Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana map wtrysków. 1,9 TDI 105 KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana map wtrysków. 1,9 TDI 105 KM

    w ostatnim poradniku AŚ test całorocznych, wygrywa CC za nim GY

  • #2
    Zmiana map wtrysków. 1,9 TDI 105 KM

    Słyszałem że wgranie map wtrysków powodujące zwiększenie mocy jest mniej ryzykowne dla silnika niż jego chipowanie. Może ktoś robił to w swoim autku i może mi przybliżyć temat. Wszelkie porady i informacje są mile widziane

    Komentarz


    • #3
      Nie chodzi tu przypadkiem o power box'y?

      Komentarz


      • #4
        chodzi o wgranie nowych map w sterowniku silnika

        Komentarz


        • #5
          Witam zrobiłem coś takiego u siebie w silniku 1.9 tdi 105 KM
          zwiększyłem moc do 130 KM
          Zalety to lepsza dynamika silnika i mniejsze spalanie stosunkowo nieduży koszt mnie to kosztowało 300 zł
          Jeżdże już tak 3 lata i nic się nie dzieje
          michał

          Komentarz


          • #6
            michał a gdzie to robiłeś że tak tanio wzięli??Mi koleś krzyknął 600 za mapy

            Komentarz


            • #7
              Panowie, przecież modyfikacja mapy wtrysków to nic innego jak chip.. Jest to jeden z elementów, który się zmienia podczas tuningu.
              O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
              Maciej
              Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez bartnik86
                michał a gdzie to robiłeś że tak tanio wzięli??Mi koleś krzyknął 600 za mapy
                W Sosnowcu w przyszłym tygodniu jadę z drugą skodą zrobić to samo
                michał

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez michal5312
                  Zamieszczone przez bartnik86
                  michał a gdzie to robiłeś że tak tanio wzięli??Mi koleś krzyknął 600 za mapy
                  W Sosnowcu w przyszłym tygodniu jadę z drugą skodą zrobić to samo
                  Czyli po prostu zrobiłem chip metodą garażową co moim zdaniem wiąże się z większym ryzykiem niż wykonanie takiej usługi zgodnie ze sztuką.
                  Moja FLka:

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                  Komentarz


                  • #10
                    600 za garaż to chyba jakis zart. 200-300 zl to ja sie i tak bym zastanawial. Mam tu na miejscu kolesia co dosc dobrze ogarnia 1.9 tdi i VP i PD i za 200 zl zalatwialem innemu koledze mape. Sam tu robi tez pokatnie w okolicy i z teog co wiem to wola zazyczaj za taka usluge czyli zgrywa mape, obrabia na miejscu, wgrywa i jazda z logami na drodze 300 zl. Swojego AXR'a zrobil na 165 koni. Mozna kuknac na forum golfa. Oczewiscie zmiana turbo na ASZ i przy tej mocy sie skonczyla wydajnosc wtrysków. Moc zmierozna w Szczecinie w Diesel Inside u LEO.
                    700-800 zl to bierze Robert jak mnei pameic nei myli z Tune UP za mape do tdi zaleznie czy VP czy PD.
                    G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                    Komentarz


                    • #11
                      Ale w czym problem z wgraniem gotowca do silnika na pompie albo prostego pompowtrysku.

                      Problem jest jak auto niedomaga, dmuchnie mu sie program i motorownia polegnie.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak racja. Mi Robert zmienil mape na stole. Jako ze takich aut to juz zrobil tysiace to oagarniecie ASZ w golfie seryjnym to pikuś. Niestety nei da sie jechac dwoma autami jednoczesnie a do Gdańska mam 350 km w jedna strone.
                        G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X