Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Dziwne zachowanie po odpaleniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Dziwne zachowanie po odpaleniu

    Zamieszczone przez mirek_p11
    kaczkalolo, olej będzie ok. Zmianę z 30000 km na 15000 km może ktoś Tobie zakodować kabelkiem na spocie. Filtry możesz kupić ori lub zamienniki knecht, mann. Płyn hamulcowy ATE, Motul.

    Płyny hamulcowe - oil-land.pl
    a filtr paliwa tez?

  • #2
    [O2FL] Dziwne zachowanie po odpaleniu

    Witam kolegów,
    To moja pierwsza zima z czarnulą, do tej pory nie było problemów. Dzisiaj niestety po nocnym postoju pod chmurką z trudem silnik zaskoczył - za 2gim razem. Po zaskoczeniu silnik przez jakieś 5s chodzi jak stary polonez który nie zaskoczył na wszystkie gary, za samochodem czarno od dymu. Juz miałem go zgasić ale po ok 5s jakby zaskoczył i wszystko się uspokoiło. Równa praca, przestał dymić, w trakcie jazdy ładnie się zbierał.
    Dopiero wieczorem będę mógł podpiąć kabelek ale może już teraz ktoś podpowie czego się spodziewać.
    Temp w nocy -15stC.
    silnik 2.0 TDI BKD

    Komentarz


    • #3
      kadmar, może być kilka opcji
      poczynając od złego paliwa/zatkanego filtra poprzez świece czy jeden z wtrysków :roll:
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        uwielbiam wróżenie z fusów :roll:

        no nic, wieczorkiem podepnę autko pod kompa i może się coś rozjaśni. Dam znać co vcds wypluł

        Komentarz


        • #5
          A może porostu tak będzie dla ropniaka odpalenie przy -15 st C to naprawdę nie lada wyzwanie, szczególnie jak postoi parę dni.

          Komentarz


          • #6
            jestem ciekaw czy coś pokaże vcds. jak nie, to moglo własnie cos tam przymarznąć z powodu lichego paliwa. jak jest możliwość wstawić na noc do ciepłego garazu i zobaczyc czy objaw sie powtórzy.
            OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

            Auto Detailing: Dream Car Studio
            (znajdź również na fb)

            Komentarz


            • #7
              Jak masz sprawne swiece to pewnie vcds pokaże za małe napięcia w sterownikach i tyle

              Komentarz


              • #8
                zadariusz miał rację - jedynie sterownik telefonu wywalił błąd niskiego napięcia.
                Autko wstawione do garażu, odłączyłem aku i podpiąłem pod prostownik.
                Paliwa mam 3/4 baku z dolewką antydepresanta black arrow, tak więc chyba tylko to mnie uratowało przed galaretką w filtrze. Mimo wszystko jutro doleję jakiegoś STP albo dotankuję do pełna verva lub ultimate.
                ech nastraszyła mnie dzisiaj czarnula :wink: tyle czarnego dymu to widziałem ostatnio jak babcia do pieca stare kalosze wrzuciła :twisted:

                greg44 - mój stary dieselek (stilo 1.9 Mjtd) po 3 nocach pod chmurką w temp ok -20stC palił bez zająknięcia :wink: fakt faktem w baku miałem wtedy BP ultimate a nie zwykły ON.

                Komentarz


                • #9
                  kadmar, bp ultimate niczym szczególnym zimą się nie wyróżnia, parametry ma jak zwykły ON, mętnienie około 10st, blokada filtra ~20, paliwa arktyczne ze statoil i lotos mają dopiero lepsze parametry

                  polecam parametry paliw do pobrania z netu

                  tutaj przykład z prywatnego testu paliw
                  link youtube
                  Kodiaq 1.5 DSG Style

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez kadmar
                    verva lub ultimate
                    ludzie w to wierzą :?: :roll:
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez piotrek_gdy
                      ludzie w to wierzą :?: :roll:
                      Czy ludzie w to wierzą?
                      Nie mam pojęcia - ja na pewno nie wierzę w podnoszenie mocy silnika, mniejsze zużycie paliwa i inne marketingowe hasła ale z kolei wierzę, że będzie to przynajmniej paliwko dobrej jakości. Jeśli już coś mają chrzcić to zwykłe a nie premium.

                      Tak jak pisałem wcześniej: 2 lata temu, autko pod chmurką, minus 20stC autko paliło na dotyk na starym aku, kumpel pomimo nowego aku musiał wstawić auto do garażu i dopiero po 24h zapalił. Ja miałem BP ultimate w baku, kumpel miał zwykły ON z shella.

                      Artykuły czytałem i powiem szczerze mam na ich temat takie zdanie jak o testach opon, żarówek, komputerów pełno jest artykułów również z morałami wykluczającymi się wzajemnie.
                      Najrozsądniejszy wydawał mi się artykuł, z którego wynikało że paliwo premium to po prostu zwykłe plus dodatki.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kadmar
                        paliwo premium to po prostu zwykłe plus dodatki.
                        bo to prawda
                        większość dodatków dolewa "pan Zdzisiu" chochelką do zbiornika na stacji :wink:
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez kadmar
                          Zamieszczone przez piotrek_gdy
                          ludzie w to wierzą :?: :roll:
                          Czy ludzie w to wierzą?
                          Nie mam pojęcia - ja na pewno nie wierzę w podnoszenie mocy silnika, mniejsze zużycie paliwa i inne marketingowe hasła ale z kolei wierzę, że będzie to przynajmniej paliwko dobrej jakości. Jeśli już coś mają chrzcić to zwykłe a nie premium.
                          o to tu to tu to toooototototo, tak!
                          Pozdrawiam, Robreg.
                          ----
                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                          Komentarz


                          • #14
                            A ja się pochwalę że moja odpala za pierwszym po tygodniu stania pod chmurką przy dużych mrozach, przez 3 sekundy tez troche nie równo pracowała ale myślę ze to normalne.
                            Malczik

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X