Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] 1,9tdi bjb problem z odpalaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] 1,9tdi bjb problem z odpalaniem

    Też siedzę jakiś zmęczony. W pracy troszkę w dupę dostaliśmy dzisiaj na lotach. Do tego mroźne świeże powietrze i człowiek dotleniony jak nie wiem

  • #2
    [O2] 1,9tdi bjb problem z odpalaniem

    panowie mam silnik 1,9tdi 105km BJB silnik na pompowtryskach
    silnik 178k km przejechane ubytki oleju zerowe
    wszystko dziala jak nalezy , auto pod komputer podpinane i nie pokazuje zadnych bledow
    ale jak jest cieple trzeba dluugo krecic zeby odpalilo, jak jest nie dogrzany (temp w polowie skali pali raz na rys a raz 2 obroty rozrusznika)
    90stopni jak jest i go zgasze jest masakra z odpaleniem
    zauwazylem tez ze jak jest rozgrzany nie slychac wlanczajacej sie pompy
    paliwa przy zbiorniku , czy ma to jakis zwiazek z tym odpalaniem na cieplo?
    doradzcie co moze byc nie tak co sprawdzic ewentualnie wymienic

    Komentarz


    • #3
      PiotrekSBI, a na zimmy pali na dotyk :? ja bym stawiał na rozrusznik a dokladnie na wytopiony smar, jak masz vcdsa to mozesz zrobic test ile obrotów jest .
      Łukasz

      Komentarz


      • #4
        jak jest zimny pali na rys niekiedy rozrusznik nie zdazy zrobic obrotu i juz jest odpalony
        a i jeszcze jedno zapomnialem dodac ze jak zgaszego go gdy dostanie 90stopni
        pujde gdzies na 20min i zdazy troche ochłonac to lepiej pali chodz jeszcze to nie jest to samo jak na zimnym silniku

        Komentarz


        • #5
          korekta mapy startowej, tylko nie pamiętam czy na ciepły czy zimny pomaga, ale chyba na ciepły

          Komentarz


          • #6
            Generalnie jak nie pali na ciepło to wizyta u tunera rozwiąże problem, tak jak pisał kolega - korekta dawki rozruchowej, możesz też sprawdzić jakie są korekcje po wymianie rozrządu, bo rozumiem, że przynajmniej jedną masz za sobą.
            Mądry Polak po ©kodzie...

            Komentarz


            • #7
              Sprawdź czujnik temperatury, po podłączeniu kompa zobacz jaką podaje temperaturę silnika.

              Komentarz


              • #8
                Mozna VCDSem pomoc, troche mapce startowej, a jesli braknie to dobry tuner rozwiaze sprawe w 5 min.
                Przemek
                DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                80 B3 Limo 1.6 TD SB

                Komentarz


                • #9
                  tak rozrzad byl wymieniany zaraz po kupnie, dzis doszlo jeszcze to ze gdy przyspieszam z pedalem gazu do dechy wcisnietym potrafi szarpnac tak jak by przerywalo w dostarczaniu paliwa, mysle nad chipem wiec piszecie ze przy wgraniu nowej mapy wszytsko ustanie?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Dobrzyl
                    PiotrekSBI, a na zimmy pali na dotyk :? ja bym stawiał na rozrusznik a dokladnie na wytopiony smar, jak masz vcdsa to mozesz zrobic test ile obrotów jest .
                    Chciałbym sprawdzić u siebie, mam podobny problem z odpalaniem ale na zimnym może faktycznie rozrusznik umiera. Jak VCDSem sprawdzić ilość obrotów i jaka wartość jest prawidłowa?

                    Komentarz


                    • #11
                      widze ze malo kto chetny do pomocy;/

                      Komentarz


                      • #12
                        PiotrekSBI, program robi się na zdrowym samochodzie
                        jak Co przerywa w trakcie jazdy to nic dobrego nie wróży
                        silnik do sprawdzenia
                        mapa
                        program

                        Komentarz


                        • #13
                          Miałem u siebie podobny problem wgranie nowej mapy załatwiło problem.

                          Komentarz


                          • #14
                            PiotrekSBI, W Czechowicach masz Krzyska GTO, masz blisko, programu nie zrobi jak auto bedzie niesprawne. Problem z odpalaniem na cieplym, moze byc zwiazany z pewnym bledem softu, ktory wlasnie ujawnia sie przy wiekszym przebiegu
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              U mnie było podobnie na zimnym palił na ciepłym trzeba było kręcić do 60 stopni było ok.
                              Wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i pomogło
                              pozdrawiam
                              Jest O2Fl CFHC, Passat B6 1.9tdi BLS
                              Była O2FL BXE, Audi A2 1.4TDI,
                              Była O2 BXE
                              Była O1 1.8T + automat

                              Komentarz


                              • #16
                                jutro rano jade podpiac sie pod komputer moze cos wywali ,rozmawialem z jednym mechanikiem i bedziemy sprawdzac pompe przy baku paliwa bo moze byc z nia zwiazane to odpalanie i szarpanie bo tak jak juz pisalem jak jest silnik cieply i chce go odpalic nie slychac pompy paliwa
                                powiedzcie mi jeszcze gdzie szukac przekaznika pompy paliwa w tym aucie

                                Komentarz


                                • #17
                                  na ciepłym zdejmij wężyk z paliwem od baku, jak leci to pompa sprawna :idea:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    leciec moze ale cisnienia moze chyba dobrego nie dawac, poprawcie mnie jesli zle mysle

                                    pompa sie scina , na cieplym silniku wogole paliwa nie podaje,
                                    w vw passacie z tym samym silnikiem bylo to samo co ja mam i wymiana pompy pomogla
                                    dzis sie bylem pytac jaki koszt pompy to zalezy jaki jest typ pompy jest bo sa 3 typy do tego silinka koszt od 220 do 440zl

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Czy problem z trudnym odpalaniem na ciepłym silniku został rozwiązany, bo mam to samo?
                                      Octavia II, 1.9 BJB, Ambiente. 231 800 km.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Również chciałbym wiedziec czy problem został rozwiazany bo mam podobny problem. zimny pali , cieply nie. zero bledow , silnik 1.9 105km bxe przebieg 60tys , na plaka odpala jak sie psiknie w egr.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          re

                                          też dołączam się do próśb, też mam bjb i ten sam problem, komputer zero błędów, a na ciepłym to odpala dość ciężko- zimny pali od strzału.
                                          Widzę, że to chyba bolączka silników 1,9 PD
                                          pozdrawiam Macek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Po co kombinowac i wywalać otwarte drzwi.. myk VCDSem lub korekta mapy startowej i fura bedzie palic od strzału....
                                            Przemek
                                            DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                                            A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                                            80 B3 Limo 1.6 TD SB

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              problem rozwiazany, wystarczylo wgrac nowa mape startowa ze zwiekszona dawka paliwa
                                              czas operacji kolo 30min

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez PiotrekSBI
                                                problem rozwiazany, wystarczylo wgrac nowa mape startowa ze zwiekszona dawka paliwa
                                                czas operacji kolo 30min
                                                A ile $ ?

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X