Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XDS?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    w cenniku fabii rs występuje jedno i drugie i tak jest opisane:
    XDS – system wspomagania pokonywania zakrętów,
    EDS – elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego
    i chyba to nie jest to samo.

    Komentarz


    • #27
      XDS działa zatem jak tak zwana elektroniczna szpera, która kompensuje podsterowność na pokonywanych z dużą prędkością zakrętach. Dzięki XDS zachowanie się samochodu jest bardziej precyzyjne i neutralne i przypomina samochód z napędem na wszystkie koła, a nie tylko na przednią oś. XDS poprawia stabilność i jednocześnie przyjemność jazdy zmniejszając tendencję do podsterowności. :diabelski_usmiech
      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

      Komentarz


      • #28
        A czy po przekodowaniu sterownika pompy ABSu robiliście jakieś dodatkowe adaptacje ESP?
        Pozdrawiam,
        Grzesiek


        Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
        Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


        Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

        Komentarz


        • #29
          rafik11, wiem ze prawie robi wielka roznice, ale moim zdaniem jest to prawie to samo z taka roznica ze EDS dziala do 40 km/h no a XDS pewnie rowniez przy wiekszych (bo takie ma zadanie) i to jest ta znaczaca roznica :diabelski_usmiech
          Zasada dzialania i systemy do tego uzyte wydaja sie byc takie same, jesli wcisne gaz w zakrecie nie przekraczajac 40 i zerwe przyczepnosc to mam taki "XDS" :wink:
          Nie chce wywolywac dyskusji, ale chyba sie zgodzicie ze te ustrojstwa poza roznica wspomniana sa praktycznie takie same.
          EDS – Wikipedia, wolna encyklopedia

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Langusta
            XDS działa zatem jak tak zwana elektroniczna szpera, która kompensuje podsterowność na pokonywanych z dużą prędkością zakrętach. Dzięki XDS zachowanie się samochodu jest bardziej precyzyjne i neutralne i przypomina samochód z napędem na wszystkie koła, a nie tylko na przednią oś. XDS poprawia stabilność i jednocześnie przyjemność jazdy zmniejszając tendencję do podsterowności.
            zapomniałeś podać źródła
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • #31
              jeśli tak jest ze to jest to rozwinięcie EDS to i tak warto mieć niż nie mieć. Ja mistrzem kierownicy nie jestem i jeśli coś mam mi pomóc to niech to będzie.Ciekaw tylko czy to u mnie da się zakodować, zadzwonię do kolego z VCDSem i zobaczymy.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez rafik11
                jeśli tak jest ze to jest to rozwinięcie EDS to i tak warto mieć niż nie mieć. Ja mistrzem kierownicy nie jestem i jeśli coś mam mi pomóc to niech to będzie.Ciekaw tylko czy to u mnie da się zakodować, zadzwonię do kolego z VCDSem i zobaczymy.
                pewnie ze tak, ale chyba najlepiej to miec z tego wszystkiego mozg :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • #33
                  Wszystko na temat XDS'a pisze w instrukcji obsługi - jest to po prostu bardziej rozwinięty EDS. Wg własnych odczuć eksploatacyjnych w znacznym stopniu likwiduje nadsterowność.
                  18" Klub

                  Komentarz


                  • #34
                    kurcze nie zapisałem sobie pełnego numeru sterownika ale jak pamiętam to mam sterownik z końcówką AH i udało się aktywować

                    Komentarz


                    • #35
                      A ktos robil to dla auta z napedem 4x4 czy ma to sens?

                      Komentarz


                      • #36
                        Działa i to super na ustawieniu strong. Moja 220 KM 324 Nm octavka przy dodaniu gazu w szybko pokonywanym zakręcie wyjeżdżała. Teraz jest momentami nawet nadsterowna. W przeciwieństwie do esp nie obejmuje gazu i nie hamuje tylnego wew. Koła . Nie tracimy prędkości tylko zyskujemy.xds to najlepszy gadżet , jaki udało mi się zakodować kabelkiem z Chin za 15 USD.
                        Octavia Elegance 2010 1.8 TSI 220 KM/ 324 Nm by Good Hope

                        Komentarz


                        • #37
                          teltek, jeszcze w module 44 w kanale adaptacji 5 ustaw na 1 lub 2 i nie będzie przy mocniejszym przyspieszaniu skręcało kierownicy tylko będzie prosto trzymało :
                          Według zagranicznych for funkcja o której pisze jest możliwa od roku modelowego 2008, ale można spróbować w starszych
                          http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                          Trochę plików do VCDS, zapraszam

                          Komentarz


                          • #38
                            panowie komuś udało się to zrobić w 1K0 907 379 AN ?

                            Zmieniam 17 bajt bit 3 z 0 na 1
                            113B201C092200FD880E04EC902100402C00
                            zamieniam na
                            113B201C092200FD880E04EC902100402C08

                            Dostaje błąd coding REJECTED (error 31: request out of range)

                            Komentarz


                            • #39
                              Moze ktos dokladnie opisac jak to zakodowac??? Wchodzilem w abs i tam wybieralem dlugie kodowanie i bajt 17 a tam sa dwa zera i nic wiecej
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              Komentarz


                              • #40
                                piotrcar, ale co?
                                w RSie XDS jest standartowo
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez piotrcar
                                  Moze ktos dokladnie opisac jak to zakodowac??? Wchodzilem w abs i tam wybieralem dlugie kodowanie i bajt 17 a tam sa dwa zera i nic wiecej
                                  poczytaj :wink: powinno pomóc LeonClub • Zobacz wątek - Dodanie XDS
                                  Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Aha.dzieki piotr chodzilo mi wlasnie o xds
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez piotrcar
                                      a tam sa dwa zera i nic wiecej
                                      ja mam cztery zera na końcu :wink:
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        u mnie chyba tez.myslalem ze to nie jest standardowe wyposazenie a czy w kodach jest to jakos opisane??
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          A czy jest szansa, ze zadziala to w golfie mk5 2005 r?? czy tego wtedy sie jeszcze nie dalo kodowac??
                                          Czy to w jakis sposob poprawia trakcje na sniegu pod gorke?? Bo skoro przyhamowuje 1 kolo, to powinno sie lepiej drapac fwd auto, nawet jesli tylko 1 kolo bedzie miec przyczepnosc...

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez piotrcar
                                            a czy w kodach jest to jakos opisane
                                            możliwe że tak

                                            ale masz to w specyfikacji auta
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez mrrudzin
                                              panowie komuś udało się to zrobić w 1K0 907 379 AN ?
                                              Ponawiam pytanie, bo u mnie jest dokładnie jak u kolegi mrrudzin.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez bohen
                                                Zamieszczone przez mrrudzin
                                                panowie komuś udało się to zrobić w 1K0 907 379 AN ?
                                                Ponawiam pytanie, bo u mnie jest dokładnie jak u kolegi mrrudzin.
                                                Mam ten sam sterownik i ten sam błąd przy próbie zakodowania. Ja już dałem za wygraną

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  ja mam z literą H na końcu i się udało natomiast poszedłem do teścia a on właśnie ma z literą N i lipa. Niestety nie dało się .

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Mam sterownik z końcówką BH, kabelek z DHgate i problem z zakodowaniem xds - w długim kodowaniu pozornie jest przyjmowana jego zmiana z odpowiednim komunikatem, ale adaptacje nie są dostępne. Po ponownym wejściu w długie kodowanie okazuje się, że żadne zmiany nie zapisały się - końcówka
                                                    zapisu to trzy zera.
                                                    Jaka moźe być przyczyna?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X