Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] odprysk lakieru :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    sie pieprzycie z tym:P kto by to malował:|

    Komentarz


    • #27
      paweldef, wydaje mi się, że na "równo" to nikt Ci tego nie uzupełni. Podstawa to dobrze oczyścić przed uzupełnienim - inaczej po pierwszym myciu na myjce zaprawka zniknie.

      jarekbarcaaa, wydaje mi się, że warto zabezpieczać odpryski do ocynku a nawet do podkładu. Zawsze trochę to opóźni korozję.

      Po dwóch latach użytkowania auta muszę stwierdzić, że jakość dzisiejszych lakierów to kompletna porażka. Wiatr go rysuje a ptasie kupy robią odpryski. Lakiery ekologiczne doprowadzą to tego, że będziemy musieli lakierować powtórnie auta co 4 lata co będzie zajebiście ekologiczne...

      Zastanawiam się czy auta klasy premium też takim gównem lakierują...

      Komentarz


      • #28
        A i owszem da się to zrobić zaprawką ale nie samym pędzelkiem. Trzeba użyć papieru ściernego wodnego, taśmy malarskiej, zaprawki, a na końcu spolerować. Był taki temat już ktoś dawał linka chyba do forum BMW o zaprawkach ale nie mogę teraz odszukać tego w żaden sposób. Robiłem według tego właśnie poradnika i wyszło genialnie. Może wiecie o czym mówię, chyba nawet kilka razy pojawiał się link na forum.

        Z tego co pamiętam to szło to tak:

        1) zabezpieczyć dookoła naprawiany punkt taśmą malarską
        2) przetrzeć papierem ściernym uszkodzone miejsce oraz jeszcze ciut dobrego lakieru wokół uszkodzenia zachodząc na taśmę malarską, folię odkleić
        3) pomalować cieniutko zaprawką
        4) znowu użyć papieru ściernego
        5) wypolerować na przykład pastą Ultimate Compound Meguiar`s
        6) ew. użyć jeszcze lakieru bezbarwnego

        Gradacji papierów nie pamiętam niestety.
        "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

        O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
        O2 Tour BSE+LPG LR - MED

        Komentarz


        • #29
          w sensie kto by malował cały element jak taki mały odprysk zaprawka i jest ok

          Komentarz


          • #30
            Szukałem tego linku o którym pisze niezal i niestety się nie udało
            Jeżeli ktoś kojarzy gdzie leży ten tutorial będę bardzo wdzięczny. Też znalazłem odprysk na lakierze.

            edit:
            niezal czy o tym linku pisałeś?
            [DIY] Usuwanie odprysków lakieru - Zrób to sam - gotowe recepty - BMW Klub Polska - Oficjalne forum

            Komentarz


            • #31
              Witam wszystkich,

              Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ mój problem jest podobny więc postanowiłem się podłączyć.
              Na nadkolu pojawiły się dwa głębokie ubytki w lakierze. (załącznik)
              Proszę o informacje jak to zabezpieczyć by nie pojawiła się rdza w niedalekiej przyszłości
              Czy zestaw naprawczy z aso wystarczy czy bez lakiernika się nie obejdzie ?

              Z góry dzięki za pomoc !
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #32
                Jakie te zestawy mają w ASO? Można to kupić na allegro?
                Moja Octavia

                Komentarz


                • #33
                  kinimod1987 wydaje się, że to drobna zaprawka, później delikatnie spolerować przytarcie obok tej długiej białej kreski i większego śladu nie będzie. Zaprawka w ASO kosztuje od kilkunastu złotych.

                  Tobi77 w ASO możesz kupić:
                  1. mały zestaw zaprawkowy z pędzelkiem
                  2. spray z lakierem
                  3. puszkę z lakierem :diabelski_usmiech

                  Generalnie jak kupowałem opcję nr 1 to nie opłacało się tego ciągnąć przez allegro.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X