Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dwumasa (co wybrac?)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dwumasa (co wybrac?)

    Zamieszczone przez neoXs
    Jak obiecałem tak informuję, że silnik 1.2TSI 85km bez problemu poradził sobie z czwórką dorosłych osób na pokładzie i załadowany po brzegi. Trasa z dużymi podjazdami pod górkę i nic złego się nie działo - nikt nie musiał wychodzić z auta i je pchać :P
    Spójrzmy na to z innej strony: kiedyś był Mercedes 200D z mocą całe 55 koni i przyspieszeniem do setki liczonym w eonach. Dawało się jeździć? Dawało. Mało tego, wehikuł był wręcz przedmiotem pożądania. Tyle że w latach 90/00 ludziom się w dupach poprzewracało z dobrobytu. A jeżeli ów się skończył?
    Octavia 1.6 AEE

  • #2
    dwumasa (co wybrac?)

    Witam wszystkich

    Jestem przed zakupem kpl. sprzęgło + dwumasa i moje pytanie brzmi: którego producenta części są lepsze, LUK czy SACHS? cena nie jest istotna.

    dziękuje

    Komentarz


    • #3
      Ja pokusiłem się na LUKa, nie jestem zadowolony.

      Komentarz


      • #4
        rafik999, mieliśmy LUKa, zmieniliśmy na SACHSa. Jeśli chodzi o wygląd, to Luk miał wspawanych wiele ciężarków, miał też zrobiony nieregularny szlif. Przy SACHSu tego nie było- tylko delikatny szlif(ciężarki i szlify robi się dla wyważenia koła). Od 6kkm cały komplet śmiga bez problemu. Przy okazji zmień łożysko oporowe i wysprzęglik.
        mkII 20VT (600h worked)
        Roooooomster

        Komentarz


        • #5
          a jaki jest orientacyjny koszt wysprzęglika i czy kupić jakiejś konkretnej firmy?

          Komentarz


          • #6
            Ja mam sachsa, przejechane 45tkm, bez zastrzeżeń.

            Komentarz


            • #7
              rafik999, najlepiej SACHSa, cena ok 150-170zł. Zmienisz i będziesz miał spokój.
              mkII 20VT (600h worked)
              Roooooomster

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez fryta1979
                Ja pokusiłem się na LUKa, nie jestem zadowolony.
                Dlaczego nie jesteś zadowolony?

                Komentarz


                • #9
                  Po wymianie, jakis miesiac jezdziło dobrze, a teraz czuje cały czas lekkie wibrowanie sprzegła.

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak najbardziej polecam sachsa
                    Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                    Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie macie sie czym podniecac - czy Sachs czy LuK to jedna i ta sama linia produkcyjna, do tego pakowane zamiennie - raz LuK do pudła Sachsa, innym razem odwrotnie
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X