Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Stuki podczas przyspieszania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Stuki podczas przyspieszania

    Zamieszczone przez kamkorder
    Zamieszczone przez Mickul
    5x100
    tak samo jest przy alufelgach rozumiem?
    Rozstaw śrub jest jeden i ten sam dla danego modelu auta, niezależnie czy to alufelgi o rozmiarze 15, 16 lub 17 cali czy zwykłe felgi stalowe.

    Kwestia jest jakie ET ma dana felga czy to aluminiowa czy stalowa. Felga stalowa z Octavii ma oznaczenia ET38 i 6J szerokości. Im mniejsze ET tym felga będzie bardziej wystawała na zewnątrz, im większe ET - tym felga będzie bardziej umieszczona wewnątrz pojazdu.

    Polecam ten kalkulator:
    Alloy Wheel and Tyre Fitment Calculator. Offset, Tyre Stretch and Speedo Error | Will They Fit

    W kolumnie:
    "YOUR EXISTING SETUP"
    Wpisz
    WIDTH = 195
    PROFILE = 65
    DIAMETER = 15

    Existing Wheel
    WIDTH = 6
    OFFSET = 38

    I kalkulator pokaże Ci osadzenie standardowej felgi w Octavii I. W kolumnie "YOUR NEW SETUP" wpisujesz analogicznie dane nowej felgi i po prawej stronie na rysunku pokaże Ci różnie w osadzeniu między felgą oryginalną, a nową.

  • #2
    [O2] Stuki podczas przyspieszania

    Witam mam nie mały problem do rozgryzienia ponieważ w mojej o2 co prawda juz od jakiś 2 miesięcy podczas przyspieszania słychać taki rytmiczny stukot objawia się TYLKO bardzo żadko na 3 biegu tak przy około 2100 do 2600 obr/min i regularnie na 4 biegu juz od 1950 obr/min do 2300-2400 obr/min raż stuka głośniej a raz bardzo cicho tak że trzeba się dobrze przysłuchać dodam że odnoszę wrażenie że to dochodzi z lewej strony auta choc mogę się mylić , przeszukując googla wywnioskowałem że to będzię przegub wewnętrzny lecz się myliłem wymieniłem go i w sumie to nic nie pomogło więc teraz jestem w kropce i czy ktoś nie miał czegoś podobnego u siebie?

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X