Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL 1.6 MPI, skrzynia 6?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tony065
    odpowiedział(a)
    dla podpowiedzi: kod skrzyni jest na naklejce w bagażniku i książce serwisowej.

    Zostaw komentarz:


  • blackrs
    odpowiedział(a)
    nie pytałem jeszcze dla jasności dajcie tu kod skrzyni która jest w naszych bse ?

    Zostaw komentarz:


  • kurczak1985
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez blackrs
    rozmawiałem wczoraj z moim mechanikiem mówił że rozezna się w temacie ale nie wydaje mu sie problemem wydłużenie 5 biegu. musi tylko nr skrzyni mieć i bedzie patrzył jak to wygląda
    Udało się coś ustalić :?: :roll:

    Zostaw komentarz:


  • blackrs
    odpowiedział(a)
    rozmawiałem wczoraj z moim mechanikiem mówił że rozezna się w temacie ale nie wydaje mu sie problemem wydłużenie 5 biegu. musi tylko nr skrzyni mieć i bedzie patrzył jak to wygląda

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Tony065
    beatnik, można czasem spasować skrzynię z dizla do benzyny i odwrotnie, ale nie ma to większego sensu. charakterystyka benzyny jest taka, że ma długie obroty i krótką skrzynię, a w dizlu jest odwrotnie. najprościej będzie zamienić zębatkę od 5B. zdaje się,że już o tym pisałem, bo sam byłem zainteresowany takim modem. poszukaj dobrej firmy, zajmującej się remontami skrzyń i tam dowiedz się wszystkiego dokładnie.
    generalnie mnie biega o to czy trybiki 5b z dizla podejda. Duzo jest fajnych na allegro do dizli vw a nie widze nic do benz.

    Zostaw komentarz:


  • Tony065
    odpowiedział(a)
    beatnik, można czasem spasować skrzynię z dizla do benzyny i odwrotnie, ale nie ma to większego sensu. charakterystyka benzyny jest taka, że ma długie obroty i krótką skrzynię, a w dizlu jest odwrotnie. najprościej będzie zamienić zębatkę od 5B. zdaje się,że już o tym pisałem, bo sam byłem zainteresowany takim modem. poszukaj dobrej firmy, zajmującej się remontami skrzyń i tam dowiedz się wszystkiego dokładnie.

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piterwa69
    Coś mi się wydaję że seat exeo ma silnik wzdłużnie ,a my poprzecznie.Są to zupełnie inne skrzynie-nad czym bardzo boleję po przekroczeniu 120km/h beatnik,
    niby oczywiste ale rozwiejmy wszystkie ale. VW robi całkowicie inne skrzynie dla TDI niż do benz??. Ciekawi mnie to, czytałem trochę o skrzyniach do VW, mówili o rodzinach itp, ale żadnego rozróżnienia na benz/diesel. Niby te silniki mają całkiem inna charakrerystyke i biegi krótsze itp, ale ciekawe czy by 'podzeszlo' w dziury itp.

    Tak samo trybiki piątego biegu itp. ciekawi mnie czy te rzeczy są zamienne

    Zostaw komentarz:


  • TwoB
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piterwa69
    Coś mi się wydaję że seat exeo ma silnik wzdłużnie
    też mi się tak wydaje ... :?

    Zostaw komentarz:


  • piterwa69
    odpowiedział(a)
    Coś mi się wydaję że seat exeo ma silnik wzdłużnie ,a my poprzecznie.Są to zupełnie inne skrzynie-nad czym bardzo boleję po przekroczeniu 120km/h beatnik,

    Zostaw komentarz:


  • Enriquez
    odpowiedział(a)
    a znasz inne źródło - polujesz na skrzynię do seata i tyle.
    to tak samo jak polowanie na bluetooth czy moduł CH, niby nie ma a się jednak trafiają
    poza tym nikt Ci nie powie czy ta czy tamta skrzynia będą ok, to jest Twoje ryzyko i Twoje pieniądze.

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez kurczak1985
    Zamieszczone przez Angel
    Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
    Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
    Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
    W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....
    W jaki sposob sprawdzic jaka mam u siebie skrzynie (stary czy nowy typ?)

    [ Dodano: Pon 07 Sty, 13 22:30 ]
    Zamieszczone przez Enriquez
    na Allegro chociażby
    Czy jest obecnie jakas aukcja dla nowego lub starego typu skrzyni na allegro? (Moze glupio sie przyznac, ale nie wiem co mam szukac dokladnie...)
    tak to ja pisze list do św mikołaja żeby przysłał mi skrzynie 6 do 1.6 MPI)).

    Zostaw komentarz:


  • kurczak1985
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Angel
    Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
    Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
    Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
    W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....
    W jaki sposob sprawdzic jaka mam u siebie skrzynie (stary czy nowy typ?)

    [ Dodano: Pon 07 Sty, 13 22:30 ]
    Zamieszczone przez Enriquez
    na Allegro chociażby
    Czy jest obecnie jakas aukcja dla nowego lub starego typu skrzyni na allegro? (Moze glupio sie przyznac, ale nie wiem co mam szukac dokladnie...)

    Zostaw komentarz:


  • Enriquez
    odpowiedział(a)
    na Allegro chociażby

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Angel
    Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
    Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
    Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
    W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....
    hej
    rozumiem chcesz wymienić skrzynie, gdzie taką dostaniesz?

    Zostaw komentarz:


  • Angel
    odpowiedział(a)
    Witam. Sam się zastanawiam nad taką modyfikacją.
    Do rzeczy. W moim roomsterze posiadam skrzynię biegów z typoszeregu mt 02 t. W manualu który mam w swoich rękach, napisane jest że dotyczy on typoszeregu mt 02 t 5/6 speed manual gearbox. Wychodzi na to że różnica jest pod deklem piątego i szóstego biegu. Korpus jest identyczny dla skrzyni 5/6 biegowej. Oczywiście wydłużeniu uległy wałki w skrzyni i pokrywa zamykająca skrzynię tak by zmieścić dodatkowy bieg plus łożyska podtrzymujące wałki.
    Sprawdź jaki typ skrzyni biegów posiadasz 02 k(starsze typy skrzyń) czy 02T (nowsze typy skrzyń).
    W zasadzie skrzynia będzie wymieniona na zasadzie p&p. Jedynie mechanizm zmiany biegów i ewentualnie mocowanie skrzyni do podłużnicy. Tu niema info o tym.....

    Zostaw komentarz:


  • kurczak1985
    odpowiedział(a)
    A inna zebatke od 5b mozna na allegro kupic? Tak zeby wyszlo przelozenie ok 0,7 na ostatnim 5 biegu :?:
    Moze ktos kumaty podeslac link do konkretnej aukcji, zeby mozna bylo to kupic i przelozyc :?:

    Link

    Czy na tej aukcji mozna kupic odpowiednia zebatke :?:
    Pytanie jak to teraz sprawdzic, zeby kupic taka, ktora bedzie pasowac do naszej skrzyni :?:
    Pomocy :twisted:


    Tutaj przełozenie 0,75
    Czy taka czesc bedzie pasowac P&P ?

    Link

    Zostaw komentarz:


  • iFi
    odpowiedział(a)
    Tak... różnią się oznaczeniem na obudowie pewnie jakieś mocowania itp itd...

    Temat raczej ciężki... widziałem na alle jakieś skrzynie do exeo ale pewnie trzeba by pojechać z kimś kumatym i pooglądać czy da się to jakoś przeszczepić.

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez iFi
    Zastanawiam się tylko co kryje się pod oznaczeniem ML310-6F. Tzn jakie konkretnie części, bo niezależnie od tego czy to 1.6 MPI czy 2.0 TSI skrzynia jest teoretycznie tego samego typu z takimi samymi przełożeniami.

    Patrzac tutaj na specyfikacje techniczna, to jest cos w tym prawdy, ten sam typ skrzyni.

    Zostaw komentarz:


  • iFi
    odpowiedział(a)
    Zastanawiam się tylko co kryje się pod oznaczeniem ML310-6F. Tzn jakie konkretnie części, bo niezależnie od tego czy to 1.6 MPI czy 2.0 TSI skrzynia jest teoretycznie tego samego typu z takimi samymi przełożeniami.

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez iFi
    Ależ proszę

    Descubre nuestros modelos | SEAT

    [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:48 ]
    Jeszcze tutaj:

    404 Resource at '/content/countries/gt/website/es/home.html' not found: No resource found

    [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:49 ]
    co ciekawe z tych wszystkich pdfów i stron wynika, że jest to skrzynia o takich samych przełożeniach:

    ML310-6F...
    matko z córką, dzieks!



    Gearbox type ML310-6F
    Ratios I 3.667
    II 2.053
    III 1.370
    IV 1.032
    V 0.800
    VI 0.658


    Przełożenie na 5 kosmetycznie lepsze jak u mnie, za to ma 6teczke. Co ciekawe fura jest cięższa niz moja octa kombi!. Octa da rade z 0.7-0.7.5 na 5b, jeżdzę 90% sam.. na dojazdach do pracy.

    Zostaw komentarz:


  • iFi
    odpowiedział(a)
    Ależ proszę

    Descubre nuestros modelos | SEAT

    [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:48 ]
    Jeszcze tutaj:

    404 Resource at '/content/countries/gt/website/es/home.html' not found: No resource found

    [ Dodano: Czw 03 Sty, 13 11:49 ]
    co ciekawe z tych wszystkich pdfów i stron wynika, że jest to skrzynia o takich samych przełożeniach:

    ML310-6F...

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    patrze wlasnie na octavie green line limuzyna 1.6 tdi 77kw, moze ktos looknac w etke na jej skrzynie?. Wiadomo moment nie ten, ale w miare moca auta przyblizone.


    Podobaja mi sie przelozenia.

    1 3,778
    2 1,944
    3 1,185
    4 0,816
    5 0,625

    dla por moja octa:

    1 3,455
    2 1,955
    3 1,281
    4 0,975
    5 0,831


    na 5tce przy 3K obr ma 130km/h !, ja mam w kombi 100 przy 3K obr.

    Dalej nie moge znalezc przelozen 1.6 MPI sedana, plis!

    Zostaw komentarz:


  • Tony065
    odpowiedział(a)
    beatnik, wola Twoja... Mod skrzyni lub inne opony. Wybieraj Ja bym modził przy 5B.

    Zostaw komentarz:


  • beatnik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Tony065
    beatnik, nie kombinuj z innymi rozmiarami niż homologowane do danego auta. Jak "popsułem" poprzednie, to gość z ubezpieczalni na początek dokładnie obejżał koła i opony, a potem zaczął wyceniać szkody. No chyba że Ci nie zależy na kasie.
    to tylko jako alternatywa zwielokrotnienia przelozenia skrzyni, mozna do 10km/h na biegu osiagnac.

    Zostaw komentarz:


  • Tony065
    odpowiedział(a)
    beatnik, nie kombinuj z innymi rozmiarami niż homologowane do danego auta. Jak "popsułem" poprzednie, to gość z ubezpieczalni na początek dokładnie obejżał koła i opony, a potem zaczął wyceniać szkody. No chyba że Ci nie zależy na kasie.

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X