Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Nie działa spryskiwacz tylnej wycieraczki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Nie działa spryskiwacz tylnej wycieraczki

    Fotki dawać :wink: .

  • #2
    [O2] Nie działa spryskiwacz tylnej wycieraczki

    Wczoraj zauważyłem, że nie leci płyn na tylną szybę. Slychac, ze pompuje ale nie dochodzi do szyby. Gdzie szukac przyczyny? Z przodu wszystko działa.
    W Fabii kiedys mialem cos takiego to chyba rozbierali mi klape bagaznika bo tam gdzies wezyk sie wyczepil a w O2 nie mam pojecia jak jest. Ktos ma jakis pomysl?

    Komentarz


    • #3
      octaviars1, niuchnij nosem czy Ci w klapie płynu nie czuć :diabelski_usmiech Bo gdzies ten płyn musi uciekać - o ile pompka podaje.....
      Mi w ex 0II rozpieło się w klapie.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        octaviars1, Poczytaj opis awarii sprysku u kolegi BIszczu str 34 opisu jego samochodu. Może coś takiego i Tobie się przytrafiło.

        Moja Octavia:
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
        Rafał

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez octaviars1
          Wczoraj zauważyłem, że nie leci płyn na tylną szybę. Slychac, ze pompuje ale nie dochodzi do szyby. Gdzie szukac przyczyny?
          A wcześniej podawała pompka na tylną szybę?
          Jeżeli tak, to tak jak przedmówcy napisali, masz gdzieś wyciek po drodze do tylnej szyby, albo przygięty przewód.

          Komentarz


          • #6
            Re: Nie działa spryskiwacz tylnej wycieraczki

            Zamieszczone przez octaviars1
            Wczoraj zauważyłem, że nie leci płyn na tylną szybę. Slychac, ze pompuje ale nie dochodzi do szyby. Gdzie szukac przyczyny? Z przodu wszystko działa.
            W Fabii kiedys mialem cos takiego to chyba rozbierali mi klape bagaznika bo tam gdzies wezyk sie wyczepil a w O2 nie mam pojecia jak jest. Ktos ma jakis pomysl?

            Zdejmij lewy boczek w bagażniku i sprawdź czy nie masz tam kałuży.
            U mnie też przestał siurać spryskiwacz i winowajcą okazał się rozpięty przewód w okolicy lewego tylnego nadkola. Płyn lał się na podłogę i wyciekał otworami na zewnątrz.
            Rozebrałem boczek (w kombiaku roboty w ch...) , zmontowałem z powrotem rozpięty dwójnik (z odrobinką kleju :szeroki_usmiech ) i teraz sika na tylną szybę aż miło!
            Octavia II RS TDI 200/441
            "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #7
              octaviars1, ja miałem tak samo - zsunął się wężyk
              Niestety żeby się do niego dostać w kombi trzeba zdjąć plastiki z tylnej klapy, a nastepnie wyjąć 3 światło stopu.

              Radzę robić to w jakimś ciepłym pomieszczeniu żeby nie połamać spinek mocujących plastiki.

              W sumie zabawy na jakieś 30 minut.

              W kombi płyn leci do wnętrza tylnej klapy.

              Powodzenia
              Moja Skodzina

              Skoda Octavia II -
              Opel Astra III -

              Komentarz


              • #8
                octaviars1, albo wypiął Ci się wężyk w tylnej lewej części za boczkiem (tapicerką)
                Forum - Octavia Club Polska

                lub przy sprysku przy szybie
                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Komentarz


                • #9
                  octaviars1, i co tam wyszło?
                  Moja Skodzina

                  Skoda Octavia II -
                  Opel Astra III -

                  Komentarz


                  • #10
                    A może przymarzł płyn ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Szymon82
                      A może przymarzł płyn ?
                      a to mrozy juz mamy? :diabelski_usmiech
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • #12
                        miałem coś podobnego rozebrałem wszystko cacy złożyłem i leciał płyn po jakimś czasie znów nie leciał to mechanik powietrzem przedmuchał i za jakiś czas ponownie nie leci to sam igłę w otworki poruszałem i leci teraz jak przestaje lecieć to poruszam i jest ok tak jak by zaśnieżały końcówki lub częściej używać tak profilaktycznie
                        SKODA OCTAVIA 2 2,0 TDI 16V BKD

                        Pozdrawiam Janusz

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X