Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02] polerowanie plastykowych kloszy reflektorów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [02] polerowanie plastykowych kloszy reflektorów

    Tak z ciekawości pytam ile mniej więcej wytrzymują palniki ksenonowe. Jeśli można to podajcie mniej więcej czas i przebieg.

  • #2
    [02] polerowanie plastykowych kloszy reflektorów

    Czy ktoś polerował swoje plastykowe klosze lamp przednich? ( octavia 02) jakie są efekty, czy nie ma zniekształceń światła, jakie są koszty i czy wogóre warto robić takie rzeczy?
    Prosze o podpowiedzi. Może jakiś sprawdzony warsztat w trójmieście , abo okolicy.

    Komentarz


    • #3
      czyzyk64, to te nowe soczewki chcesz juz polerowac? czy stare ori lampy? Szkoda kiedys miał "odnowe" robiona przez dobregorzesiawarszawa - do niego zagadaj....
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Kiedyś była na forum instrukcja jak to zrobić. Pamiętam, że polerowało się od zewnątrz.

        Komentarz


        • #5
          W szukajce nic nie znalazłem, napewno poleruje się je od zewnatrz, chodzi mi o te orgi. lampy. Chodzi o wszelkie opinie , najlepiej tych , którzy już coś takiego robili.

          Komentarz


          • #6
            Link
            Tu znalazłem coś.

            Komentarz


            • #7
              Deco, dzięki za link, ale sam to bym chyba nie ryzykował. Bardziej myślę o jakimś profesjonalnym warsztacie na terenie trójmiasta. Może słyszałeś o takim ?

              Komentarz


              • #8
                Tu niestety Ci nie pomogę. Ja na swoich reflektorów nie szlifowałem jeszcze bo na razie nie ma takiej potrzeby. Myślę, że u lakiernika takie coś powinni być w stanie zrobić. Bo jak widać z linka nie jest to takie strasznie trudne. Z tego co widziałem w googlach masa ludzi to robi samemu.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez czyzyk64
                  Czy ktoś polerował swoje plastykowe klosze lamp przednich? ( octavia 02) jakie są efekty, czy nie ma zniekształceń światła, jakie są koszty i czy wogóre warto robić takie rzeczy?
                  Jesli jest to zrobione dobrze to warto, naprawdę warto !!! Efekty sa niesamowite, klosz lampy staje sie gładki i pozbawiony jakichkolwiek rys.

                  [ Dodano: Pon 02 Lis, 09 13:03 ]
                  Zamieszczone przez czyzyk64
                  Bardziej myślę o jakimś profesjonalnym warsztacie na terenie trójmiasta.
                  Poszujak firmy zajmującej się car-detailingiem, bo tylko taka firma jest gwarantem przeprowadzenia takij suługi w sposób profesjonalny o dopwoiednimi kosmetykami.
                  Do polerki kloszy lamp stosuje sie inne środki niz do polerki lakieru !! np. Meguiars ma środek o nazwie PlastX które służy pdo polerowania plastików klarownych (czyli np. lamp).
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie wiem jak w O2 ale w O1 po lifcie klosze są lakierowane a przynajmniej tak pisze w instrukcji obsługi "nie należy wycierać na sucho kloszy lamp przednich ponieważ można uszkodzić bezbarwny lakier pokrywający te klosze". Więc użycie papieru ściernego i polerowanie to dopiero 1 etap a potem trzeba chyba znowu pokryć lakierem klosze.
                    Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                    Komentarz


                    • #11
                      Powinno się polakierować by efekt utrzymać na dłużej.
                      BLUELIGHT.PL
                      ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                      Komentarz


                      • #12
                        czyzyk64 zobacz tutaj: Link
                        strazakp

                        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez strazakp
                          czyzyk64 zobacz tutaj: Link
                          strazakp, ty już testowałęs ta firmę czy znalazłeś w Googlach?
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie, nie testowałem. Znalazłem ich jakiś czas temu na allegro.pl ponieważ szukałem usługi polerowania lakieru. Niestety jeszcze nie korzystałem z ich usług ale mam zamiar to zrobić na wiosnę.
                            strazakp

                            Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                            Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                            Komentarz


                            • #15
                              u kumpla w audicy polerowaliśmy klosze efekt całkiem niezły potrzebna jest polerka ,pasta polerska papier wodny, nie jest to nic strasznego godzinka roboty tylko bez polerki polerując ręcznie można się zaj......... więc nie polecam tego robić bez polerki reflektory stały się przejrzyste . Tylko jak zamierzasz się zabrać za polerowanie to zobacz czy czasem reflektor nie jest matowy od srodka bo często właśnie od środka matowieje a wtedy samo polerowanie przodu i tak nic nie da więc szkoda roboty

                              Komentarz


                              • #16
                                strazakp, dzięki za info. to chyba jedyny warsztat w trójmieście zajmujący sie m.innymi polerowaniem kloszy, Nie mam pojęcia o polerce, więc sam bym sie tego nie podjął.

                                Komentarz


                                • #17
                                  polerka to taka maszynka do polerowania z tarczą gąbkową filcową nakładamy paste polerską na tarcze tarcza się kreci i polerujemy dany element np coś takiego

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez tryton
                                    polerka to taka maszynka do polerowania z tarczą gąbkową filcową nakładamy paste polerską na tarcze tarcza się kreci i polerujemy dany element
                                    Gdyby to było takie proste i łatwe jak napisałeś 8)
                                    Wcześniej trzeba jeszcze ocenić stan polerowanego elementu. Dobrać odpowiednia pastę (o odpowiedniej granulacji). Nastepnie dobrać odpowiedni pad/gabkę. I dopiero można zaczynać pracę.
                                    Czarny Elegance

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      trudne to raczej nie jest oczywiścze że trzeba ocenić stan plastiku pisałem wczesniej żeby przede wszystkim plastik nie był matowy od środka bo wtedy nic się nie da zrobić a reszta to papier wodny 800, 1200,2000 ( moczony w wodzie ) potem pasta lekko scierna a na koniec pasta już typowo polerska oczywiście że trochę trzeba się natrzeć rączkami i papierkiem i dlatego pisałem też że żeby wypolerować po papierku plastik na lustereczko potrzebna jest polerka . Jest to robota dla cierpliwych i zgadzam się w 100% że lepiej niech to zrobi fachowiec nie wiem ile to kosztuje u fachowca ale przynajmniej jak spieprzy to jest do kogo mieć pretensje . My robiliśmy to w lecie więc cieplutko przyjemnie piwko dobre a jak by się nie udało to lampy i tak by poszły do wymiany . Ale wyszło ok i audica dalej jeżdzi z lampami oryginalnymi

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez czyzyk64
                                        to chyba jedyny warsztat w trójmieście zajmujący sie m.innymi polerowaniem kloszy
                                        niekoniecznie
                                        w Sopocie jest firma ADAN (na początku Władysława IV) i tam od wielu lat polerują np szyby wiec pewnie też i klosze
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          faktycznie , przed chwilą dzwoniłem, polerują też lampy w cenie 40-80 zł. a tu ich strona
                                          ADAN Adam Borowski – Szyby samochodowe i wyspecjalizowa w naprawa szyb samochodowych
                                          dzięki piotrek gdy, poszedł punkt

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez czyzyk64
                                            poszedł punkt
                                            U R welcome
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Sorry za odgrzanie kotleta, ale potrzebuję fachowca jak w temacie, tylko że w okolicy W-wy. Czy mógłby ktoś kogoś polecić?

                                              Może być też namiar do kogoś w Lublinie, bo czasami tam bywam.

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X