Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia - słyszalne tarcie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia - słyszalne tarcie

    Zamieszczone przez krzynol
    Czyli również mogę mieć panel od Golfa?

    [ Dodano: Nie 02 Lut, 14 20:00 ]
    Właśnie wytargałem panel i jego oznaczenie to 3T0 907 044 AB Przed numerem jest kura ( logo skody). Z Wiesiem sprawdziliśmy w VCDSie że nagrzewnica działa ale chodzi na ~850W max. i nie chodzi cały czas, chyba że zejdzie się z temp. poniżej 20-21 stopni.
    Brak komunikacji ze sterownikiem klimy (auto hvac).

    [ Dodano: Nie 02 Lut, 14 20:34 ]
    Po wypięciu kostek i sprawdzeniu kabelków i po ponownym wpięciu kostek udało mi się zrobić adaptację klap kombinacją przycisków na panelu. Wcześniej nie mogłem tego zrobić bo nie było reakcji. Myślę że wróciła komunikacja ze sterownikiem ale dopiero jutro sprawdzę to vagiem. Nadal na radiu nie ma komunikatów więc pewnie dlatego że to audience

    [ Dodano: Wto 04 Lut, 14 21:35 ]
    Dzisiaj zauważyłem ciekawostkę- włączenie ogrzewania tylnej szyby zostało zasygnalizowane komunikatem na wyświetlaczu radia nic innego nie wyświetla się

    [ Dodano: Wto 04 Lut, 14 21:42 ]
    Mam jeszcze pytanie- gdybym idąc za ciosem chciał wymienić radio na takie, które bedzie wyświetlać komunikaty z klimy oraz w ramch rozszerzenia funkcjonalności chciał mieć możliwość słuchania muzyki z karty SD to które radio musiałbym wsadzić, żeby działało bez konieczności wymieniania innych rzeczy typu czujnik parkowania czy jakieś sterowniki?

  • #2
    Skoda Octavia - słyszalne tarcie

    Witam,
    czy spotkał się możne ktoś z problemem lekko słyszalnego tarcia, które dochodzi najprawdopodobniej z okolic silnika. Problem pojawia się po nagrzaniu silnika, nie występuje przy zimnym silniku i możliwy jest do usłyszenia tylko na wolnych obrotach, najlepiej przy wyłączonym radiu i bez nawiewu.
    Może ktoś spotkał się z takimi objawami.

    Komentarz


    • #3
      Nagraj cos i pokaz filmik... bo tak ciezko cos stwierdzic..
      Przemek
      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
      80 B3 Limo 1.6 TD SB

      Komentarz


      • #4
        BiW, zobacz temat o dwumasie,może to ona..
        Moje projekty car detailingowe
        VW Touran 2.O TDI
        BMW X6 35d
        więcej na PW

        Komentarz


        • #5
          Muti, jakby to dwumas to by jeszcze doszło bujanie budą
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz


          • #6
            Biszczu, no własnie nie zawsze ono wstępuje.. :roll: Kolega w BXE w A3 ma rozwalony dwumas,że wali,a w środku praktycznie wcale nie czuć :roll:
            Moje projekty car detailingowe
            VW Touran 2.O TDI
            BMW X6 35d
            więcej na PW

            Komentarz


            • #7
              Nie bardzo mam co nagrać. Odgłosy nie są zbyt intensywne. Jedyne co zaobserwowałem to przy niewielkim wzroście obrotów wzrasta też częstotliwość szumów. Przy większych obrotach silnik już je zagłusza. Poza tym nie zauważyłem żadnych innych objawów, w tym bujania budą.
              Zrobiłem 1000 km i nic się nie zmienia.

              [ Dodano: Pon 06 Maj, 13 21:57 ]
              Dziś miałem "pokazać" objaw mechanikowi, ale podjechałem, a tu nic nie słychać. W międzyczasie z uwagi na wysoką temperaturę uruchomiłem klimatyzację i wydaje się, że "odgłosy" były z nią związane. Do końca dnia nic nie było już słychać. Będę obserwował dalej.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez BiW
                Nie bardzo mam co nagrać. Odgłosy nie są zbyt intensywne. Jedyne co zaobserwowałem to przy niewielkim wzroście obrotów wzrasta też częstotliwość szumów. Przy większych obrotach silnik już je zagłusza. Poza tym nie zauważyłem żadnych innych objawów, w tym bujania budą.
                Zrobiłem 1000 km i nic się nie zmienia.

                [ Dodano: Pon 06 Maj, 13 21:57 ]
                Dziś miałem "pokazać" objaw mechanikowi, ale podjechałem, a tu nic nie słychać. W międzyczasie z uwagi na wysoką temperaturę uruchomiłem klimatyzację i wydaje się, że "odgłosy" były z nią związane. Do końca dnia nic nie było już słychać. Będę obserwował dalej.
                Miałem podobny problem z tym dzwiękiem, słyszalnym tylko w zamknietym aucie i kompletnej ciszy. Pognałem z tym do ASO i okazało się, że to wina kompresora klimatyzacji. Nowy jakieś 4tys. ale podobno można z tym żyć :-) bez wymiany...

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X