Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] skrzynia RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] skrzynia RS

    Ja rowniez skladam gratulacje i miejmy nadzieje ze do szybkiego zobaczenia
    Here is my webpage; my palm tree post

  • #2
    [O2FL] skrzynia RS

    Witam!

    czy ktoś z Was przerabiał montaż skrzyni biegów od RSa TDI 170 do 2.0 140 4x4 ?
    w danych kat. różnica max prędkości jest 26 kmh. Oczywiście nie chodzi mi o jazdę z max prędkością tylko o niższe obroty silnika przy powiedzmy 180kmh

    chodzi mi o długie przełożenie z racji tego że latam głównie autostradami po Europie

    wszelkie sugestie mile widziane, oznaczenia skrzyń itd

    Komentarz


    • #3
      elmer80, a czemu nie założysz skrzyni od BMM?
      albo BKD?
      czemu akurat RS ?
      wszsytkie te skrzynie to DSG 6
      różnica w prędkości wynika z mocy silnika IMHO
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        W mojej octavii siedzi BMM czyli 2.0 TDI PD 8V 140@163 393 Nm.
        Mam skrzynię ręczną 6 biegów i napęd 4x4
        W danych technicznych moc maksymalna jest przy 4000 obr obydwu silników

        stąd prosty wniosek że skrzynia w 170 konnym TDI jest dłuższa niż w 140 konnym TDI

        Komentarz


        • #5
          elmer80, wiem, że masz BMM bo taki silnik masz w opisie
          ale wychodziły BMM z DSG- więc poszukaj lepiej takiej skrzyni bo przynajmniej nie będziesz maił problemów z obudową
          wszystkie skrzynie DSG 6 mają oznaczenie 02E
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            rozumiem że w swojej RS masz DSG?

            wolałbym jednak pozostać przy ręcznej skrzyni

            możesz mi napisać jakie masz prędkości licznikowe przy 3000 i 3500 na 6 biegu?

            co do obudowy to myślę że nie powinna się zbytnio różnić przecież 2.0 140 i 170 są takie same jeśli chodzi o słupek

            Komentarz


            • #7
              elmer80, słupek jest taki sam w 2,0 ok 140KM czyli ASV,BMM,BKD
              w 170 (BMN i CEGA) chyba jest ciut inny
              zresztą już BMM i BkD różnią się pewnymi elementami mocowania osprzętu

              hmm, rozumiem, ze chcesz po prostu założyć skrzynię manualną- my mistake- myslałem, że chcesz założyć DSG a to jest takie samo w obu jednostkach
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                Tak właśnie. ręczna skrzynie 6 biegów najdłuższą z możliwych

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                  słupek jest taki sam w 2,0 ok 140KM czyli ASV,BMM,BKD
                  w 170 (BMN i CEGA) chyba jest ciut inny
                  tu się mylisz, od 2007 słupki BKD (BWC), BMN niczym się nie różniły, nawet głowice były takie same - różniły się TYLKO układem wtryskowym;

                  za CEGA nie dam sobie niczego uciąć bo nie prułem na czynniki pierwsze :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    czy ktoś odpowie na zadane pytania dot. prędkości oraz możliwości złożenia manualnej skrzyni od RS ?

                    Komentarz


                    • #11
                      elmer80, nie, bo nikt tego nie zrobił
                      musisz usiąść nad ETKĄ i zobaczyć jakie są oznaczenia skrzyni do swojego i do RSa oraz popatrzeć na ustawienia śrub i innych elementów
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        elmer80, przed chipowaniem mojego BKD robilem sobie tabelke z obrotami i predkosciami na kazdym biegu.
                        Jezeli chcesz to go odkopie i podam wartosci
                        A jak wyglada sprawa z przelozeniem glownym?
                        Czy to zalezy od skrzyni, czy to niezalezny parametr? - nie znam sie na tym elemencie

                        Komentarz


                        • #13
                          Odkopuje własny temat bo nie daje mi to spokoju...

                          Kolego gadula007 sam chip nie zmieni prędkości na poszczególnych biegach.
                          Przełożenie się nie zmienia więc nie ma znaczenia czy silnik ma 140 czy 170 KM.
                          Oczywiście sama VMAX delikatnie wzrośnie bo silnik chętniej wkręci się na wyższe obroty.

                          Koledzy posiadacze RSów z 2.0 TDI PD z manualną skrzynią podajcie proszę prędkości w/g licznika na 5/6 biegu przy 3 i 3,5 tys obr

                          Komentarz


                          • #14
                            kolego a nie prościej i taniej bedzie poprostu zienić przełożenie 6 biegu ew 5 i 6 po co zmieniać calą skrzynie ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Też jest taki pomysł ale kto miałby to zrobić? Lepiej chyba nie otwierać skrzyni bo skąd będę miał gwarancję na poprawny montaż. Skrzynię i tak trzeba ściągać bo dwumas tarabani więc od razu założyłbym taką od RS170 tylko nadal nie wiem jaki VMAX mają?
                              W/g danych technicznych 224? moja ma 197.
                              Temat drążę ponownie bo w niedługim czasie zawita GTB1756VK. Celuję w 200/400 lub trochę ponad więc zależy mi na jak najdłuższej skrzynki.

                              Komentarz


                              • #16
                                dla RS TDI sprzed liftingu podają 2550 obr/min przy 120 km/h:

                                Skoda Octavia 2.0 TDI 170hp RS 2004 Manual 5 doors specs

                                ale nie wiem czy to nie błąd niestety albo prędkość na V biegu, bo żeby osiągnąć maxa dla RS czyli 225 km/h przy takim przełożeniu to silnik musiałby się wkręcić na około 4780 obr.

                                Ponadto to krócej niż w O2 1,9 tdi gdzie przy 120 jest 2500.

                                Sprawdź może jaka skrzynia siedzi w O2 FL 2.0 tdi 110KM - z tego co pamiętam z fotek udostępnionych kiedyś przez jednego z kolegów na forum to przy około 200 było tam jakieś 3250 obr na VI biegu - zdaje się że to najdłuższa skrzynia w tdi
                                sotdi

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez elmer80
                                  Też jest taki pomysł ale kto miałby to zrobić? Lepiej chyba nie otwierać skrzyni bo skąd będę miał gwarancję na poprawny montaż. Skrzynię i tak trzeba ściągać bo dwumas tarabani więc od razu założyłbym taką od RS170 tylko nadal nie wiem jaki VMAX mają?

                                  W/g danych technicznych 224? moja ma 197.

                                  Temat drążę ponownie bo w niedługim czasie zawita GTB1756VK. Celuję w 200/400 lub trochę ponad więc zależy mi na jak najdłuższej skrzynki.
                                  Rozejrzyj sie za skrzynia z t5 4motion 2.0tdi CR CAAC, ja mam takie 140konne, na 6biegu przy 120km/h jest 2000rpm przy 130km/h 2200obr, to najdluzsza skrzynia 6ka z jaka mialem do czynienia w grupie vag.
                                  Przy 180km/h na 6 masz 3tys rpm.




                                  skrzynia ma kod KQK

                                  Fehlerseite | eBay

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    elmer80, zestawienie skrzyń do O2 wrzuciłem na GDrive -> >>KLIK<<
                                    Pozdrawiam,
                                    Grzesiek


                                    Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                    Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                    Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      elmer80, mój klekot na VI biegu przy 3500 ma 190km/h, często na tempomacie jeżdżę właśnie przy tych wartościach :wink:
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez piramida
                                        elmer80, mój klekot na VI biegu przy 3500 ma 190km/h, często na tempomacie jeżdżę właśnie przy tych wartościach :wink:
                                        ten z podpisu :?: :shock:
                                        a mógłbyś jechać dużo więcej lub przy niższych obrotach

                                        dostałem taką informację że przełożenie główne w skrzyni musi się zgadzać z tym co jest
                                        no i teraz skąd wydumać takie dane techniczne :?:

                                        nie ma co ukrywać że taka skrzynka od T5 byłaby cacy :diabelski_usmiech
                                        octavka mogłaby licznik zamknąć biorąc pod uwagę fakt że na 99% zagości GTB1756VK :diabelski_usmiech

                                        [ Dodano: Wto 19 Sie, 14 22:25 ]
                                        Zamieszczone przez Deo
                                        elmer80, zestawienie skrzyń do O2 wrzuciłem na GDrive -> >>KLIK<<
                                        oooo super wielkie dzięki przyda się przy budowie dragstera :hehe

                                        [ Dodano: Sro 10 Wrz, 14 22:31 ]
                                        Chciałbym ogłosić wszem i wobec że moja zwykła skrzynia KNP przeistacza się w dluuuuga skrzynię z przełożeniem głównym od 02Q co da w efekcie realną prędkość przy 3 tys obr 185 kmh :diabelski_usmiech a nie jak do tej pory 153 kmh. Jak ktoś zainteresowany to opiszę wkrótce szczegóły i wrzucę parę fotek.

                                        [ Dodano: Pią 31 Paź, 14 15:25 ]
                                        no więc stało się :!:
                                        dłuuuga skrzynia zagościła w mojej O2

                                        Wszystko dzięki Rafałowi Szumowskiemu który jest posiadaczem jednego z szybszych Golfów w PL jak nie najszybszego :twisted:

                                        Jakby ktoś chciał się pobawić w tego typu przeróbki to mogę podać kontakt na priv
                                        ale od razu zaznaczam że nie jest to tania zabawa...
                                        Tak dla przykładu parę śrubek do wieńca dyfra 9 stówek :evil:

                                        Całość polegała na wymianie przełożeń głównych w mojej skrzyni KNP
                                        Dawcą była skrzynia O2Q albo O2M już sam nie pamiętam.

                                        Efekt końcowy jest taki że realne prędkości na 6 biegu wyglądają następująco:
                                        2000 - 121
                                        2500 - 151
                                        3000 - 181
                                        3500 - 211
                                        4000 - 241
                                        4500 - 271
                                        na ori skrzyni było: 102, 127, 153, 178, 203, 229

                                        na razie vmax nie był testowany bo nie ma czym... nadal jest seryjne turbo
                                        lecz na pewno będzie coś większego a mianowicie GTB2260VKLR 8)

                                        poniżej parę fotek

                                        Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                        Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                        Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                        Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X