Dodano: Pią 26 Kwi, 13 11:12 ]
          Zamieszczone przez sziaba
          kontowania się "tłoczka" zacisku
          też o tym myślałem, czy czasem tłoczek nie chodzi lekko po przekątnej, bo stary, który wymieniłem właśnie z jednej strony w dolnej części był lekko zarysowany
          Sebastian

          Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

          www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez sazad
            Pytanie czy taki TRW warto kupić?
            Jak ma gwarancję to tak
            Daniel

            Komentarz


            • #31
              ale sam mówiłeś, że tłoczek był profesjonalnie naprawiany i jeszcze sprawdzony
              się okaże, że takie poprawianie po naprawach to straszny syf

              lilo, jak to nit?
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez krzynol
                jak to nit?

                nit aluminiowy ( taki zwykły do zaklepywania ) wkładasz w przewód a główka tego nita zrobi swoje ( kiedyś tak robiłem jak nie było innego wyjścia )
                Daniel

                Komentarz


                • #33
                  sazad, powiem szczerze ,że pierwszy raz słyszę o regenerowanych zaciskach z TRW . Współpracowałem z tą w firmą w Niemczech ale to było jeszcze jak mieli tam swoją siedzibe :roll: , obecnie są w Polsce i z tego co wiem testowaliśmy dla nich układy hamulcowe , zawieszenia , przekładnie kierownicze i takie tam.. Więc co za tym idzie firma TRW (defakto Lucas-TRW)produkuje zaciski . Być może zajeli się też regeneracją :roll: fakt jest jeden że nie miałem żadnych problemów s przez 12 lat współpracy z nimi .
                  Pozdrawiam
                  Spalanie śr. 6,2 ON Soft Made by Tune-Up

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66476

                  Komentarz


                  • #34
                    sazad, To jak tak dobrze znasz tych z Wejherowa to myślę że nie powinno być problemu z tym żeby sprawdzili informacje techniczne skody. Tam o ile dobrze pamiętam była pewna informacja dotycząca tylnych zacisków hamulcowych chyba Lucasa, do końca nie pamiętam o co w tym chodzilo, ale kiedyś rzuciło mi się w oczy i pamiętam że coś było. Piszczały, zużywały kolocki albo cos... Sprawdź, nie zaszkodzi.

                    Pozdrawiam MArcin
                    Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

                    Komentarz


                    • #35
                      Kicer, Panowie z Wejherowa już w zeszłym roku w sprawie tego zacisku dali plamę - najpierw padło hasło ttm, to ich wyśmiałem, a późnej zaproponowali nowy zacisk za jakieś 1200 ziko.

                      Dzisiaj rozmawiałem z kolegą mojego kumpla z pracy, który ma warsztat w Starogardzie Gd. i potwierdził to co pisał sziaba, że najlepiej będzie wymienić zacisk bo najprawdopodobniej może być uszkodzony gwint na trzpieniu, który reguluje wysuwanie się tłoczka. I też potwierdził, że oferowane przez sklepy i hurtownie motoryzacyjne zaciski TRW są w większości regenerowane przez zakłady Lucasa. Przy czym tam stary to tylko korpus zostaje.

                      [ Dodano: Czw 05 Wrz, 13 22:43 ]
                      Zamieszczone przez sziaba
                      zalecał bym wymianę przerabiałem już kilka razy podobne przypadki w róznych autach i po wymianie zacisku na nowy problem znikał
                      miałeś 100% racji (poszedł pomógł) przed urlopem wkońcu się wziąłem, zamówiłem, kupiłem i wymieniłem ten cholerny zacisk. W trakcie urlopu zrobione ponad 2 tys km i w końcu jest OK!

                      [ Dodano: Czw 05 Wrz, 13 22:44 ]
                      Jeszcze jedno, zkupiłem zacisk TRW i przyszła nówka/nie regenerowana sztuka
                      Sebastian

                      Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                      www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X