Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju w mechatronice DSG 7 02fl 1.6 tdi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana oleju w mechatronice DSG 7 02fl 1.6 tdi

    Cześć,
    Przymierzam się do wymiany oleju w mechatronice w mojej o2.
    Z tego co się naczytałem, to w dsg 7 oleju się nie wymienia, ale można co jakiś czas wymienić olej w samej mechatronice. Próbuję podsumować wiedzę.
    Ktoś wymieniał?

    Udało mi się ustalić następujące rzeczy:

    1. Wchodzi 1,2 l - ktoś potwierdzi?
    2. Zalewamy zielonym olejem takim jak do wspomagania - np. febi 06161
    3. tu znalazłem fotorelację z wymiany, czy ktoś potwierdzi, że jest dobrze zrobiona - moją wątpliwość budzi, że nowy olej u niego nie jest zielony, a ciemny. Czy ten Getriebeol VW któy on zalewa jest ok?
    Link
    4. po wymianie oleju można zrobić adaptację skrzyni wg. poniższego schematu:
    Link

    Zgadza się? Czy bajek się naczytałem ?

  • #2
    ciekawe linki

    U mnie skrzynia była na akcji serwisowej 34F7 w 2014r. - wymieniono olej w części mechanicznej oraz oprogramowanie mechatroniki - ciekawostka po tej akcji po miesiącu wysiadła mi mechatronika (4 lata od zakupu - udało mi się znaleźć sponsora w postaci VW )
    tu jest temat [O2FL] Akcja serwisowa 34F7 - wymiana oleju w skrzyni DQ200 - Octavia Club Polska

    Adaptację proponował bym wykonać według 7-Speed Direct Shift Gearbox (DSG/0AM - Ross-Tech Wiki)

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Grzegorz56 Zobacz wpis
      ciekawostka po tej akcji po miesiącu wysiadła mi mechatronika
      To jest wlasnie ciekawostka z rodzaju tych zabawnych, bo nie jestes sam z tym problemem. Mozna bylo przeczytac o podobnych doswiadczeniach.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Ta adaptacja to tylko klik w vcds czy może jeszcze jakieś ewolucje na drodze? Niestety zaczynają mi się ślizgać sprzęgła w dsg7, około 4lata i 27tys km po poprzedniej wymianie sprzęgieł :-(

        Komentarz


        • #5
          Podepnę się do tematu wymiany oleju, a konkretniej:

          Dopiero co kupiłem swoją O2 FL 1.8Tfsi DSG7 DQ200

          Auto razem ze skrzynią mają nalatane 211tyś i z tego co wiem olej jeszcze nigdy nie był wymieniany ( historia w ASO nic o tym nie mówi)
          Na daną chwilę nie odczuwam żadnych problemów związanych z pracą DSG ( czasem nie przerzuci tak płynnie jakbym tego chcial ale tylko w zakresie 1 -> 2 -> 3 przy mało delikatnym ruszeniu.
          Do tej pory w różnych wątkach i źródłach doczytałem żeby wymienić olej w mechatronice aczkolwiek dzwoniłem do 1 wdł google serwisu skrzyń w Krakowie i mówili że w mechanice też się znajduje olej i również należy go wymienić.

          Teraz najważniejsze pytanie: Czy faktycznie wymiana oleju w przekładniach jest konieczna ? I jeszcze ważniejsze pytanie: Godny polecenia skrzyniarz, który wymieni wszystko rzetelnie oraz zostawi mi drobne na paliwo w portfelu.
          Będę bardzo wdzięczny za info

          Komentarz


          • #6
            Olej zmienia się w każdej skrzyni, nawet jak producent twierdzi co innego... zbyt późna wymiana może spowodować,że nowy olej wypłuka syf z przepracowanego oleju, który może załatwić np. mechatronikę...


            Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
            CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X