Wymiana rozrządu- długa podróż.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gambit
    Drive
    • 2011
    • 54
    • Octavia II (1Z3)
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Wymiana rozrządu- długa podróż.

    Cześć, wybieram sie wkrótce w dłuższą podróż (Włochy), zrobię jakieś 4500 km w dwa tygodnie moją octavią II 1,6 tdi. O ile jestem spokojny o stan techniczny od strony zawieszenia, hamulców, układu kierowniczego to o reszcie mam słabe pojęcie. Auto ma przejechane 145 tys. km (10 lat)- nie wymieniałem w nim jeszcze rozrządu. Czy powiniennem to zrobić teraz? Jeśli tak, to jaki jest orientacyjny koszt (G. Śląsk)? Co powinien jeszcze sprawdzić mechanik przed wyjazdem w taka trasę?
  • koleś
    RS
    • 2009
    • 2831
    • Fabia combi (6Y5)
    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    #2
    Wymień. Wg. mnie i wiek i ilość kilometrów kwalifikują rozrząd do wymiany. Polecam warsztat w Świętochłowicach. U Olka Wojciechowskiego.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz

    • Kasztelan
      Ambiente
      • 2019
      • 106
      • Octavia III (5E3)
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      #3
      Pasek wymieniłbym już 5 lat temu.

      Komentarz

      • marcinp
        Classic
        • 2017
        • 25
        • Octavia II (1Z3)
        • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

        #4
        Cześć. U mnie wprawdzie 2.0 tdi CR z mokrym paskiem napędu oleju. Przed długą podróżą też postanowiłem wymienić rozrząd (3 tyg. temu). Też na Śląsku. Przebieg samochodu to obecnie 218 kkm. Za wymianę rozrządu kompletnego z pompą i rolkami (continental), napinacz paska osprzętu (był zużyty) i pasek osprzętu (Continental), mokry pasek napędu pompy oleju (Continental) oraz uszczelniacz wału Elring (już się pocił) zapłaciłem około 2400 pln. Plus koszty oleju i filtra (miałem swoje). Tak to u mnie wyglądało z kosztami ale one są wysokie bo jednak do wymiany paska oleju trzeba zrzucać u mnie miskę.

        Komentarz

        • Przemek VISUAL
          Classic
          • 2020
          • 15
          • Octavia II (1Z3)
          • CFHF 2.0 TDI CR 110 KM

          #5
          Zamieszczone przez marcinp Zobacz wpis
          Cześć. U mnie wprawdzie 2.0 tdi CR z mokrym paskiem napędu oleju. Przed długą podróżą też postanowiłem wymienić rozrząd (3 tyg. temu). Też na Śląsku. Przebieg samochodu to obecnie 218 kkm. Za wymianę rozrządu kompletnego z pompą i rolkami (continental), napinacz paska osprzętu (był zużyty) i pasek osprzętu (Continental), mokry pasek napędu pompy oleju (Continental) oraz uszczelniacz wału Elring (już się pocił) zapłaciłem około 2400 pln. Plus koszty oleju i filtra (miałem swoje). Tak to u mnie wyglądało z kosztami ale one są wysokie bo jednak do wymiany paska oleju trzeba zrzucać u mnie miskę.
          A gdzie wymienić pasek rozrządu w warsztacie w Warszawie?

          Komentarz

          • pafigo79
            Ambiente
            • 2016
            • 121
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            #6
            Minsk Maz skoda...zawsze do nich jezdze

            Komentarz

            • ruwado
              RS
              • 2009
              • 14883
              • Octavia IV (NX3)

              #7
              Też polecam Carsed Mińsk - mój serwis od 2015 roku.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz

              Pracuję...