Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] opony/felgi 18'' i zawias rs

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] opony/felgi 18'' i zawias rs

    Zamieszczone przez Andrev3
    loru, a to przepraszam, me culpa :bow
    nie no spoko , nie miałem rozgrzanej oliwy do 90stC, byłem zaspany, i spóźniłem start a i generalnie dałem mu fory :szeroki_usmiech

  • #2
    [O2] opony/felgi 18'' i zawias rs

    krótkie pytanie:

    parametry felgi: 5x112 ET 41 8.0Jx18H2 18''
    opony:235/40/R18

    mój zawias: sprężyny z rsa...

    i teraz pytanie- czy wejdzie i czy nie będzie obcierać, szczególnie przy obciążonym aucie :roll:
    1.8T AGU L&K

    2.0TDI BKD ELEGANCE

    TOYOTA LAND CRUISER J95

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Maru 123
      mój zawias: sprężyny z rsa...
      dałeś tylko sprężyny do seryjnych amorów?
      jak wrażenia?
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szkoda
        dałeś tylko sprężyny do seryjnych amorów?
        tak. zrobiłęm tak bo amory i tak są już na dobiciu więc chcę je wykończyć, na wiosnę planuję zakup nowych amorów :wink:

        [ Dodano: Sro 17 Lut, 10 12:22 ]
        wrażenia... pozytywne buja trochę bardziej niż w rsie i jest bardziej miękko ale ogólnie daję radę :wink:
        1.8T AGU L&K

        2.0TDI BKD ELEGANCE

        TOYOTA LAND CRUISER J95

        Komentarz


        • #5
          Maru 123, felga ok , et w normie dla skody przy 18" ,ale oponka..hmmm..na twoje ryzyko , trzeba by założyć i przymierzyć , pojeździć.
          ale generalnie 235 nawet w 19" teoretycznie nie wchodzi , niema takiej szerokości dla O2 .
          sadzę ze będzie problem .
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • #6
            czyli opona optymalna to 225/40/18?
            1.8T AGU L&K

            2.0TDI BKD ELEGANCE

            TOYOTA LAND CRUISER J95

            Komentarz


            • #7
              Maru 123, aha
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • #8
                leszekmw, dziękuję pięknie :wink:
                1.8T AGU L&K

                2.0TDI BKD ELEGANCE

                TOYOTA LAND CRUISER J95

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maru 123
                  225/40/18
                  to juz bym wolał 17 - 225/45/17 z ładną felgą :szeroki_usmiech
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    to ja również mam pytanie ap ropo dopasowania felg tylko do O1
                    czy taka felga 8JX17H2 ET 35 (otwór centrujący 64mm) wejdzie do O1?
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • #11
                      piotrek_gdy, teraz mam 17 na lato i myślę że spokojnie bez nerwów będę jeździł na 18 :wink:
                      1.8T AGU L&K

                      2.0TDI BKD ELEGANCE

                      TOYOTA LAND CRUISER J95

                      Komentarz


                      • #12
                        Maru 123, no ja mam na lato 2 komplety 17- w tym jedna felga już sie prostowała i mimo wszystko bym 18 nie zaryzykował
                        ale może u was w "stolycy" są lepsze drogi
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          piotrek_gdy, tak u nas w stolycy sa lepsze drogi (najlepsza w centrum jest Chlodna) :diabelski_usmiech
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            Wrzucam fotkę jak wygląda felga 8'' na 18 i oponami 235/40 ale z ET 45 - przy tym ET przód wystaje na oko pół centymetra, ale z tyłu zero stresu jeśli chodzi o obcieranie - ponad centymetr luzu.

                            Więcej zdjęć w galerii nasze auta
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • #15
                              właśnie miałem pisać że OctaviaRS TDi ma taki zestaw.

                              Poza tym tak jak Ci wcześniej pisałem moim zdaniem nie powinno nic obcierać :wink:

                              Komentarz


                              • #16
                                Panowie nie chciałem zakładać nowego tematu a napaliłem się trochę na jedne felgi. Chodzi dokładnie o takie alu:


                                przednie felgi mają szerokość 8 cali a tylne 9 cali, ET32. jak to będzie w OI? amorki seria + springi -30mm. te są 18"



                                Drugą opcją są dokładnie te felgi:
                                Portal motoryzacyjny i forum o motoryzacji vwzone.pl
                                rozmiar 7,5x17 ET35, opony 205/40/17
                                Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                Komentarz


                                • #17
                                  lukasz3112, te chromy z tyłu mogą i chyba będą haratać poza tym podoba Ci się to ?

                                  Te drugie maja opony raczej to wyj... Chyba że chcesz jeździć na takim profilu a powinieneś mieć 205/50 a tu jest 40 :wink:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    lukasz3112 z felgami wszystko ok, bo ja mam taki rozmiar.Ale opona już nie bardzo. Możesz mieć przekłamania na liczniku
                                    (jakby co to chodzi mi o te drugie :P )
                                    Fabryka Barw :]

                                    Czarna O1 rs-line tdi
                                    Srebrna O2 Scout

                                    DACAR.team

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      re

                                      Zamieszczone przez leszekmw
                                      Maru 123, felga ok , et w normie dla skody przy 18" ,ale oponka..hmmm..na twoje ryzyko , trzeba by założyć i przymierzyć , pojeździć.
                                      ale generalnie 235 nawet w 19" teoretycznie nie wchodzi , niema takiej szerokości dla O2 .
                                      sadzę ze będzie problem .
                                      z przodu felga bedzie troche wystawac..

                                      ja ma 45mm i wystaje kapeczke

                                      a oponki 225/40-18 mam na sprzedaz jak bylbys zainteresowany
                                      WWW.TENZORACINGSPORTS.PL

                                      WWW.DRAGWHEELS.PL

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        wheeltrade, pw
                                        1.8T AGU L&K

                                        2.0TDI BKD ELEGANCE

                                        TOYOTA LAND CRUISER J95

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Bardzo jestem ciekaw ile przetrwa taka opona i felga jak ta w Seacie ze zdjęć z poprzedniej strony, na naszych drogach dorodnie obdarowanych zimowymi dziurami, który nierzadko, nie ma jak ominąć :shock:
                                          ORIGINAL GERMAN AUDI A6 C7 AVANT 3.0 TDI 313KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...168233#1168233

                                          ORIGINAL GERMAN AUDI QUATTRO 2.2 200KM- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...460025#1460025

                                          ORIGINAL CZECH SKODA FABIA MONTE CARLO 1.2 TSI 105KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=906416#906416

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            OctaviaRS TDi, a jeździłeś na tym :?:

                                            to wystawanie za obrys auta to tak trochę nie bardzo dla lakieru..
                                            poza tym moje wypowiedzi odnoszą się do nietuningowanych aut. widziałem na filmie jak w ameryce murzyni takie koła zakładają.... :wink:

                                            Zamieszczone przez lukasz3112
                                            zednie felgi mają szerokość 8 cali a tylne 9 cali, ET32. jak to będzie w OI? amorki seria + springi -30mm. te są 18"
                                            na takie pytanie odpowie Ci tylko ten co próbował , ewentualnie jakas firma tuningowa z doświadczeniem w przerabianiu aut . widziałem takie rzeczy na filmie w ameryce ... :szeroki_usmiech
                                            co do drugiego Twojego pytania nie widzę przeciwwskazań poza tym że opona za niska o 10%.

                                            Zamieszczone przez Maru 123
                                            piotrek_gdy, teraz mam 17 na lato i myślę że spokojnie bez nerwów będę jeździł na 18 :wink:
                                            a ja Ci radzę jak czekista czekiście - dobrze to przemyśl :idea: :idea: :idea:
                                            nie mówię że nie będziesz jeździł ...ale możesz naprawdę często prostować felgi i kupować nowe opony..
                                            no chyba że będziesz to u mnie robił , to zmienia postać rzeczy oczywiście:szeroki_usmiech

                                            pato.TDi, ap ropo :szeroki_usmiech Twojego pytania , sądze ze tak , jeżeli masz nie wytłuczone sprężyny , oczywiście musisz zastosować pierścień centrujący 64/57.1 mm
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Maru 123, imo piękne
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              Audi A4 1.8TFSI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                aldam, będzie co innego :wink:
                                                1.8T AGU L&K

                                                2.0TDI BKD ELEGANCE

                                                TOYOTA LAND CRUISER J95

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  leszekmw, pytasz czy jeździłem już na 18'' czy na takich oponach 235/40?

                                                  Posiedziałem trochę na wszechwiedzącym google, popytałem u specjalistów oraz sam na własne oczy widziałem opony 225/40/18 nałożone na szerokość felgi 8 cali. Opona szła w stożek, rant felgi był nieosłonięty (to de facto zależy też od opony, ale mimo wszystko dużo nie da się zmienić) dlatego założyłem szersze lacze
                                                  Podstawową zasadą jaką potwierdzali między sobą oponiarze jest fakt, że bieżnik opony powinien być na równi z rantem felgi (w jednej linii). Jeżeli tak nie jest, czyt. opona jest węższa i idzie w stożek, to w trakcie jazdy po łukach po dupie dostaje miejsce w którym brzeg opony "styka" się z bieżnikiem, a przy parkowaniu przy krawężniku rant jest wystawiony na otarcie.

                                                  Maru 123, jeśli uda Ci się znaleźć felgi o wzorze, który Ci się podoba i z szerokością 7,5 cala i z ET 45-50 to nie powinieneś się zastanawiać, brać i założyć 225/40/18 8)
                                                  p.s. mnie się nie udało znaleźć takiego zestawu, dlatego jest felga szer.8 cali a opony 235/40 8)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X