Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII FL] 1,4 TSI wymiana oleju w skrzyni manualnej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OII FL] 1,4 TSI wymiana oleju w skrzyni manualnej

    kylo76, Dzięki ! jakoś się tam trafi choć szczerze zamotałem się

  • #2
    [OII FL] 1,4 TSI wymiana oleju w skrzyni manualnej

    Szybkie pytanie: wymieniać czy nie wymieniać? Jak tak to przy jakim przebiegu?
    Zbliża mi się przegląd na 120 kkm i się zastanawiam czy to już pora.
    Czy jest coś szczególnego na co zwrócić uwagę przy takim przebiegu? Wszystkie filtry, płyny i oleje wymieniane na bieżąco. Co ciekawe pasek akcesoriów jeszcze nie ruszany...Może przyszedł już jego czas?
    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez piociel
      Szybkie pytanie: wymieniać czy nie wymieniać? Jak tak to przy jakim przebiegu?
      w CAXA nie wymieniamy oleju w skrzyni

      Zamieszczone przez piociel
      Czy jest coś szczególnego na co zwrócić uwagę przy takim przebiegu?
      elementy zawieszenia, amortyzatory, sprężyny, tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, płyn hamulcowy, opony, akumulator


      btw
      no i nie wiem jak z szeroko rozumianym rozrządem
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez LUKI
        w CAXA nie wymieniamy oleju w skrzyni
        a to czemu...??
        Mój Szkodnik :-)
        Pozdrawiam
        Rafał

        Komentarz


        • #5
          1,4 TSI wymiana oleju w skrzyni manualnej

          A ja zawsze wymieniam po 100 tysiakach, bo kazady olej sie zuzywa i zawsze olej w silniku po 10 tysiakach.

          Komentarz


          • #6
            Kogo słuchać?
            Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
            Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

            Komentarz


            • #7
              Jeśli chcesz dalej jeździć tym autem, zmień olej.

              Komentarz


              • #8
                Nie wiem jaką tam masz skrzynie, ale ja w swoim 1,6 wymieniłem olej po 130 tys. chociaż też instrukcja mówi, że oleju się nie wymienia. Po wymianie żadnych pozytywnych ani negatywnych skutków nie odczuwam, ale jakie skutki mam odczuwać, jak mam sprawną skrzynię . Nie wierzę, że olej w skrzyni się nie zużywa, tak samo nie wierzę, że filtr powietrza wytrzyma 90 tys. czy olej w silniku 30 tys. czyli tak jak twierdzi producent.

                Komentarz


                • #9
                  W takim razie jak sie wymienia olej w skrzyni? Jest korek spustowy i wlew? Pytam, bo nie wiem.

                  Oraz "temat rzeka" na jaki olej wymienic :?:

                  Pozdrawiam,
                  Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                  Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                  Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez LUKI
                    elementy zawieszenia, amortyzatory, sprężyny, tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, płyn hamulcowy, opony, akumulator

                    btw
                    no i nie wiem jak z szeroko rozumianym rozrządem
                    Fakt na sprężyny można byłoby popatrzeć bo mam wrażenie, że ostatnio daję po oczach światłami przy pustym bagażniku.
                    Z tym rozrządem to już nie wiem co robić. Zgłaszałem i opisywałem w odpowiednim wątku moje przeżycia z tym związane. Objawy nasilają się tuż przed zmianą oleju czyli po około 10 kkm od ostatniej wymiany. Obecnie zdarza się głośniejszy rozruch przez 2-3 sekundy. Na pewno nie jest to tak jak kiedyś prezentowałem na filmiku. Jeżeli zdecyduje się zgłosić to zrobię to przed wymianą oleju, a nie jak ostatnio na przeglądzie, gdzie wszystko ustąpiło, a auto stało w ASO przez 7 dni. Dla doradców serwisowych film, który nagrałem nie był żadnym argumentem.
                    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                    Komentarz


                    • #11
                      Odgrzanie kotleta

                      Powracam do tematu wymiany oleju w skrzyni biegow. Jak to sie praktycznie odbywa? Czy i gdzie jest korek spustowy? Moze jakis otwor rewizyjny, linka licznika etc?
                      Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                      Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                      Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                      Komentarz


                      • #12
                        Wita, jaki olej lejecie do skrzyni i ile go wchodzi

                        Komentarz


                        • #13
                          Zacznij od ustalenia jaka dokładnie jest wstawiona (kod literowy) wtedy będziesz wiedział jaką ilość i jaki olej zalać .

                          Komentarz


                          • #14
                            kod literowy to LHY
                            Ostatnio edytowany przez ROBERT.C; 11139.

                            Komentarz


                            • #15
                              Cześć,
                              Chcę wymienić olej w skrzyni manualnej w Skodzie Octavia 2FL 2012 1.4 TSI CAXA. Kod skrzyni z naklejki w bagażniku: NBW
                              Nie znalazłem informacji w instrukcji obsługi jaki olej jest zalany fabrycznie ani jakie normy musi spełniać. Chciałem wlać taki sam jak był od nowości dlatego chciałem zapytać czy ktoś wie który to olej z grupy VAG? Ewentualnie proszę o polecenie jakiejś sprawdzonej alternatywy żeby nie ryzykować.
                              Z góry dzięki

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja jak u siebie wymieniałem olej w skrzyni NBW to zalałem oryginał o nr G055512A2, kupiłem 2l i bez problemu starczyło.

                                Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

                                Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                Komentarz


                                • #17
                                  Po konsultacji w sklepach i ASO z vinu wyszło, że powinien byc olej G052527A2. W ASO 265zł, na allegro koło 210zł za litr, więc dość drogo.

                                  Ile przejechałeś na tym oleju G055512A2 i jak się skrzynia sprawuje?

                                  Komentarz


                                  • #18


                                    Zamieszczone przez artur_r0 Zobacz wpis
                                    Ile przejechałeś na tym oleju G055512A2 i jak się skrzynia sprawuje?
                                    Prawie 3 lata i ok 20tys km i jak do tej pory nie ma żadnych problemów.
                                    Mi taki olej dobrali w sklepie.

                                    Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                    Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X