Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Stuk przy zmianie biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Stuk przy zmianie biegu

    No i ze tak powiem dupa
    Jakis czas temu autko przeszlo dosc powazna operacje wymiany napinacza lancucha pompy oleju. Bylo to jakis miesiac temu. Okazalo sie ze lancuch byl luzny i obcieral o obudowe silnika. :shock: Napinacz zostal wymieniony i autko jezdzilo jak zloto az do wczoraj
    Odpalam sobie radosnie pod praca i slusze znow znany juz odglos spod maski. Wscieklem sie ale okazalo sie ze tym razem jest nieco inaczej. Poprzednio taki metaliczny gruchot bylo slychac caly czas niezaleznie czy w trasie czy na postoju czy ciply czy zimny silnik. Obecnie slychac to ciszej niz ostatnio i tylko na zimnym silniku. Kiedy tylko przejade kilka km to przestaje :shock:
    Nie mam pojecia co sie dzieje? Raczej watpie by znowu padl napinacz bo przeciez nowy byl wsadzony.
    Poza tym problem ustepuje po zagrzaniu silnika :|
    Mozliwe zeby lancuch sie wyciagnal? Ale wtedy tez nie tlumaczy to faktu ze problem znika po zagrzaniu.
    Macie jakis pomysl??? lacze

  • #2
    [O2] Stuk przy zmianie biegu

    Witam,
    To mój pierwszy post na tym forum więc na wstępie chciałem się przywitać. Szukałem trochę na necie ale wszystkie podobne problemy dotyczyły starych samochodów.
    A więc przejdźmy do problemu:

    Problem dotyczy samochodu octavii 2 FL z silnikiem 1.4 TSI, samochód jest eksploatowany ok 4 miesięcy na liczniku jest ok 4000 km.

    Przy zmianie biegu z 1-2 i 2-3 słychać dziwny stuk (przy normalnym operowaniu pedałem sprzęgła i gazu). Tak jakby zaprzęgniecie skrzyni biegów. Dzieje się to przy początku jazdy i temp zew. < 0. Zauważyłem też że po zmianie biegu i puszczeniu wszystkich pedałów nic nie słychać. Dopiero dodanie gazu generuje ten stuk (bez trzymania sprzęgła).
    W momencie w którym problem występuje, można go próbować wyeliminować poprzez dodanie większej ilości gazu.

    Byłem z tym w serwisie, ale akurat u nich nic nie stukało i nic nie stwierdzili.

    Co może być przyczyną? Czy może to być coś poważnego?

    Komentarz


    • #3
      W mojej octavii również pojawia się taki stuk i w podobnych warunkach. Mam wrażenie, że jest generowany przez układ wydechowy. Wybieram się z tym do ASO.

      Dzisiaj przysłuchiwałem się tym puknięciom - nie pojawiły się zaraz po ruszeniu, a dopiero po ujechaniu kilkuset metrów i kilkakrotnej zmianie biegów. Dodatkowo stukanie usłyszałem przejeżdżając przez bardzo wyboisty przejazd kolejowy. Bardzo delikatne puszczanie sprzegła nie powoduje stukania.

      Komentarz


      • #4
        Wydaje mi się że u mnie ten dźwięk pochodzi to ze skrzyni biegów, ale spróbuje się dokładniej przysłuchać.
        Napisz po wizycie w ASO co ci powiedzieli.

        [ Dodano: Sro 13 Lut, 13 09:09 ]
        Dzisiaj przy -1 st. C też stukało na początku jazdy, jednak dźwięk pochodzi z okolic skrzynii :/

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez raphx
          Wydaje mi się że u mnie ten dźwięk pochodzi to ze skrzyni biegów, ale spróbuje się dokładniej przysłuchać.
          Napisz po wizycie w ASO co ci powiedzieli.

          [ Dodano: Sro 13 Lut, 13 09:09 ]
          Dzisiaj przy -1 st. C też stukało na początku jazdy, jednak dźwięk pochodzi z okolic skrzynii :/
          Mam 1.2 TSI 105 KM kombi , 3000 km, od listopada 2012 i również w podobnych warunkach słyszałem u mnie takie dźwięki, ale miałem wrażenie że ten odgłos jest z bagażnika. Opróżniłem cały bagażnik i dalej było to samo. Przez 2 dni to słyszałem - zeszłą sobotę i niedzielę. Potem ustąpiło na tydzień i dziś znów. Garażuję w murowanym nieogrzewanym garażu. Może wydech ? Jakby u kogoś z Was zdiagnozowano ten stuk - prośba o info.

          Komentarz


          • #6
            raphx był juz wątek o stukach Forum - Octavia Club Polska
            Diagnozy rózne, niektórzy piszą o śrubkach. U mnie objawy były identyczne jak u Ciebie. Wzięli na podnośnik, posmarowali tu i tam i przestało. Sami mechanicy nie wiedzieli co to było, ale po tym smarowaniu auto przejechało 25 kkm i nie stuka
            Zresztą poczytaj ten wątek moze wyciągniesz jakieś wnioski

            Komentarz


            • #7
              Dzisiaj z ciekawości złapałem za końcówkę wydechu i poruszyłem nim - pojawiły się dziwne odgłosy - stukanie z lekkim skrzypieniem. Czy prawidłowo zamontowany wydech powinien stukać przy poruszaniu nim?

              [ Dodano: Wto 26 Lut, 13 21:24 ]
              Po ostatnim dosyć mocnym "obruszaniu" tłumika końcowego, stukanie przy zmianie biegôw zanikło. Myślę, że trzeba dokladnie obejrzeć mocowania układu wydechowego, bo chyba gdzieś tam jest przyczyna tego stukani

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X