Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II Tour ESP czy co?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Prezes52, aaa to nie wiedziałem ,zazwyczaj jak jest asr+esp to włącznik jest esp ..przynajmniej tak mi się wydawało do tej pory... wydaje mi się że u brata w minecie jest włącznik esp..ale czy ma asr to już nie pamiętam , sprawdzę kiedyś..
    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
    GVI 1.4TSI
    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

    Komentarz


    • #52
      leszekmw, bo tak było mam w firmie 4 letnia Skode i tam jest wył.ESP teraz tylko ASR ESP nie da się wyłączyć z przycisku trzeba inaczej kombinować


      Mariusz
      Spoty Tarnowskie

      Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

      Komentarz


      • #53
        Teraz jak ma się ESP czy samo ASR to i tak jest 1 przycisk bez podpisu tylko z takim autkiem w poślizgu. Zmiana kodowania pozwala wyłączyć ESP
        Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

        Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez pandzik
          A nie można tego sprawdzić po numerze vin i numerach wyposażenia ? Sprawdzał tak ktoś może ?
          Nie rozumiesz stanu emocjonalnego użytkowników przekonanych o tym, że mają ESP mimo tego, że go nie mają....
          To jak z szaleństwem smoleńskim. Za pół roku wątek będzie miał 50 stron itd....

          Specjalnie dla niewierzących sprawdziłem na swoim i sąsiada Tourze (różnica roku pomiędzy datą prod). Jeśli autko nie ma ESP - to go nie ma (mój), a jeśli ma - to go ma (sąsiada).

          Szokujące...

          Pozwól, że zacytuję "Z dniem 1 listopada 2011 wszystkie nowe samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe, które otrzymały świadectwo homologacji po tej dacie i są sprzedawane na terenie Unii Europejskiej, muszą być wyposażone w układ stabilizacji toru jazdy ESP.", chyba od kilku lat jesteśmy w UE... a ja mam świadectwo homologacji wydane 26.04.2012. Sądzisz, że VAG nie stosuje się do przepisów UE ? Ciekawy punkt widzenia inna sprawa, czy jest zgodne z prawem nie informowanie klientów o ESP...

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez zer0

            Pozwól, że zacytuję "Z dniem 1 listopada 2011 wszystkie nowe samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe, które otrzymały świadectwo homologacji po tej dacie i są sprzedawane na terenie Unii Europejskiej, muszą być wyposażone w układ stabilizacji toru jazdy ESP.", chyba od kilku lat jesteśmy w UE... a ja mam świadectwo homologacji wydane 26.04.2012. Sądzisz, że VAG nie stosuje się do przepisów UE ? Ciekawy punkt widzenia inna sprawa, czy jest zgodne z prawem nie informowanie klientów o ESP...
            O2FL ma świadectwo homologacji z 2009 roku.....
            Wszystkie nowe projekty, które będą starały się o świadectwo homologacji po tej dacie będą musiały mieć ESP. Dodatkowo nie będzie możliwość jego wyłączenia (znika przycisk)

            Jak chcecie wiedzieć jakie systemy są w waszych autach podajcie numery VIN. W wolnej podam Wam info.

            1AC = Anti-Blockier-System (ABS) MABS(MK70, zawiera EBV,MSR,ASR, bez EDS)
            1AT = ESP zawiera ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, HBA i DSR
            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez zer0
              a ja mam świadectwo homologacji wydane 26.04.2012
              Czyli na Toura wydano homo rok po sprzedaży mojego... Fajnie.

              Komentarz


              • #57
                Ja mam swiadectwo homologacji z dnia 26.04.2012, a pomimo to na liscie wyposazenia brak esp (1AC). Wedlug mnie dziwne by to bylo zeby pisac o abs czy poduszce kierowcy ( obowiazkowe od bardzo dawna) a niewspominac o esp.
                No chyba ze skoda pod koniec stwierdzila, ze nieoplaca sie zamawiac 2 roznych ukladow elekfronicznych i poprostu wszedzie wcisneli esp ( na podobnej zasadzie jak takie samo wnetrze o2t i o2fl), ale to chyba brzmi zbyt pieknie...

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez adamsky
                  Ja mam swiadectwo homologacji z dnia 26.04.2012, a pomimo to na liscie wyposazenia brak esp (1AC).
                  Czytamy ze zrozumieniem :wink: Tu chodzi o to kiedy w ogóle DANY MODEL auta był homologowany. OII dostała homologację w 2004 (a tour właśnie na niej bazuje) więc przepisy unijne nakazujące montaż esp jej nie obowiązują. Takie np. Citigo to zupełnie nowy model, wszedł na rynek i dostał homologację (jako model) po dacie 01.11.2011 więc esp ma w standardzie.

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez rowerek
                    Zamieszczone przez adamsky
                    Ja mam swiadectwo homologacji z dnia 26.04.2012, a pomimo to na liscie wyposazenia brak esp (1AC).
                    Czytamy ze zrozumieniem :wink: Tu chodzi o to kiedy w ogóle DANY MODEL auta był homologowany. OII dostała homologację w 2004 (a tour właśnie na niej bazuje) więc przepisy unijne nakazujące montaż esp jej nie obowiązują. Takie np. Citigo to zupełnie nowy model, wszedł na rynek i dostał homologację (jako model) po dacie 01.11.2011 więc esp ma w standardzie.
                    Sorki zapomnialem dodac podsumowania, ze moim zdaniem przez homologacje Unia rozumie homologacje projektu a nie danego egzemplaza.

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez rowerek
                      ...OII dostała homologację w 2004 (a tour właśnie na niej bazuje) ...
                      Octavia Tour ma homologację e11*2001/116*0230 co oznacza że z roku 2001.
                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                      Komentarz


                      • #61
                        kecaj, a to chyba o OI piszesz może :lol:

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez abstinent
                          kecaj, a to chyba o OI piszesz może :lol:
                          Nie to homologacja przykładowego Toura wyprodukowanego w 2011 roku.
                          OII nie posiada nowej homologacji tylko ta z 2001 jest rozszerzona.
                          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X