Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Scout FL zamiana przeciwmgielnych (zderzak) na dzienn

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Scout FL zamiana przeciwmgielnych (zderzak) na dzienn

    Sprawdź czy gdzieś czasami nie dostaje się woda do kabiny - czy wykładziny są suche.
    lekkie parowanie może się właśnie pojawić na samym początku lub jak wchodzisz mokry do samochodu. U mnie nie ma na razie z tym problemu - klima włączona zawsze na auto, wiosna, lato, jesień i zima

  • #2
    [O2FL] Scout FL zamiana przeciwmgielnych (zderzak) na dzienn

    Witam!

    Chciałbym w swoim Scoucie FL wymienić światła przeciwmgielne (zderzak) na montowane w opcji dzienne LED.

    - czy wystarczy wymiana żarówek (gdzie kupić) czy też muszą być całe lampy LED?
    - przełączenie dziennych z pozycyjnych na LED to kwestia tylko zmiana ustawień w komputerze?

    Pozdrawiam,
    Karol
    Pozdrawiam
    Serdecznie

    Komentarz


    • #3
      skałcior,
      po pierwsze- zapoznałeś się z regulaminem forum?
      wypada się przywitać
      po drugie
      Auto: Octavia 2 FL Scout
      Silnik: 2.0 TDI CR CEGA
      jak masz Scouta to nie masz tego silnika który zaznaczyłeś więc popraw profil

      po trzecie- używaj funkcji szukaj
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Witam serdecznie!

        Widzę że popełniłem mały falstart... zaraz szybko się poprawię... ^)

        Co do profilu to rzeczywiście miałem problem, który silniczek jest w moim Scoucie.
        Na liście widnieją dwie wersje CR... ponieważ nie mam pojęcia co oznaczają te ostatnie literki kliknąłem pierwsze z brzegu...^) Zmieniłem na tę drugą...^)

        Próbowałem oczywiście znaleźć wątek dotyczący tematu na który napisałem... ale nic nie znalazłem odnośnie LED w wersji SCOUT...

        Karol
        Pozdrawiam
        Serdecznie

        Komentarz


        • #5
          skałcior, montujesz żarówki takie jak ma bodajże marbab albo jakie są w dziennych w Fabii RS i zmieniasz kodowanie CE
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Cool... czyli kwestia samych żarówek. Żarówki LED są dostania poza ASO? Może ktoś z szanownych kolegów ma w zapasie?

            Rozumiem, że kodowanie to tylko przez komputerek diagnostyczny? ASO czy mamy tutaj majstrów również od takich rzeczy?

            Serdeczne Dzięki!
            Pozdrawiam
            Serdecznie

            Komentarz


            • #7
              skałcior, poczytaj tematy o VCDSie- będzie szybciej i prościej

              tu jest sklep usera tomek_poznan
              MotoHID.pl - Kompleksowe oświetlenie led w grupie VAG

              a ma to wyglądać tak jak tu
              Link
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                marbab nie ma ori lamp i nie ma podłączenia ori pod bordnetza

                w FL trzeba można zmienić piny w bordnetzie na dzienne, ale wtedy nie będzie halogenów
                za to odpowiednie kodowanie i na zwykłych ledach nie będzie błędów

                lub zakodować brak dziennych osobnych, a włączyć tryp DRL przez halogeny i wtedy zostanie funkcjonalność halogenów
                pytanie czy w tym rozwiązaniu żarówki ledowe w halogenach nie będą zgłaszać błędów
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  Odgrzewam. Zakupiłem LED DRL od Fabii RS (5J0941067 i 5J0941068). Dwa pytania mam:
                  • 1. Jak zdemontować halogen? W obudowie halogenu znajduje się mała dziurka, która pewnie do tego służy (zdjęcie poglądowe, dziurka w górnej części zdjęcia)
                    2. Nie bardzo rozumiem ostatni post krzynola - mam wersję Elegance i chyba stosunkowo wysoki sterownik, więc myślałem, że wystarczy odpowiednie zakodowanie w VCDS, a tu się okazuje, że trzeba zmieniać piny w bordnetzie?

                  Jeśli ktoś przerabiał ten temat, to będę wdzięczny za odpowiedzi i/lub małe wskazówki.

                  Komentarz


                  • #10
                    krzynol, lampy mam ori od Scouta FL/Fabii RS tylko podlaczenie jest drut

                    m.g,
                    1. ta zaslepke trzeba poprostu wyszarpac, dziurka ma to zapewne ulatwic. W przed FL nie ma otworka. Po FL jest chyba mozliwosc odkrecenia ich bez potrzeby sciagania zderzaka.
                    2. oryginalnie powinno byc przez sterownik, zapytaj krzynola. U mnie to jest podlaczone przez przekaznik, w przed FL zapewne nie pojdzie przez bordnetza.
                    Marek



                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X