Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Działanie instalacji LPG LandiRenzo 1.6 MPi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Działanie instalacji LPG LandiRenzo 1.6 MPi

    Jak sie nie myle to 4.5 litra Chodz wolał bym 4 litrowe bo wchodzi mi 3.5 litra;/

  • #2
    [O2FL] Działanie instalacji LPG LandiRenzo 1.6 MPi

    Witam,
    mam zamontowaną w serwisie do nowego auta instalację LPG Landi Renzo (silnik 1.6 MPi BSE). Zauważyłem że wtryskiwacze pracują nawet wtedy gdy silnik po uruchomieniu pracując w trybie automatycznym i mając za niską temperturę by przełączyć się na gaz ma uruchomione wtryskiwacze gazu (słychać charakterystyczne stukanie). Podczas pierwszego przeglądu LPG (po 1000km) serwisant (człowiek który montował instalację) stwierdził że Landi Renzo tak ma. Denerwuje mnie fakt że po uruchomieniu słychać "cykanie" a dodatkowo zastanawia mnie fakt że to "cykanie" nie jest powiązane z wartością obrotów tj. bez względu na ich wartość słychać cykliczne przełączanie przekaźników (takie mam wrażenie). Czy ktoś ma/miał podobne doświadczenia?
    Pozdrawiam,
    IGK

    Komentarz


    • #3
      Tak ma być i przestań się przejmować.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kniazuk
        słychać "cykanie"
        standard w LR trzeba się przyzwyczaić
        SATYNOWA O2 Tour
        Z pozdrowieniami
        Bartek

        Komentarz


        • #5
          Ok,
          dziękuję za wyjaśnienia. Myślalem że w serwisie chcieli mnie spławić a widzę że byłem w błędzie.
          Pozdrawiam,
          IGK

          Komentarz


          • #6
            kniazuk, jeżeli bardzo Cię denerwuje "podgrzewanie wtryskiwaczy" - bo tak sie nazywa ta "funkcja" tj. praca wtrysków przed przejściem na LPG, która ma powodować "rozklejenie" sie wtryskiwaczy, to możesz ją najzwyczajniej w świecie wyłączyć. Jeżeli masz nową instalację to włączenie tej opcji nie jest niczym sensownym podyktowane - chyba że cudowny servis w ASO ma takie wytyczne.....

            Komentarz


            • #7
              Czyli jak "klepia na sucho" to szybciej padna? Jak to wyłączyć a w razie "w" włączyć? Potrzebny jest jakiś interfejs do LandiRenzo - jezeli tak to jaki?
              Pozdrawiam,
              IGK

              Komentarz


              • #8
                kniazuk, było już poruszane na forum np.:
                Forum - Octavia Club Polska
                nie ma co powielać tematów bo nic się tu nie znajdzie.... "szukaj"
                SATYNOWA O2 Tour
                Z pozdrowieniami
                Bartek

                Komentarz


                • #9
                  kniazuk, podjedź do gazownika który obsługuje Landi Renzo lub poszukaj kogoś z interfejsem do Landi i za przysłowiowe piwko wyłączy Ci ta opcje.

                  Komentarz


                  • #10
                    Mi by się taka opcja w BRC przydała, bo wtryskiwacze mam już stare i przy niskich temperaturach po nocy pierwsze przełączenie na gaz jest utrudnione, przez pozaklejane wtryskiwacze.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X