Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.4TSI Jakie macie przebiegi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Wrzesień 2009 - 49tys km.

    Trzy wymiany oleju, kolejna po zimie.
    1x dolewka płynu chłodniczego, 1x dolewka oleju.

    W kolejce do wymiany czekają podobno tylne wahacze :| i jedna żaróweczka 8)

    Żadnego falowania przy przyspieszaniu nie odnotowałem.
    Udaję, że nie słyszę terkotania pompy.

    Jestem zadowolony z Robaczka

    Komentarz


    • #52
      od 02.2010 18.000 właśnie padł alternator (Bosch)
      reszta standard: filtr paliwa, rozruch przy podniesionych obrotach ok (1 min), boczek fotela
      kasper64

      Komentarz


      • #53
        od 01.09.09 - 70 000 Km

        Jedyne co się psuje to elementy w których grzebali z ASO Korczyk.

        Komentarz


        • #54
          od 11.2010 pękło 20.600km

          jest ok :!:
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez Krzysiek25
            W kolejce do wymiany czekają podobno tylne wahacze
            tak szybko???


            10.10.2010 27kkm

            Komentarz


            • #56
              56500 od 12-2008
              - dwa obowiązkowe książkowe przeglądy pierwszy 'mały' po 27 tys, drugi 'duży' po 46 tys
              - wymiana klocków z przodu
              - przed drugim przeglądem sporadycznie 1na 10 startów pojawiał się chyba opisany stukot rozrządu, po przeglądzie nie słyszałem
              - prawdopodobnie skrócę przeglądy do 15 tys.

              Komentarz


              • #57
                A ja przejechałem już 50500 od 10.2009
                O II fl kombi elegance

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez słoń
                  tak szybko???
                  No właśnie.. Nie jeżdżę po dziurach, omijam studzienki, uważam jak mogę - w aso tak orzekli. Szukam dobrego magika, który zaopiekuje się autem (gwara minęła) i oceni rzetelnie co jest rzeczywiście do wymiany. W aso nie byli w stanie podać mi żadnych info odnośnie potencjalnie zużytych części, poza "nie znam sprawy, ktoś musi ocenić" i "wszystko ma prawo się popsuć..." Ale czytałem wypowiedzi, że w naszych warunkach wahacze można traktować jak części eksploatacyjne. Nie wiem, nie znam się, trochę pożyję to wyrobię swój prywatny osąd.

                  Komentarz


                  • #59
                    Krzysiek25, a dlaczego ktoś stwierdził że do wymiany wahacze ?
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • #60
                      z tymi wahaczami może jest jak kiedys z tymi alumiiowymi z pasków i audic - kwestia swożni gumowych w tych wahaczach?

                      Komentarz


                      • #61
                        od VIII.2009 - 60050

                        1. 1500 - wymiana oleju/filtra
                        2. 2000 dolewka ok 0,3l
                        3. 27000 - przeglad - olej/filtry/klima
                        4. 51000 - dolewka ok 0,3l
                        5. 55000 - przeglad - olej/filtry/klima/plyn hamulcowy

                        odpukac na razie bez problemow, oprocz tego ze urwalem sobie pokretelko od klimy w schowku.. - tego jeszcze nie wymienilem.
                        Raz poszedl bezpiecznik od zapalniczki, ale to oczywiscie zapasik byl w bagazniku....
                        Maciej

                        Komentarz


                        • #62
                          od IV 2010 59081km

                          jeździ gra i buczy

                          własnie miałem przeglad na 60000km.

                          Polecam wszystkim ten silniczek jest zajefajny.
                          ______________________
                          Superb 1.4 Tsi Elegance

                          Komentarz


                          • #63
                            tak z ciekawości - ile kosztuje u Was przegląd w ASO po 30kkm?

                            Komentarz


                            • #64
                              Ja mam 13500km.
                              No i zbliza sie 1. przeglad...
                              To co mnie wlasnie interesuje to: czy moge zmienic moj przeglad z 15kkm na 30kkm?
                              Olej sam sobie bede wymienial zo 15kkm, wiec troche udaloby sie zaoszczedzic.
                              VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                              VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                              Komentarz


                              • #65
                                idas, można zmienić okres przeglądów na dłuższy i vice versa. Wiąże się to z podpięciem komputera i oczywiście innym olejem. Druga sprawa, jeśli wciąż masz gwarancję i Ci na niej zależy, to ją stracisz jak będziesz serwisował auto poza ASO.

                                Ja osobiście przy najbliższej wizycie przechodzę na krótszy okres :szeroki_usmiech
                                Mój "Batmobil"

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez maciek.sz
                                  tak z ciekawości - ile kosztuje u Was przegląd w ASO po 30kkm?
                                  W Pehamot Szczecin zapłaciłem 571,46, przyjechałem z własnym olejem i dodatkowo zadysponowałem wymianę filtru powietrza.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez wosiu
                                    od IV 2010 59081km

                                    jeździ gra i buczy

                                    własnie miałem przeglad na 60000km.
                                    To u mnie wychodzi , że jestem niedzielnym kierowcą :shock: 2 lata minęły i 30500 km .
                                    MÓJ SZKODNIK

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez lend
                                      Zamieszczone przez wosiu
                                      od IV 2010 59081km

                                      jeździ gra i buczy

                                      własnie miałem przeglad na 60000km.
                                      To u mnie wychodzi , że jestem niedzielnym kierowcą :shock: 2 lata minęły i 30500 km .
                                      No to ja jestem tylko Sobotnim
                                      W grudniu 2 lata i tylko 21 kkm

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez winni77
                                        idas, można zmienić okres przeglądów na dłuższy i vice versa. Wiąże się to z podpięciem komputera i oczywiście innym olejem. Druga sprawa, jeśli wciąż masz gwarancję i Ci na niej zależy, to ją stracisz jak będziesz serwisował auto poza ASO.

                                        Ja osobiście przy najbliższej wizycie przechodzę na krótszy okres :szeroki_usmiech
                                        Mi chodzilo o to ze jade do ASO na pierwszy przeglad i mowie ze chce miec co 30000km. Oni przestawiaja, ja jezdze normalnie i zmieniam sobie olej sam w miedzy czasie (o tym ktos musi wiedziec? :twisted: ).
                                        Potem jade na II przeglad do ASO, gwarancje mam nadal itp.
                                        Po prostu nie chce mi sie jezdzic co 15kkm i im placic. Wolalbym rzadziej, ale sam bede dbal o auto
                                        VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                        VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez zbigniew147
                                          dodatkowo zadysponowałem wymianę filtru powietrza.
                                          Jeśli miałeś własny filtr to jego wymiana to odkręcenie zdajsie 4 śrubek i voila

                                          [ Dodano: Pią 21 Paź, 11 00:32 ]
                                          To u mnie wychodzi , że jestem niedzielnym kierowcą :shock: 2 lata minęły i 30500 km .
                                          To co ja mam powiedzieć - 2 lata 3 miesiące i 18kkm :lol:

                                          [ Dodano: Pią 21 Paź, 11 00:33 ]
                                          Zamieszczone przez idas
                                          Oni przestawiaja, ja jezdze normalnie i zmieniam sobie olej sam w miedzy czasie (o tym ktos musi wiedziec? :twisted: ).
                                          Ale żeby zrobić to porządnie to nie trzeba mieć jakiegoś urządzenia do wysysania?
                                          Mój "Batmobil"

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez winni77
                                            o co ja mam powiedzieć - 2 lata 3 miesiące i 18kkm :lol:
                                            Po co kupywać samochód jak się nim wcale nie jeździ? :wink:

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez winni77
                                              zbigniew147 napisał/a:
                                              dodatkowo zadysponowałem wymianę filtru powietrza.
                                              Jeśli miałeś własny filtr to jego wymiana to odkręcenie zdajsie 4 śrubek i voila
                                              I tu ciekawostka. Niby jedziemy na przeglad i maja w nim byc wykonane pewne czynnosci, a potem okazuje sie wymiana filtra powietrza 30zl, gdzie filtr dajmy na to 30zl, albo go sami przywiezlismy :lol:

                                              Kiedys mialem w aucie filtr, ale powiedzialem ze maja go nie zmieniac, to dostalem w nagrode taki super zapis w ksiazce, ze filtr nie wymieniony na zyczenie klienta :lol: Linijke nizej mieli wymienic filtr paliwa i oczywiscie tej informacji doradca nie raczyl umiescic :lol:
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                re.. przebieg

                                                witam,

                                                mój sprzęt ma 14 miesięcy i 40 tysięcy km. Sam wykonuję przeglądy co 15 tys. km i jadę dalej. Jak na razie bez żadnych usterek. Oczywiście do tego modyfikacja elektroniczna -). Życzę wszystkim bezawaryjnej jazdy.

                                                pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez winni77
                                                  Zamieszczone przez idas
                                                  Oni przestawiaja, ja jezdze normalnie i zmieniam sobie olej sam w miedzy czasie (o tym ktos musi wiedziec? :twisted: ).
                                                  Ale żeby zrobić to porządnie to nie trzeba mieć jakiegoś urządzenia do wysysania?
                                                  No tak, ale wole pojechac do zaprzyjaznionego mechanika i wymienic to za 20zl, a nie sporo wiecej w ASO :twisted:
                                                  VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                                  VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez leszekmw
                                                    Krzysiek25, a dlaczego ktoś stwierdził że do wymiany wahacze ?
                                                    Nie wiem - samochód był na przeglądzie w aso i takie info dostałem - drążki kierownicze tylne do wymiany. Co, kiedy, dlaczego - nie wiadomo, dlatego też muszę znaleźć fachmana w Łodzi który przejmie opiekę nad autem.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X