Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej silnikowy 1.8 TSI (branie oleju)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Bzb lepszy wiadomo, choć czy lepszy od CDAB - to trudno stwierdzić, ale swoją drogą Voltar nie cieszyłbym się tak, tylko radziłbym zmienić przyzwyczajenia, na zmianę co 15 tkm. Olej traci swoje właściwości, masz silnik turbo i taka wymiana nie częsta nie wpływa dobrze na silnik, nie zależnie czy bierze olej czy nie.Na wymianie oleju nie należy oszczędzać, a producenckie 30 tkm co wymianami to paranoja, która ma napędzać rynek części.
    Awarie silnika nie polegają tylko na braniu oleju.
    To że zmieniasz co 30 tkm i nie robisz płukanek w ogóle akurat nie pocieszyło by kumatego kupca, szczególnie na forum

    Komentarz


    • #27
      Kolego voltar również zalecałbym Ci jak kolega powyżej, a dokładnie w kwestii wymiany oleju, żebyś skrócił interwał dla wymiany oleju raz do roku lub max co te 15 000km. Co do płukanek nie mam zdania i przekonania więc sie nie wypowiadam, ale sama częstotliwość związana z wymianą oleju powinna być na poziomie 1 rok / 15 000km. Oczywiście kwestia Twojego podejścia zależy od tego jak długo bezawaryjnie chcesz jeszcze użytkować swoje autko, bo przy takich zmianach silnik prędzej zacznie niedomagać. Być może sprzedasz auto wcześniej i nawet tego nie odczujesz, ale kolejni właściciele już tak. Z ciekawości tylko zapytam jaki olej u siebie stosujesz?

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
        Marckin, płukanki są bezpieczne i jak pisze prezes, wypłukują syf z kanałów. Jak masz w miarę nowe auto (z przebiegiem nie wynoszącym 500tkm) i nie wali po uszczelkach przede wszystkim oleum, to tylko pomaga mu na zdrowie ja też w zasadzie robię i robiłem co wymiana płukankę w każdym motorze, czasami co dwie wymiany jak zapomniałem/zapomnę kupić.
        wlewasz to do ciepłego motoru zaraz przed wymianą, chodzi z 10-15 minut na jałowym i potem zlewa się olej już. Nie jeździ się na tym.
        W Twoim wypadku wręcz jest to wskazane, z racji na niewiadome właściwości owego Castrola piszesz, że masz szczelny motor, z normalnym przebiegiem, to nie masz czego się obawiać
        Dzięki przy najbliższej wymianie kupię ten środek do płukanki i przepłuczę silnik. Oczywiście zmienię też olej na Motula, bo czytam opinie i najwięcej jest pozytywnych dla tego akurat oleju.

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Gregor7 Zobacz wpis

          Kolego przyczyna wzięcia oleju przez silnik mógł być tez za duzy poziom oleju. Możesz sprawdzić tez turbine, czy nie jest zapocona (waz olejowy lubi puszczać) I koniecznie zmień tego castrola na cos lepszego np: LM 0w40 lub Motula 0w40 wyjdzie na zdrowie silnika i wymiana co 10 tys km i będzie dobrze.
          Mogło tak być, że mógł wziąć olej, bo było go za dużo. Wlałem oleju pod poziom maks. na bagnecie.
          Najlepsze jest, to że tak polecił mi mechanik samochodowy. Stwierdził, że silnik musi być zalany na maksa, bo jeździ się po dołach i olej lubi "skakać" i nie ma wtedy dobrego smarowania. Nie wiem ile w tym prawdy, ale teraz będę lał na pół bagnetu (ewentualnie 3/4) jak kiedyś i kontrolował, by trzymać ten poziom.

          Ogólnie przepraszam, że trochę wolno odpisuję, ale niestety praca trochę mi to ostatnio utrudnia.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X