Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju w skrzyni - zagadka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana oleju w skrzyni - zagadka

    Witam. Postanowiłem wymienić olej w skrzyni. Troche mocowania się z imbusem 17 no i odkręciłem śrubę od stanu oleju. Nic nie poleciało. No to odkręcam śrubę od spuszczania oleju ze skrzyni i zaczyna lecieć. Olej rzadki i ciemno brązowy. Na korku nie było za wiele opiłków. No ale oleju zleciało z pół litra i koniec. Zaskoczony tym faktem myślę pewnie przez półoś czy jakoś uciekło. No ale nic. Korek zakręciłem od spustu wkładam wężyk do otworu od stanu i leje. I co się okazuje. Oleju weszło 400 ml i wylewa się ze stanu I o co teraz chodzi? Czy jest tam jakiś drugi korek do spuszczania? Byłem u mechanika ale też nic więcej nie widzi. Jak to możliwe? Przecież tyle oleju to za mało na taka skrzynie. Silnik 1.9 TDI i skrzynia 5 biegowa manualna. Macie jakieś pomysły o co chodzi?
    Obecnie 145 KM / 340 Nm

  • #2

    Komentarz


    • #3
      Ze tak powiem serio? Wiem ze to wziete jest z instrukcji i pewnie jest poprawne ale czy mozna to jakos skrocic i trzeba przejsc cala ta procedure?
      Obecnie 145 KM / 340 Nm

      Komentarz


      • #4
        Jak chcesz mieć dobrze zrobione to nie ma skrótów .
        Ostatnio edytowany przez patryk23; 18488.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Kakarot Zobacz wpis
          Ze tak powiem serio? Wiem ze to wziete jest z instrukcji i pewnie jest poprawne ale czy mozna to jakos skrocic i trzeba przejsc cala ta procedure?
          To jedyne pewne rozwiązanie. Można jeszcze kombinować z podniesieniem i odpowiednim pochyleniem samochodu.

          Komentarz


          • #6
            A ma ktoś opis wymiany w skrzyni TYP 0AG (NBW)

            Komentarz


            • #7
              Sorka że tak pozno. No faktycznie najbardziej skomplikowana wymiana oleju z w skrzyni jaka widzialem. Po zrobieniu jak w instrukcji wylecialo 2L oleju i trzeba bylo odkrecic jeszcze jedno srubke z ktorej wylecialo 200 ml. Jakby 2 komory sa z tego wynika. No ale dzieki wielkie, faktycznie sie udalo.
              Obecnie 145 KM / 340 Nm

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X