Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] MAXI-DOT - kodowanie i funkcje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] MAXI-DOT - kodowanie i funkcje

    to czekam na efekt końcowy
    nie myśl o tym czego chciałeś ciesz się tym co dostałeś

  • #2
    [O2] MAXI-DOT - kodowanie i funkcje

    Koledzy jako że udało mi się zainstalować licznik z tzw. MAXI-DOT chciałbym poruszyć temat jego kodowania i ustawień

    Jak wiemy sama instalacja to chyba nie wszystko

    Wiem że samo współdziałanie maxidota z navi to głównie kwestia softu ale nurtuje mnie równiez brak wielu innych funkcji a mianowicie całego menu.

    W chwili obecnej maxidot pokazuje mi TYLKO takie informacje jak miałem na "starym" liczniku, czyli:

    Temperatura
    spalanie
    średnie spalanie
    średnia prędkość
    czas drogi i średni czas
    ile km pozostało na zbiorniku
    no i oczywiście przebiegi

    doszedł jeszcze speed warning

    A gdzie reszta?? Ponoć w maxidocie jest jeszcze całe menu???

    Według TEGO OPISU wygląda na to że nie wystarczy zamontować samego maxidota - trzeba mieć jeszcze wyższy model modułu komfortu oraz moduł elektryki a z tego co sie orientuję to najwyższe modele mają dopiero wersje z climatronikiem ?? Czy tak??

    Moje pytania brzmią tak:

    Czy osoby które dokładały MAXI-DOT miały problemy z jego kodowaniem i współpracą z columbusem???
    Czy po zainstalowaniu maxi trzeba go zakodować jakoś dodatkowo vcds-em??
    Co zrobic żebym widział dodatkowe menu??
    Czy maxidot zależny jest od modułu kierownicy?? Ja mam 1K0 953 549 BG
    ale Grygy twierdzi że lepiej by było dać CH?? Co wy na to ??

    Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie jak prawidłowo zakodować maxidota i ewentualnie columbusa

    Pozdrawiam
    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      maxpaynemm, jak przyciskasz i przytrzymujesz przez ok. 1-2 sek przycisk "góra-dół" na manetce to nie pojawia się Menu?

      Ja wkładałem MD do siebie czyli do wersji Ambiente ( climatic, half-dot ) i wszystko działało.
      Moduł kiery 1K0 953 549 BC , Centralna elektryka 3C0 937 049 C.

      Teraz nie mogę sobie przypomnieć, ale mam wrażenie ( może mylne ), że gdzieś w długim kodowaniu zaznaczałem Maxi Dot installed.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        kowal 2002, niestety nic się nie pojawia Przeszukałem cały VCDS ale nie znalazłem nic co by było o maxidocie

        Może ktoś kto ma wersję PL mógłby poszukać ?? :roll:
        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          witam

          a jaki masz modul komfortu?

          podaj typ to coś więcej sie dowiemy.

          podaj jeszcze jakie masz kodowanie komfortu.

          [ Dodano: Nie 08 Maj, 11 19:44 ]
          Witam

          musisz miec moduł komfortu 19bit dopiero on jest pzystosowany do maxdot

          w PW przesyłam opis kodowania poszczególnych modułów komfortu.

          proszę o scalenie mojej wypowiedzi

          Komentarz


          • #6
            Panowie nie wiem jak to zrobiłem ale po części zaczeło działać :P Powróciłem do softu 2660 PL i nic się nie poprawiło. Potem vcsdem szukałem z godzinę kodowania maxidota i nic nie zrobiłem, bo nic nie znalazłem Zostawiłem więc auto na jakieś 2 godziny i potem jak poszedłem auto wstawić do garażu i włączyłem navi moim oczom ukazał się taki widok jak na foto

            Kierownica MF też zaczeła w końcu działać prawidłowo NAJGORSZE JEST TO ŻE NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA JAK TO ZROBIŁEM :roll:

            Dobra teraz została jeszcze kwestia tego żeby pokazywało informacje z radia lub mp3 no i jak uruchomić te dodatkowe menu???
            Załączone pliki
            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              maxpaynemm, jak już będziesz wiedział co i jak to może pomożesz u mnie aktywować kilka funkcji?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Obelix5
                maxpaynemm, jak już będziesz wiedział co i jak to może pomożesz u mnie aktywować kilka funkcji?
                Obelix5 a jakich funkcji potrzebujesz, moze cos sie zaradzi :diabelski_usmiech ?
                @200KM

                Komentarz


                • #9
                  ali7, Na początek tryb amerykański a reszta zależy na co pozwoli komp chętnie skozystam tylko musielibyśmy sie zgrać co do terminu

                  Komentarz


                  • #10
                    Często niektóre opcje wymagają czasu do ich uruchomienia. Przerabiałem podobne sytuacje już kilka razy. Czasem uruchamiałem nawigację na Maxi-Dot lub tempomat i trzeba było zrobić kilka km, żeby nagle zaczęły działać.
                    Osobiście uważam, że nie mam pojęcia o co chodzi i dlaczego tak jest
                    Pozdrawiam,
                    Michał

                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      czytając vwvortecha czasami coś tam piszą o "usypianiu" modułu 09. Ale o co tam chodzi to H.G.W.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        kropeck, Enriquez, zdaje się Wy macie ori VCDS?? Możecie mi sprawdzić czy w Module komfortu 46 jest gdzieś w którymś bajcie mowa o zainstalowaniu maxidot ???

                        Dziękuję
                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          ja mam FL, gdzie nie ma 46, co najwyżej na zlocie mogę popatrzeć jak się da
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            W FL'kach nie ma sterownika komfortu. Wszystkie funkcje z tego sterownika zostały przeniesione do centralnej elektryki.
                            Pozdrawiam,
                            Michał

                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              co najwyżej na zlocie mogę popatrzeć jak się da
                              Enriquez, a wpadasz na zloty do warszawki??
                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                raz byłem, ale to wyjątek bo byłem akurat w oddziale w Wawce na szkoleniu

                                Miałem na myśli zlot we fjutowie czy jak mu tam. W wawce są SPOTY.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jeszcze jedno. Na starym liczniku po zatankowaniu do pełna pokazywało mi że na zbiorniku przejadę około 1100km teraz na maxidocie pokazuje tylko o ile dobrze pamiętam około 850. Czemu tak jest? Czy to też kwestia zakodowania wskaźników? :roll:
                                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A ja mam wersje Ambiente i mam podstawowe funkcje tj.

                                    Temperatura
                                    spalanie
                                    średnie spalanie
                                    średnia prędkość
                                    czas drogi i średni czas
                                    ile km pozostało na zbiorniku
                                    no i oczywiście przebiegi

                                    Czy z tego poziomu można na przykład w menu dołożyć ustawiania domykania szyb albo inne bajery?

                                    W menu mogę ustawić, coming home, leaving home, język, jednostkę spalania, ale żadnych innych bajerów to normalne czy można coś dołożyć do menu kodując?

                                    [ Dodano: Wto 23 Sie, 11 13:47 ]
                                    Załączam foto:

                                    [ Dodano: Wto 23 Sie, 11 14:12 ]
                                    W tym temacie są takie funkcję, jakie by mnie interesowały, ja widzę ich stanowczo mniej, z czego to wynika?
                                    Forum - Octavia Club Polska

                                    [ Dodano: Wto 23 Sie, 11 14:17 ]
                                    Widziałem też funkcję ustawień tempomatu.
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      musisz dłużej przytrzymać gorny przycisk manetki
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Enriquez
                                        musisz dłużej przytrzymać gorny przycisk manetki
                                        Czego tyczy się ten wpis?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez natash
                                          Widziałem też funkcję ustawień tempomatu.
                                          Ta funkcja jest dostępna w FL-kach i to nie we wszystkich. Aktywuje się to w instrumentach opcją display cruise control.

                                          [ Dodano: Sro 24 Sie, 11 09:31 ]
                                          Zamieszczone przez natash
                                          W tym temacie są takie funkcję, jakie by mnie interesowały, ja widzę ich stanowczo mniej, z czego to wynika?
                                          Forum - Octavia Club Polska
                                          Z opisu wynika, ze masz auto przed FL, zatem nie powinieneś mieszać MaxiDota z tym po FL.
                                          Przytrzymanie dłużej górnego przycisku (kołyski) spowoduje wejście do takiego menu MaxiDota jaki załączyłeś (przed FL).
                                          @200KM

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez ali7
                                            Zamieszczone przez natash
                                            Widziałem też funkcję ustawień tempomatu.
                                            Ta funkcja jest dostępna w FL-kach i to nie we wszystkich. Aktywuje się to w instrumentach opcją display cruise control.
                                            Ja mam FLke z kwietnia tego roku i nie mam chyba nic takiego (maxi i tempomat mam fabryczne), a byłbym bardzo zainteresowany. Co oznacza, że "aktywuje się w instrumentach"?
                                            Jeśli nie mam tego w menu maxi-dot to czy można jakoś sprawić, aby się to tam pojawiło?
                                            I ostatnie pytanie. Tam się coś ustawia związanego z tempomatem czy po prostu włącza się wyświetlanie na maxi jakiś informacji o pracy tempomatu?
                                            moskwicz

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez moskwicz
                                              Zamieszczone przez ali7
                                              Zamieszczone przez natash
                                              Widziałem też funkcję ustawień tempomatu.
                                              Ta funkcja jest dostępna w FL-kach i to nie we wszystkich. Aktywuje się to w instrumentach opcją display cruise control.
                                              Ja mam FLke z kwietnia tego roku i nie mam chyba nic takiego (maxi i tempomat mam fabryczne), a byłbym bardzo zainteresowany. Co oznacza, że "aktywuje się w instrumentach"?
                                              Jeśli nie mam tego w menu maxi-dot to czy można jakoś sprawić, aby się to tam pojawiło?
                                              I ostatnie pytanie. Tam się coś ustawia związanego z tempomatem czy po prostu włącza się wyświetlanie na maxi jakiś informacji o pracy tempomatu?
                                              Potrzebujesz żeby ktoś Ci uruchomił kilka opcji w VCDS (trzeba podłączyć komputer [laptopa] do samochodu).
                                              Pozdrawiam,
                                              Michał

                                              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                a jakie to opcje bo tez mam FLke z tempomatem i kabel+vcdsa wiec pomozcie koledzy...

                                                [ Dodano: Sro 24 Sie, 11 12:38 ]
                                                jak wlaczyc w flce przez vcdsa zeby bylo duzo wiecej opcji niz w standardzie? co moze dodatkowo maxidot pokazywac???
                                                czy moge dodatkowo ustawic sobie przez md zeby lusterko zniazalo sie przy cofaniu itp???

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  a czy da się zakodować , żeby maxi dot przed fl miał chociaż niektóre opcje z tego po fl ?
                                                  np , prędkość wyświetlana na maxi docie?
                                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X