Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OT2] Szybkie pytanie o aluminiowe felgi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OT2] Szybkie pytanie o aluminiowe felgi

    Witam, mam problem nieco odmienny. Gdy odpalałem rano auto, najpierw kręciło normalnie, ale nie zaskoczyło za pierwszym razem, co czasem mu się zdarza. Za drugim razem rozrusznik w ogóle nie zareagował, pomyślałem, że może aku słaby i dlatego, ale po podłączeniu kablami do drugiego auta dalej to samo.

    Intuicja mówi mi, że to jednak stacyjka a nie rozrusznik. Jak mogę wyeliminować awarię rozrusznika? Czy z włożonym i przekręconym kluczykiem mogę jakoś zapalić auto, poza holowaniem? (Moje auto to O1 1,6 AEE)
    podol111

  • #2
    [OT2] Szybkie pytanie o aluminiowe felgi

    Witam wszystkich

    Temat na pewno już był, ale ja muszę dzisiaj się zdecydować na zakup alusów do mojej
    półrocznej Octavii Tour. W salonie dostałem do niej nowe letnie opony o rozmiarze:
    15'', 195/65. Znalazłem używane alusy w dobrym stanie - tyle że o wymiarach:
    15" 7Jx15H2 ET37 5x112.
    Moje pytanie do Was czy w tych felgach parametry ET37 i 7J pasują do mojej Skodzi i
    przede wszystkim do opon 195/65 R15 ?

    Sorry jeszcze raz za odgrzewany temat ale muszę jeszcze dzisiaj to wiedzieć

    Pozdro
    Moja Octa:

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

    Komentarz


    • #3
      opony 15stki - alu 15stki to bez probelmu bedzie to pasowało. W oryginale przy 15 ET chyba jest 47
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za szybką odpowiedź, no właśnie mnie tylko zastanawia to czy ET37 nie jest za
        małe do mojej Skody - czyli żeby koła mi za bardzo nie wystawały na zewnątrz albo nie
        obcierały o nadkola czy coś...
        Dodatkowo nie jestem pewien czy szerokość felgi 7 nie jest za duża jak na oponę 195/65...
        Moja Octa:

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

        Komentarz


        • #5
          Hej, ja w zeszłym tygodniu zakładałem opony 195 na felgi 7 cali i jest ok. Audi takie zaleca do A4 rocznik 2004. Mam ET39 i nie jest za szeroko a od 37 do 39 to tylko 2mm. Jak masz felgi poniżej 300 zł/szt i Ci się PODOBAJĄ to kupuj.

          Komentarz


          • #6
            Witam
            Z tego co czytałem to dla opony o szerokości 195 maksymalna szerokość felgi to 6,5 cala.
            Oczywiście pewnie na 7 cali da się włożyc ale chyba nie bedzie to zgodne ze sztuką.
            Jeżeli felgi kupujesz jako super okazję, to można spróbować, bo jak nie to szukałbym o bardziej zbliżonych parametrach do oryginału.
            Popatrz sobie na felgi firmy ATS, mają conajmniej dwa modele 15 cali posujące idealnie do skody. Z tym że ewentualnie przy zamawianiu pilnuj żebyć zamówił z otworem centralnym 57,1 mm bo mają takie same felgi z mniejszymi i większymi otworami.
            Ja mam ATS Twister, ale jest jeszcze jeden model w 15 idealnie pasującu do skody.
            Popatrz sobie na stronie sklepu internetowego motoricus. Ja u nich kupowałem i jest OK.

            Pozdrawiam

            Marcin

            Komentarz


            • #7
              mar979,

              temat o 15"

              Forum - Octavia Club Polska

              temat total

              Forum - Octavia Club Polska
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #8
                mar979, rozmiar opon pasuje bez problemu na felgę o szerokości 7 cali

                Jeśli natomiast chodzi o samo ET to przy szerokości 7 cali i ET 37 felga będzie ci wystawała bardziej w stosunku do seryjnych 15ek o 23 mm i będzie się chowała bardziej o 3 mm. O zacisk nie powinna haczyć, ale prawie na pewno przednie koła będą nieco wystawały ci poza obrys błotnika. Zobacz sobie u mnie jak jest - moje felgi odstają bardziej w stosunku do 15ek o 20 mm i jest praktycznie równo z błotnikiem . Twoje będą o 3 mm dalej. Z tyłu nie będzie problemu bo tam jest jeszcze zapas.

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki wielkie Panowie za odpowiedzi, zatem kupuję te felaśki

                  Jak już je założę to oczywiście dołączę nowe zdjęcia w dziale Nasze auta

                  żeby się pochwalić

                  Pozdrawiam
                  Moja Octa:

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam, żeby nie zakładać kolejnego tematu mam pytanko odnośnie felg, po poprzednim samochodzie zostały mi felgi z mercedesa c-klasy.

                    Rozmiar: 7Jx16H2 ET37 lub 8Jx16H2 ET36, rozstaw śrub 5x112

                    1) czy ten rozmiar felgi będzie pasować do O2 FL ?
                    2) Czy śruby do felg od mercedesa będą pasować do skody ?

                    Komentarz


                    • #11
                      kristofer55, felgi na upartego tak ale będziesz musiał sobie pierścienie podorabiać centrujące . śruby teoretycznie powinny Ci pasować od octavii o ile nie sa za krótkie i część gwintowana zmieści się w otwór w feldze ponieważ mercedesie występowały śruby fi12 i 14 a octavia ma fi14 .
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • #12
                        a to nie bede kombinowac, sprzedam i kupie przystosowane do octavii.
                        dzieki za pomoc

                        Komentarz


                        • #13
                          kristofer55, jakie kombinowanie, pierścienie jak i śruby kupisz u prawie każdego gumiaza za parę zł

                          no chyba ze ci wyglad felg nie pasuje

                          Komentarz


                          • #14
                            Koledzy, poszukuję alufelg do O1 2002 r., znalazłem takie, które mi się podobają, 300 pln/sztuka tylko nie wiem jak z osadzeniem, bo podają ET35. Czy nie będzie to za mało? Wiem, że fabrycznie jest 38, ale jednak mam wątpliwości...
                            رافال
                            Spoty
                            Cause freedom is a lonely road
                            My O2FL

                            Komentarz


                            • #15
                              rafiki, bierz.
                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz


                              • #16
                                leszekmw, krótko, zwięźle i na temat dzięki za opinię :wink:
                                رافال
                                Spoty
                                Cause freedom is a lonely road
                                My O2FL

                                Komentarz


                                • #17
                                  Cześć, pewnie pisane z 1000 x, ale sory nie moge znaleźć. Jaki rozstaw śrub ma Octavia Tour 1,6 2012 taka jak na zdjęciu poniżej i w zwizku z tym czy opony 195/65 R15 można założyć, będą pasować do felgi 6.5J x 15'' Pyxis?
                                  Załączone pliki
                                  + LPG Landirenzo salon

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    rozstaw śrub 5x112 (tak jak i wszystkie inne O II). Ten rozmiar opon będzie pasował do wymienionych felg.
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      dzieki za pomoc. Pozdrawiam.
                                      + LPG Landirenzo salon

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X