Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Duży luz lewarka ..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Duży luz lewarka ..

    maksiu, to nie wiedziałeś o ustawie o wielkopowierzchniowych ...

  • #2
    Duży luz lewarka ..

    Witam w mojej octavii 2.0tdi bkd 140 km 2007 rok jest problem z gałka zmiany biegów polegający na tym ze biegi wchodzą idealnie tylko występuje duzy luz np. Na wbitej 2 gałka można poruszać do przodu i do tylu jakos 3 cm .. Jak można to zniwelować ?? Bo powoli juz zaczyna mnie to denerwowac ..

    Komentarz


    • #3
      Witam. Ja mam podobny problem ale jeszcze nikt nie odpowiedział. Podpiąłem się pod temat kolegi ale temat podobny
      Forum - Octavia Club Polska
      Może teraz ktoś, coś...
      Pozdrawiam.
      Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

      Komentarz


      • #4
        A jestem pewien ze to jest właśnie jakaś pierdola ..

        Komentarz


        • #5
          Zapewne jakaś pierdoła lecz gdzie tej pierdółki szukać??? :shock:
          Pozdrawiam.
          Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

          Komentarz


          • #6
            U mnie było podobnie, okazało się że element przy skrzyni miał luz.
            Dokręciłem i po problemie
            Trzeba podnieść puszkę filtru powietrza, zobaczymy skrzynie biegów
            taki widok
            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
            U mnie pomogło dokręcenie śruby na środku z tego co pamiętam 13tka
            na zdjęciu oznaczona na czerwono nr1
            Nie powinno być luzu między tym elementem a sworzniem w skrzyni

            Komentarz


            • #7
              A z wyjściem puszki powietrza w bkd jest duży problem ? Laik Sb poradzi ?

              Komentarz


              • #8
                u mnie to wygląda podobnie jak na foto
                w BKD jest chyba tak samo
                Odkręcasz wlot powietrza przykręcony do pasa przedniego
                dwa wkręty Torx, wyciągasz wlot razem z rurą w kształcie litery "U"
                Podnosisz obudowę filtra powietrza bez rozkręcania jej. U mnie to siedziało na wcisk
                i już widać skrzynie


                Komentarz


                • #9
                  Bardzo dziękuje za pomoc . ; ] to idę działać ; )

                  [ Dodano: Nie 23 Lis, 14 18:17 ]
                  Był luz na tym elemencie dość mocno dokręciłem te śrubę ale dużo to nie dalo.. Dalej jak mam wbity bieg to z 2 cm mogę bujać jednak jest lepiej . Jak mocno dokrecales te śrubę .? Balem sie ze cos urwę

                  [ Dodano: Wto 25 Lis, 14 13:47 ]
                  Generalnie wiem juz gdzie następuje ten luz jest pomiędzy tym sworzniem wychodzącym ze skrzyni a elementem przykręcanym na 13 , dokręciłem na maxa a i tak jest luz jakies 2 cm ten element sie rusza a sworzeń nie . Wie ktos dlaczego cos się wyrobiło ? Tam są jakies zabki ? Jak ten element sie nazywa ? znalazłem takie cos na allegro tylko czy to się na tym wyrobiły ząbki czy na tym ze skrzyni .. Link

                  Komentarz


                  • #10
                    ja dokręciłem do dużego oporu, ale z wyczuciem
                    jest jeszcze mały luz, ale element siedzi sztywno na sworzniu
                    tam są ząbki na sworzniu i rowki w tym elemencie

                    Komentarz


                    • #11
                      no to ja też tak dokręciłem .. ciekawe czy się wyrobiło tylko na tym elemencie czy na sworzniu tez .. kurde bo to będzie trzeba skrzynie rozbierać..

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez GoOrAl_LG
                        Ja jak miałem luz na lewarku to mechanik wymienił mi ten wybierak, bo podobno było coś w nim tak wyrobione, że dokręcanie i takie tam nic by nie dało. Po wymianie lewarek nie ma żadnych luzów . Wybierak był zamawiany w ASO po numerze spisanym z mojego wybieraka. Wybierak, który został przysłany przez Skodę miał trochę inny numer. Możliwe, że zmienili materiał/konstrukcję tego wybieraka, bo jak widzę nie tylko mojej skody dotyczył ten problem.

                        Komentarz


                        • #13
                          No to miejmy nadzieje ze u mnie będzie podobnie. . Zamówię i zobaczymy .

                          [ Dodano: Pią 28 Lis, 14 20:00 ]
                          A myślicie ze ten z aukcji będzie pasował ? Pisze ze do octavii 2004 + Nie chce mi sie sprawdzać tego numeru bo zimno juz. ????

                          Komentarz


                          • #14
                            Podobno są jeszcze takie które skracają odległość między biegami
                            short shifter

                            Komentarz


                            • #15
                              Miałem kiedyś w hondzie na codzienna jazdę nie polecam ciężej gałka chodzi ..

                              Komentarz


                              • #16
                                Panowie, przepraszam za odgrzebanie tematu.... zauwazylem, ze jak jade na II biegu i puszczam gaz, szczegolnie na skreconych kolach, to jest pojedyncze pukniecie, ktoremu towarzyszy delikatny ruch lewarka, o kilka milimetrow. Co to moze byc ? Poduszka skrzyni ?

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X