Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina i pytanko

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Turbina i pytanko

    Ile taki pomiar kosztuje?

    Lpg serwisujesz w aso czy niezależne LR?

    Ciekawe jak wyszłby pomiary z nieszczęsnym dotryskiem Pb , mogłeś zaznaczyć opcję i pomierzyć 8)

  • #2
    Turbina i pytanko

    Witam! Mam pytanie..Posiadam O2 1,9 TDI i przy obrotach 2000/min słyszę delikatny świst turbiny,trwa to chwilkę(2s) i później jest cisza.Autko ma 100tys przebiegu przyspiesza zgodnie z oczekiwaniem,ale nie wiem,czy to jest normalne ponieważ wcześniej miałem benzynkę bez turbo..

    Komentarz


    • #3
      Świsty, gwizdy, sowy u mnie turbo na zimnym silniku wydaje odgłos sowy, jeżdzę już tak 2 lata i nic się nie dzieje :wink: także jeźdź, ciesz się jazdą, a tym sie nie przejmuj póki nie łapiesz notlaufów, nie bierze Ci oleju, to wszystko ok ale jeśli chcesz możesz zrobić logi dynamiczne i wrzucić na forum, koledzy którzy się znają na pewno podpowiedzą
      Życie to nie je bajka, to je bitwa!

      Komentarz


      • #4
        Kiedyś miałem volvo v 40 w td i świstało cały czas ..po 2 miesiącach autko stanęło w kłębach dymu ,nie mogłem go zgasić z kluczyka,musiałem szybko na biegu włączyć hamulec.O mało co nie zatarłem silnika.. Stąd te obawy..

        Komentarz


        • #5
          Wystarczy, ze kiedys na zimnym silniku wstawiles konkretnie gaz w podloge i teraz będzie gwizdac. Nie potrafie Ci tego wytlumaczyc ale tlumaczyl mi to u Mastersow Marek i mowil, ze to nic zlego, po prostu juz tak będzie.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez akism
            autko stanęło w kłębach dymu ,nie mogłem go zgasić z kluczyka,musiałem szybko na biegu włączyć hamulec
            choroba szalonych diesli :wink: ja bym się nie przejmował tym świstaniem, ale tak jak mówiłem- jak chcesz zrób logi, możesz zawsze podjechać do kogoś kto zna się na robocie żeby zobaczył w jakim stanie jest turbo. Z tymże tak jak mówię- ten świst to raczej nic nie znaczący świst
            Życie to nie je bajka, to je bitwa!

            Komentarz


            • #7
              U mnie gwizdala tak juz 4 lata az do dzis gdy pojechalo sobie turbo do regeneracji,gwizdalo a dzis przy okazji remontu silnika okazlo sie ze puszcza olej do ukladu wydechowego.
              Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

              obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Dachu
                U mnie gwizdala tak juz 4 lata az do dzis gdy pojechalo sobie turbo do regeneracji,gwizdalo a dzis przy okazji remontu silnika okazlo sie ze puszcza olej do ukladu wydechowego.
                Dachu niestety akurat nasze turbiny dobrą opinią się nie cieszą :szeroki_usmiech kolega akism ma inny silnik także nie ma go co straszyć a swoją drogą nie zauważyłeś że Twój szkodnik łyka sobie więcej oleju niż zwykle?
                Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                Komentarz


                • #9
                  Dafik88, od wymiany do wymiany brało jakies 0,4 l silnik zalany Motulem,turbo bylo kupowane jako nowe i przez 4 lata przejeczalo 95 tys,nie doczytalem jaki kolega ma silnik,masz racje nie ma co go straszyc :wink:
                  Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                  obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                  Komentarz


                  • #10
                    kiedyś bym się przejmował, ale już mi przeszło, jeździć :!:
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie niestety świst pojawił się w parze z notlaufami łapanymi przy niskich temperaturach na zewnątrz. Dodatkowo pojawiła się większa turbo dziura.
                      Moja Octavia

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Dachu
                        od wymiany do wymiany brało jakies 0,4 l silnik zalany Motulem,turbo bylo kupowane jako nowe i przez 4 lata przejeczalo 95 tys :wink:
                        No to ładnie, u mnie bierze litr na 10000 km... :Bojesie: Chyba pora ja wyczyścić i przy okazji zobaczyć czy też nie puszcza oleju...
                        Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Tobi77
                          U mnie niestety świst pojawił się w parze z notlaufami łapanymi przy niskich temperaturach na zewnątrz. Dodatkowo pojawiła się większa turbo dziura.
                          Może to byc efekt zapieczonego VTG.... ale nie musi... :wink:
                          Przemek
                          DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                          A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                          80 B3 Limo 1.6 TD SB

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tobi77
                            U mnie niestety świst pojawił się w parze z notlaufami łapanymi przy niskich temperaturach na zewnątrz. Dodatkowo pojawiła się większa turbo dziura.
                            Bo turbo Ci przeladowuje stad wiekszy lag.
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X