Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

woda przy nogach pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • woda przy nogach pasażera

    Ojcu dziś fabia nie odpaliła. Prostowniczek dał radę i zagadała ładowanie ma piękne i po aku chyba na drogowców pojedzie. Ja miałem 2 futury i obie reklamowałem więcej nie kupię chociaż powera miała i dłuuuugo rozrusznikiem kręciła

  • #2
    woda przy nogach pasażera

    Wykładzina w nogach pasażera jest mokra, bliżej fotela, dotyczy tylko podlogi, brak wilgoci dookoła. Ma ktoś jakieś pomysły ?

    Komentarz


    • #3
      Spryski normalnie działają?
      Życie to nie je bajka, to je bitwa!

      Komentarz


      • #4
        spryski pewnie normalnie, ale zapewne kolega zaczął używać klimy...
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #5
          Klimy używam ciągle, również zimą - klimatronic. Auto ma dwa lata, w serwisie zmienili filtr p.pyłkowy, lali samochód z zewnątrz i przecieku żadneg nie ma, jestem umówiony na sobotę - mają dalej szukać.Na pocieszenie usłyszałem historię o Superbie który stał u nich 2 tygodnie i przez ten czas szukano przecieku - była nieszczelnosc przy filtrze p-pylkowym. To jakiś absurd - przecież dróg ddostwania się wody jest może ze cztery - pięć.

          Komentarz


          • #6
            W zimie klima się nie włącza chyba jak jest temperatura poniżej 5st C czy jakoś tak...
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              Wiem ze sie automatycznie wylacza ale skąd ta woda ? W drugim aucie przbiega tam odpływ z klimy, ale w skodzie podobno to przebiega gdzieś indziej.

              Komentarz


              • #8
                Jak używasz klimy to powinieneś mieć kałuże z wody pod autem. Jak odpływ z klimy jest zatkany to te kałuże masz w aucie. U mnie w fabii to miałem wody prawie po kostki :-)
                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                Komentarz


                • #9
                  No tak, ale czy odpływ jest właśnie w okolicach nóg pasażera ? Jak go odetkać, któredy się dostać ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Art221 poszukaj tutaj.

                    Forum - Octavia Club Polska
                    Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki. Może to cos wniesie, jest tam napisane ze odływ przy nogach pasażera, ale to anglik. Czyli przwidlowo jest po stronie kierowcy ?

                      Komentarz


                      • #12
                        W naszych jest tak samo jak w anglikach. Dla pewności na forum z Seata Leona jest ładnie opisane jak dotrzeć do tego miejsca- a Leon i Octavia mają bliźniaczą konstrukcję więc powinno być tak samo lub bardzo podobnie. A tu masz link- powodzenia

                        LeonClub • Zobacz wątek - Parownik w 1P, jak się dostać?
                        Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                        Komentarz


                        • #13
                          Super, dzięki. Jeśli w skodzie jest podobnie to powinno wszystko wyjaśnić. Mam wrażenie że przy tego typu usterkach w serwisie starają sie jak najbardziej to rozwlec w czasie. Auto jeszcze na gwarancji, ale wolę wiedzieć sam co się dzieje. Czy po usunieciu takiej usterki ( woda nie stoi, pojawia sie wilgoć przy uciśnięciu wykładziny ) trzeba coś specjalnego robić czy wystarczy porządnie wysuszć ?

                          Komentarz


                          • #14
                            Wystarczy że porządnie wysuszysz :wink: w innym wypadku może się grzyb wytworzyć...
                            Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                            Komentarz


                            • #15
                              Dokładniej i ze schematem tutaj:
                              Forum - Octavia Club Polska

                              Jest cała procedura przewidziana do czyszczenia odpływu.
                              A odpływ dokłądnie znajduje się po stronie pasażera w po lewej na końcu, natomiast woda może obrać różne drogi, u mnie chyba aż skapywało za schowkiem właśnie w okolicach filtra przeciw-pyłkowego. Ale mokra była cała lewa strona pasażera.

                              Niestety, w zależności od tego jak dużo zdążyło tam się nalać jest dość ciężko pozbyć się wilgoci bo namięka derma pod wykładziną.

                              Pomimo gwarancji i tego, że będzie to robiło ASO to bym jednak sprawdził po nich robotę. Zaczynasz od zdjęcia plastikowej osłony progu, do odkręcenia chyba jedna śrubka pod schowkiem. Potem możesz już podnieść wykładzinę, ale podnieść trzeba też drugą warstwę, bo ona jest z jednej strony nieprzepuszczalna. Na samym dnie jest ta warstwa najbardziej chłonna niestety (derma, gąbka, czy coś takiego). Ja miałem przez chyba 2 tygodnie podniesioną wykładzinę na tyle na ile się dało i również tą drugą warstwę i włożone tam od czasu do czasu jakieś chłonne szmatki. A mokro było aż pod fotel tak ta gąbka zbiera.
                              Ja tu tylko sprzątam...

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzięki,swietny schemat. Jak sprawdze to napisze co sie działo.

                                [ Dodano: Sro 17 Kwi, 13 00:37 ]
                                Dotarlem co tej rurki, wykladzna sie suszy ale wycieku z odprowadzenia klimy nie widać. Może jeszcze za chłodno i klimatyzacja nie jest wysilona ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Czysta woda czy płyn do spryskiwaczy? Po prawej stronie pod nogami idzie przewód płynu do spryskiwaczy
                                  Moje projekty car detailingowe
                                  VW Touran 2.O TDI
                                  BMW X6 35d
                                  więcej na PW

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Czysta woda, deszczówka. Samochód w serwisie, rozebrana cała deska, wykładzina wyjęta, fotel pasażera wyjęty, w środku farelka. Ciekło przy zaślepce pomiędzy komorą silnika a kabiną. Zaślepka podobno ok, sugerują silikon. Powiedziałem żeby zmienili zaślepkę, jutro zobaczymy. Niezłe jaja, jedynie trwałość TSI poprawia mi humor.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Art221, niech w serwisie sprawdzą czy podchodzi pod akcję serwisową TPI 2023413/1 (posłałem Ci rozpiskę na e-mail jakby nie mogli znaleźć ).
                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dzięki. Sprawdze, ale chyba nie bo jest z 2011, a ten problem z akcji był do 2009.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Art221
                                          Dzięki. Sprawdze, ale chyba nie bo jest z 2011, a ten problem z akcji był do 2009.
                                          Nie sugeruj się rocznikiem. U mnie w 2009 r. nie powinno być np. starych uszczelek drzwi, które zostawiały ślad na karoserii, a jednak musiałem je wymieniać na "nowsze" - nawet ASO było zdziwione.

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X