Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obniżenie zawieszenia Octavia II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obniżenie zawieszenia Octavia II

    Nie masz szans ... jedynie jak przyjdzie uszkodzone.
    A ile masz opóźnienia ? bo zazwyczaj mówią odległy termin który okazuje się trochę krótszy.

  • #2
    Obniżenie zawieszenia Octavia II

    Witam

    Posiadam Octavie II i chciałbym troszkę obniżyć lub ewentualnie trochę utwardzić zawieszenie. Co musiałbym wymienić? Czy tylko sprężyny czy amortyzatory czy coś jeszcze. I co polecacie jakich firm itp. itd. Czy może wymienić zawieszenie na te z wersji RS?

    Chciałbym także założyć alufelgi 17" (bodajże na oponach 225/45 bo takie były w RS) i właśnie tu mam problem. Jak to jest z tym ET? W 17" jest 54 czy jak kupie mniejsze ET to będę musiał dokupować jakieś dystanse czy coś? Jak to wygląda?

    Dzięki za wszelkie info i proszę także o opinie lub nawet zdjęcia jak kto ma obniżone zawieszenie w O2 i jak się tym jeździ.
    Pozdrawiam, Sebastian

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Ciacho102
      Jak to jest z tym ET? W 17" jest 54 czy jak kupie mniejsze ET to będę musiał dokupować jakieś dystanse czy coś? Jak to wygląda?
      to już musisz zobaczyć w przypadku konkretnych felg jak to będzie wyglądało, ale generalnie jak ET będzie mniejsze to felgi będą wyjeżdzać na zewnątrz więc dystanse tutaj raczej nie będą do niczego potrzebne

      dobrze, żebyś zdawał sobie sprawę, że tymi 17 możesz dość konkretnie przymulić to FSI :idea:


      Zamieszczone przez Ciacho102
      Czy może wymienić zawieszenie na te z wersji RS?
      można i tak
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        dobrze, żebyś zdawał sobie sprawę, że tymi 17 możesz dość konkretnie przymulić to FSI :idea:
        Hmm no zdaje sobie z tego sprawę i jeszcze to jest kwestia do przemyślenia

        czy takie sprężyny wystarczą aby auto było twardsze i niższe?

        allegro.pl
        Pozdrawiam, Sebastian

        Komentarz


        • #5
          Tak sprężyny obniżą i utwardzą zawieszenie ale trochę kosztem amorków

          Komentarz


          • #6
            Panowie a jak sie maja sprezyny z OII do OII FL. Chcialbym swoja posadzic a nie wiem jakich sprezyn szukac.

            Komentarz


            • #7
              Żeby nie zakładać nowego tematu i robić śmietnika, mam pewne pytanie czy jeżeli na zawieszeniu RS-a fura osiada o 2cm to może istnieje zawieszenie które utwardzi mi samochód nie obniżając go gdyż sporo jeżdżę a nie chcę pogubić zderzaków z wersji sport edition i centrować kółek. Ale muszę utwardzić zawieszenie i sprawić żeby Octa lepiej i zwinniej wchodziła w zakręty. Może zawias z 1.8 TSI? Czekam na propozycję.

              Komentarz


              • #8
                aLBATROS, tak to tylko w Erze, MSPANC :diabelski_usmiech

                dobra pośmiałem się, a teraz na serio - wymień SAME amortyzatory, tylko niestety na coś porządnego - Bilstein B6 to tutaj minimum, inne "solucje" będa tylko leczeniem syfa przy uzyciu plastra :szeroki_usmiech
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • #9
                  Rozumiem że do tych Bilsteinów oryginalne sprężyny? czy też jakieś sportowe? Aha no i czy jest jeszcze coś lepszego z Bilstejnów do OII bo ja tylko b6 sport znajduje. Jeżeli wiecie gdzie można kupić np. B8 do OII to dajcie linka.

                  Komentarz


                  • #10
                    aLBATROS, B8 to amortyzatory do obniżonych sprężyn.
                    Do Twoich wymagań B6 Sport to optimum.
                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                    Komentarz


                    • #11
                      sprężyny możesz wziąć ode mnie 8)

                      Komentarz


                      • #12
                        aLBATROS, możesz polecić warsztat /Stolica bądź peryferie/,który zajmuje się montażem amorków i sprężyn w celu obniżenia Octawki?

                        Komentarz


                        • #13
                          octavian16, montaż amorków i sprężyn tak naprawdę sam możesz ogarnąć
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz


                          • #14
                            LUKI, kolega octavian16, już założył osobny wątek i nie przyjmuje do wiadomości że nie mamy kogoś kto tylko się zawieszeniami zajmuje, wyłożono kawę na ławę ale chyba za mało info :lol:

                            Komentarz


                            • #15
                              hotrain, wszystko jasne 8)
                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez aLBATROS
                                Żeby nie zakładać nowego tematu i robić śmietnika, mam pewne pytanie czy jeżeli na zawieszeniu RS-a fura osiada o 2cm to może istnieje zawieszenie które utwardzi mi samochód nie obniżając go gdyż sporo jeżdżę a nie chcę pogubić zderzaków z wersji sport edition i centrować kółek. Ale muszę utwardzić zawieszenie i sprawić żeby Octa lepiej i zwinniej wchodziła w zakręty. Może zawias z 1.8 TSI? Czekam na propozycję.
                                wsadz zawias eibacha 30mm niżej niż seria, cena kpl około 2300 lub wariant tańszy to same springi, do tego tuleje z cupry plus ewentualnie stablilizatory eibacha i bedziesz królem zakrętów :wink: :diabelski_usmiech
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jak poprawić wygląd (prześwit zawieszenia) nowego toura który ma prześwit większy z przodu niż z tyłu? Gdzie jest różnica w budowie tego zawieszenia w stosunku do innych modeli Octavii?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Możesz zamonowac sobie talerze obiżajace na przód np.

                                    Link

                                    w ofercie mają chyba też do octavii
                                    151KM by masters tuning

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Co sądzicie o zmianie seryjnych sprężyn w mojej O II Tour na Eibach Pro-KIT E10-79-004-01-22 ?? Obniżenie standardowe o 30 mm i dodam, że mam alusy 15-tki - jak to będzie wyglądać, czy coś to wizualnie da i czy diametralnie pogorszy się komfort jazdy po naszych polskich drogach? Czy jest sens w ogóle brać się za to?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        x_cite, przy 15" feldze sobie odpuść takie modyfikacje.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          może jednak jest ktoś taki co ma obniżkę na 15-tkach ??

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            moim zdaniem nie ma co obniżać mimo że fajnie wygląda, w naszym kraju nie ma warunków do jazdy takimi autami, będą tylko same kłopoty z tego i zero komfortu jazdy, żołądek do wymiany
                                            Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                            Była:
                                            Jest:
                                            1) Octavia 1,4 TSI

                                            jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              To ja się trochę wepchnę w temat i zapytam z nieco innej beczki - kupiłem właśnie Octavię 2, która ma podniesione zawieszenie (ok 20mm - nie wiem czy nie jest to "pakiet bezdroża"). Orientujecie się jak w ASO robią tego typu modyfikacje i czy są łatwo odwracalne? Auto wcześniej śmigało często dociążone, więc wyobrażam sobie, że było to dosyć praktyczne rozwiązanie, ale ja tego nie potrzebuje a auto na 15" kołach wygląda troche śmiesznie...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                to sa po prostu inne sprężyny. jak chcesz miec jak normalnie to musisz wstawic ori springi ze zwykłej o2
                                                co do obniżenia ja smigam 3 tyg na -30 mm i 17' i jestem zachwycony
                                                BYŁA o1 rs
                                                BYŁA o2 1.6
                                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez blackrs
                                                  co do obniżenia ja smigam 3 tyg na -30 mm i 17' i jestem zachwycony
                                                  Ja od ostatniej soboty również Eibach -30 mm na pokładzie - i też jestem zachwycony Wygląda zdecydowanie lepiej i wcale nie jest bardzo twardo.
                                                  Moja OIII RS TSI Moon White
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X