Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

skrzynia biegów DSG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • skrzynia biegów DSG

    Witaj pisz jak się silnik sprawuje

  • #2
    skrzynia biegów DSG

    Witam szanowne grono. Niedawno kupiłem Oktavke 2 kombi 2TDI 140kM ze skrzynią DSG.
    jest to auto z 2005 r z przebiegiem 152 tys. niepokoji minie takie jakby "zgrzytanie" w pozycji P. jak włącze D lub inny cichnie. co może być powodem takiej usterki?
    będę wdzięczny za podpowiedz oraz porady jak eksploatować autko z taką skrzynią jak często wymiany oleju i inne cenne uwagi. może tak na wszelki wypadek dobrego fachowca lub warsztat ze śląska

    Komentarz


    • #3
      Czy w papierach jest wpisane czy kiedykolwiek byl zmieniany olej w tej skrzyni?? Olej zmienia sie co 60kkm i polecam wizyte w ASO np Komot w Czechowicach-Dziedzicach. Koszt troche duzy, ale spokoj na jakis czas. Koszt duzy z uwagi na duza ilosc oleju w skrzyni, ale to jest cecha kazdej skrzyni automatycznej.

      Co do zgrzytania, po wrzuceniu na P moze byc taki efekt, bo auto musi sie zablokowac i wskakuje taka mechaniczna blokada, ale nie wiem o jakie zgrzytanie chodzi, bo z opisu ciezko go uslyszec
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        czy możesz podać swój kontakt telefoniczny w celu uściślenia informacji. Ja jestem z Chybia chętnie się spotkam jeśli to nie kłopot. acha jaki to koszt?

        [ Dodano: Nie 22 Cze, 08 10:50 ]
        Maicroft czy masz auto z taką skrzynią?

        Komentarz


        • #5
          slodzik, tak ma auto z dsg dokładnie 2.0 tdi bkd dsg combi

          Komentarz


          • #6
            djczas, ale pytam poważnie

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez slodzik
              djczas, ale pytam poważnie
              I on Ci poważnie odpowiedział
              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

              Jest O1 1.6 BFQ

              Komentarz


              • #8
                w takim razie przepraszam. szukam osób które podzielą się zemną uwagami co do tego samochodu a w szczególności o skrzyni DSG bo dla mnie to nowość a błedy i zaniedbania mogą mnie drogo kosztować samochód mam 3 dni także żadnego doświadczenia.

                Komentarz


                • #9
                  slodzik, poczytaj na forum jest troche informacji na temat DSG
                  Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                  Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                  Jest O1 1.6 BFQ

                  Komentarz


                  • #10
                    Ziomal, może prześlesz jakiś link

                    Komentarz


                    • #11
                      slodzik, kliknij w czerwone szukaj u góry strony - wpisz DSG zaznacz niżej opcję "Przeszukaj tylko tytuł wiadomości" i masz 38 tematów z DSG w tytule - czytaj - potem możesz szukać również w treści
                      powodzenia

                      Komentarz


                      • #12
                        Ziomal, dz. ale chodzi mi o informacje z życia wzięte a nie fachowe opinie

                        Komentarz


                        • #13
                          Dla uscislenia to nie kombi a liftback, ale to szczegol.

                          Ja tym autem nie poruszam sie na codzien, jezdzi nim moj ojciec, ja jezdze nim sporadycznie, ale co nieco o calym tym DSG wiem

                          Co do oleju, wymiana oleju w Komocie kosztowala chyba cos okolo 800zl robocizna + olej + filtr oleju do skrzyni - musialbym sie spytac, o ile ojciec pamieta.


                          Nie znam niestety firm ktore specjalizuja sie tylko w skrzyniach automatycznych, bo nie mialem takiej potrzeby, zeby szukac.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Maicroft, dzięki

                            Komentarz


                            • #15
                              slodzik, Cześć!
                              tutaj masz kolegę Olejek
                              Forum - Octavia Club Polska
                              który jeździ taką (Kombi dsg 2.0 tdi zresztą miałem przyjemność przejechania się tym autkiem na Zlocie w Soczewce.

                              Pozdroo
                              Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                              Komentarz


                              • #16
                                slodzik, A kiedy jeszcze to zgrzytanie zachodzi. Jak wlaczyl P i puscisz hamulec?? Tak samo problemem moze byc wybicie dzwigni z pozycji P jak zostawimy samochod z gory albo pod gore i nie zaciagniemy najpierw hamulca. Wtedy ta zapadka w skrzyni zaskakuje dosc mocno - tez trzeba sie nauczyc tego, zeby potem sie nie meczyc :wink:
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  orzel720, dzięki

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja tam olej wymieniam sam co 60kk, Juz dwa razy mialem okazje zmienic. Wychodzi taniej bo koszt oleju dwoch uszczelek i filtra tylko plus pare niezbednych rurek lejek itd ale to tylko raz sie kupuje. Nie chodzi tu jedynie o oszczednosc ale mam pewnosc ze wszystko jest zrobione i wymienione jak powinno

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      slodzik, dwumasa na 99%, przerabiałem temat w zeszłym roku, poszukaj mojego wątku na ten temat. Niexh zgadnę, dźwięk dwóch obijających się pokrywek od garnków?
                                      bkc+dsg

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X