Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cewka zapłonowa Beru

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cewka zapłonowa Beru

    Dzień dobry,

    Mam do wymianę cewkę zapłonową w Octavii 2 1.6MPI z 2011r. Zacząłem przeglądać cewki w sklepach i wybór jest bardzo duży, od razu odrzuciłem tanie chińczyki i te droższe w sumie też. Na forum zauważyłem, że przewija się marka Beru lub NGK, bliżej mi do Beru ale jak zacząłem więcej szukać to okazuje się, że do Octavii Beru produkuje te cewki w Turcji. Gdzie nie gdzie ktoś pisał, że poleca tylko produkcji niemieckiej. Da się dostać dobrą cewkę produkowaną w europie? Jaka jest oryginalnie wsadzana do Skody?

    Przy okazji proszę też o polecenie przewodów

  • #2
    Zamieszczone przez matihuf Zobacz wpis
    Dzień dobry,

    Mam do wymianę cewkę zapłonową w Octavii 2 1.6MPI z 2011r. Zacząłem przeglądać cewki w sklepach i wybór jest bardzo duży, od razu odrzuciłem tanie chińczyki i te droższe w sumie też. Na forum zauważyłem, że przewija się marka Beru lub NGK, bliżej mi do Beru ale jak zacząłem więcej szukać to okazuje się, że do Octavii Beru produkuje te cewki w Turcji. Gdzie nie gdzie ktoś pisał, że poleca tylko produkcji niemieckiej. Da się dostać dobrą cewkę produkowaną w europie? Jaka jest oryginalnie wsadzana do Skody?

    Przy okazji proszę też o polecenie przewodów
    U mnie oryginalnie (auto z 2009 roku) siedziała cewka jakiejś mało znanej (dla laików) niemieckiej firmy. Chciałem wymienić na nową w ASO ale cena (chyba ok. 800 zł) jak i warunki (czas oczekiwania na realizację zamówienia - ponad tydzień) mnie zniechęciły.... Wymieniłem sobie na Boscha - tu ciekawostka bo to też wyrób "made in Turkey". Ale zaryzykowałem. Nowe przewody firmy NGK. Jedynie świece kupiłem w ASO (też NGK). W każdym razie działo się to 4 lata temu i do tej pory żadnych problemów. W przyszłym roku wymiana świec na takie same ponieważ na tych zrobiłem już ponad 40 tysięcy km. A z przewodami i cewką to się zobaczy po demontażu tych które są zamontowane.
    Pozdrawiam,
    Jaroslav92525

    -----------------------
    VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

    Komentarz


    • #3
      Padła mi teraz ori zewka.
      Ori cewka made in Turkey
      InterCars:
      NGK - made in Turkey
      Beru- made in Turkey
      Jak wszystko made in Turkey, to wybrałem NGK bo wyszła mi najtaniej i była ładniej zapakowana niż BERU i w gratise kable NGK made in Poland weszły i świece Made in France.

      Komentarz


      • #4
        Kupiłem dzisiaj cewkę Beru made in Turkey i przewody Beru made in France, mam nadzieję że dadzą radę

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X