Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rytmiczne stukanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rytmiczne stukanie

    E tam ja się ciągle wybieram ale trochę za wcześnie są jak na moją robotę teraz

  • #2
    Rytmiczne stukanie

    Witam,

    Nazywam się Paweł i dwa tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Octavii II Combi , rok prod. 2005, 1.6 Mpi, 130 tys. km przebiegu. Przed zakupem udałem się do ASO na kompleksowy przegląd samochodu, po którym nie wykryto żadnych usterek (poza kilkoma drobnymi, głównie w zawieszeniu).

    Ostatnio, stojąc w kolejce na światłach usłyszałem dochodzące od strony pasażera z przodu rytmiczne stuknięcia (klaśnięcia). Nie zauważyłem żeby było je słychać w czasie jazdy, może dlatego, że nie są zbyt głośne. Po sprawdzeniu na parkingu zauważyłem, że jest to seria ok. 8-10 rytmicznych stuknięć powtarzających się co pewien czas. Ciężko wskazać z jakiego konkretnego miejsca pochodzą:/ Czy ktoś z Was spotkał się może z takim zjawiskiem i co może być tego przyczyną? Na przeglądzie była robiona diagnostyka silnika, która nic nie wskazała, był też wymieniony rozrząd. Z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam,
    Paweł

    Komentarz


    • #3
      obstawiałbym klimatyzcję
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Ja bym raczej obstawiał klapkę(i) od nawiewu. W mojej poprzedniej Octavce 01 miałem to samo i po rozebraniu okazało się, że przeskakuje klapka, która zamyka-otwiera obieg powietrza. Był problem z plastikową zebatką na tej klapce.
        Zresztą w obecnej Octavce mam to samo z tym, że raz to występuje, a raz nie. A jeżeli już wystąpi to zaraz po odpaleniu auta i trwa chwilę.
        Na razie z tym jeżdżę, ale na pewno za jakiś czas rozbiorę schowek i zajrzę.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X