Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] opony/felgi 18'' i zawias rs

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    kamel2208, opona jest jak u miguello, czy bardziej stożek?

    Komentarz


    • #52
      kamel2208, \jakie et?

      nie zauważyłem nic takiego u siebie z tym hamowaniem
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #53
        szersza guma powinna lepiej hamowac
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • #54
          Opona cos jak u miguello ET 43 na seryjnym zawiasie nic nie trze jest oki jak sie ociepli bede ja obnizał to zdam relacje. Foto wrzuce jutro jak chcialby ktos zobaczyc jak wyglada fela od RS6 na Octavii

          Szersza opona powinna lepiej hamowac no niby tak ale tu ewidentnie jakby te koła byly poprostu za ciezkie.... jedna wazy tyle co dwie seryjne stalowki. To sa takie masywne piec ramion. Ale co tam toczy sie tylko trzeba zaczac zbierac na program ;]

          Komentarz


          • #55
            aaa przesiadłeś się z stalowych 15stek zaraz na 18" ?

            Komentarz


            • #56
              Dokładnie. ;]

              Komentarz


              • #57
                no to się nie dziwie że czujesz jakby było to nie te auto :P To chyba normalne, trzeba się przyzwyczaić :P

                Komentarz


                • #58
                  Tzn. No miałem już kilka aut gdzie zmieniałem koła i nie zauważyłem takich cyrków Np BMW E36 102konne z seryjnych 185/60 R15 zrobiłem 225/45 R17 dałem zawias -40/-30
                  Wyglad kozak ale predkosc maksymalna spadła z 200 do 160km/h i ani "grama" wiecej hahahahhah nie wspominajac o spalaniu z 10/11 skoczylo na 13/14 ;] silnik sie meczył
                  Ale hamulce zawsze były zylety heh minus dla Octy :P

                  Komentarz


                  • #59
                    oznajmiam wszem i wobec że:

                    parametry felgi: 5x112 ET 41 8.0Jx18H2 18''
                    opony:235/40/R18
                    i zawias z rsa nie pozwala na bezstresową jazdę. opona obciera i nadkole :?
                    1.8T AGU L&K

                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                    Komentarz


                    • #60
                      ooo :shock: a 225 załatwi sprawę ? :roll:

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez kamel2208
                        Wyglad kozak ale predkosc maksymalna spadła z 200 do 160km/h i ani "grama" wiecej hahahahhah nie wspominajac o spalaniu z 10/11 skoczylo na 13/14 ;] silnik sie meczył
                        czego sie nie robi dla wyglądu
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez miguello
                          a 225 załatwi sprawę ? :roll:
                          tak. 225 wejdzie ale taka guma na 8 cali felgę to kiepski pomysł-odpuszczam
                          1.8T AGU L&K

                          2.0TDI BKD ELEGANCE

                          TOYOTA LAND CRUISER J95

                          Komentarz


                          • #63
                            kamel a przypadkiem nie trzeba przeprogramować hamulców vagiem, gdzies wyczytałem (chyba na leonclub) ze z przejsciem z kół 15 na 17 lub na 18 własnie tak trzeba, podobno również ze wspomaganiem da sie zrobić.... ale nie jestem pewien
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • #64
                              SKODA tak jak mowisz wyglad podstawa; Tzn. zalezy jak kto uzytkuje auto ja w tamtym czasie kulałem sie tylko do pracy po miescie takze nie przeszkadzalo mi to. Ale jakbym tym w dluzsze trasy mial jechac to juz nie fajnie.

                              Orientuje sie ktos o ile sprezyny od rsa sa nizsze od serii . ?

                              Maru123 ja mam naciagniete 225 na 8 cali i jest gitara nic sie nie dzieje wyglada dobrze takze nie widze problemu . ? (kwestia gustu :P )
                              Piramida hmmm ciekawe pierwsze slysze zeby mozna bylo przeprogramowac hamulce tzn ze po tej operacji centralka dawalaby wieksze cisnienie np . ? nie wiem tzn zapodam jej na wiosne jakies EBC green stuff moze bedzie lepiej

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez Maru 123
                                oznajmiam wszem i wobec że:

                                parametry felgi: 5x112 ET 41 8.0Jx18H2 18''
                                opony:235/40/R18
                                i zawias z rsa nie pozwala na bezstresową jazdę. opona obciera i nadkole :?
                                dlatego mówiłem...założyć , pojeździć :roll:
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • #66
                                  Maru 123, gdzie foty? 8)

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez miguello
                                    Ja miałem już trzy komplety 8" felg( dwa razy 17" raz 18") z oponami 225 i w każdym przypadku zawsze robił się stożek i w każdym przypadku rant ochronny był naciągnięty i niespełniań swojego zadania.
                                    Widzieliście taką fajną stronkę: Tyrestretch.com index.php ? Można obejrzeć jak zmienia się ułożenie opony na feldze w zależności od rozmiaru jednej i drugiej. Dla przykładu tak wygląda opona 225/45R18 na feldze 8":

                                    S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                    Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                    -------------------------------------------------------------------------
                                    O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                    O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                    O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Śmigam cały dzień dzisiaj na swoich nowych kółkach (tylko przednia oś) i żadnych problemów. Żadnego obcierania, szorowania, NIC. Było palenie gumy z kołami na wprost, przy maksymalnym skręcie (wiem, wiem tak się nie robi, ale trza było sprawdzić), harce na zakrętach - przy 40, 50, 60 i więcej... w trasie 180km/h i dalej nic....
                                      Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że felgi 18 cali na szerokość 8 cali z osadzeniem ET 45 oraz z oponami 235/40/R18 mieszczą się, nie obcierają, i wyglądają zajebiś*cie!!
                                      Jutro zamieszczę fotki 8)

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        OctaviaRS TDi, a jakichś pasażerów woziłeś ? Bo tych przytarć bym się raczej spodziewał właśnie z pasażerami :P

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Z przodu? Nie ma szans ! Zresztą będzie wszystko na zdjęciach Co z tyłem... hmm Czekam na felgi z ET37 jak przyjdą to wam powiem jak tył. Jeśli podejdą i nie będą obcierać to tak zostanie. Jeśli będą przycierać na tyle na pewno wyląduje ET45.

                                          Na forum rs za zachodnią granicą chłopaki śmigają na 19'' 235/35 i nie ma problemów. jak coś będę wiedzieć to się odezwę

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            OctaviaRS TDi, a nieodczytałem że w przodu tylko założyłeś :P

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez OctaviaRS TDi
                                              ET 45 oraz z oponami 235/40/R18 mieszczą się, nie obcierają, i wyglądają zajebiś*cie!!
                                              powinny wejść 245/35/18 bez problemów.
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • #74
                                                Zamieszczone przez OctaviaRS TDi
                                                Tak to wygląda u mnie.
                                                IMHO to już jest na styk :roll:

                                                Komentarz


                                                • #75
                                                  Sam uważam, że to max. Ale przez to jest idealnie 8)
                                                  Nie napisałem, że jeździłem dzisiaj z 5 osobami na fotelach (w tym ja) + delikwent w bagażniku (razem czyni 6) i przód nigdzie nie obciera (szkoda było mi tej osoby w bagażniku no ale ktoś musi być pionierem, a lataliśmy ostro po łukach). Nadkole było uwalone błotem więc od razu wyszły by jakieś otarcia. Zobaczymy jak ET37 będzie wyglądać i spisywać się na tyle

                                                  Wracając do sprawy. Moim zdaniem ET45 i felgi 8 cali to max jaki można wsadzić na przód. A dla innych zainteresowanych opony 235/40 nigdzie nie obcierają nawet przy wielkości felgi 18''.
                                                  Pamiętajmy, że auto jest jeszcze obniżone (Eibach 8) )

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X