Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] awaryjne otwieranie przedniej klapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] awaryjne otwieranie przedniej klapy

    test czy to winna przeplywomierza mozesz wykonac wypinajac przeplywke a wkladajac diode do tego celu należy diodę półprzewodnikową (np 1N4148) włożyć w kostkę przepływki, zgodnie ze schematem
    Karol

  • #2
    [O2] awaryjne otwieranie przedniej klapy

    zerwała się linka otwierania klapy przedniej w O2 jak ją otworzyć, czy ktoś ma jakiś pomysł

    Komentarz


    • #3
      "bez kanału nie obędzie się i po ściągnięciu od spodu plastikowej osłony silnika można się dostać do mechanizmu pokrywy silnikowej"

      lub

      "badz jakimis szczypcami probowania zlapania wajchy i przestawienia na miejsce, ewentualnie czymsz sztywnym przesunac zabezpieczenie zamka"
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        kazik1509, a wiesz w którym miejscu Ci się zerwała ( w sensie przy samej rączce, czy gdzieś dalej )? Bo coś mi się kojarzy, że w takich sytuacjach ściąga się lewe koło i nadkole a nad tym jest takie plastikowe połączenie linki, które można rozpiąć i pociągając otworzyć maskę. Nie mogę teraz skojarzyć gdzie to widziałem, ale jak znajdę to wrzucę dokładne info.
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za rady, przy pomocy syna który ma cienkie ręce udało się otworzyć maskę, odkręciłem halogen i potem reflektor. Okazało się że linka rozpięła się na tym złączu i wystarczyło pociągnąć za tą kulkę na lince. Ale nie dało mi to satysfakcji bo jak by się urwała w zamku to wtedy tym sposobem nie udało by się otworzyć, więc wyjąłem zamek i go sobie obejrzałem i okazuję się, że jest miejsce do awaryjnego otwarcia. Złożyłem wszystko s powrotem i zamoknąłem maskę. Przy użyciu dużego i długiego śrubokrętu i kawałka drutu odtworzyłem maskę przez kratki w grillu. Jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X