Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MirrorLink i nowe funkcje Amundsen

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • MirrorLink i nowe funkcje Amundsen

    Cześć,
    Jestem nowy na Waszym forum więc na wstępie chciałbym wszystkich przywitać.
    Posiadam O3 z 2013 roku z systemem multimedialnym Amundsen.
    Moje pytanie jak w temacie - czy jest możliwość dogrania MirrorLink do tego radia?
    Pytanie pojawiło się stąd, że kolega ma O3 (z 2014) z takim samym radiem (przynajmniej heh wizualnie) i ogólnie ma dużo więcej funkcji i możliwości w tym radiu niż u mnie.
    Dodatkowo przy okazji zapytam - o co chodzi z aktualizacjami softu do tego radia ze strony Skody?
    Gdy wpisuję VIN w Skoda update dostaję informację, jedynie o możliwym updacie navi (z informację, że żadne dostępne aktualizacje radia - softu nie są dostępne).
    Znowu na przykładzie kolegi wiem, że u niego są dostępne jakieś inne aktualizacje co jakiś czas.
    Czy to zależy od jakiegoś wykupionego na początku pakietu?
    Gdy wchodzę w informację o systemie mam:
    Sprzęt: 040
    Oprogramowanie: 0407
    Kodek media: N/A
    Czy ogólnie jest możliwość jakiegoś upgradowania tego radia i dodanie nowych funkcji?
    Szukałem na forach ale nie znalazłem jakiejś jednoznacznej odpowiedzi stąd pytanie (z góry przepraszam jeśli powielę temat).
    Ogólnie mam to auto od 2 tygodni więc jeszcze nie wiem z czym to się je
    Z góry dziękuję wszystkim za porady.
    Pozdrawiam!





  • #2
    Radia w grupie VAG są w dwóch generacjach
    do 05-2015
    MIB1 5,8" rozdzielczość 400x240 (Bolero, Amundsen)

    po 05-2015
    MIB2 przekątna 6,5" rozdzielczość 800x480 (Bolero, Amundsen) .... "Występuje" możliwość aktywacji Smart link (z Android auto)

    Ale z tego co piszesz to oba powinny mieć MIB1

    Komentarz


    • #3
      Nie da się dograć SMART LINK, ANDROID AUTO czy MIRROR LINK - mozna tylko aktywować jak masz to w opcjach głównego MENU. Jak byś podał oznaczenie MIB czyli jednostki głównej z schowka wiele by to wyjaśniło

      tu masz dużo informacji

      Nawigacja do Bolero - Octavia Club Polska
      Ostatnio edytowany przez daab; 37728.

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za odpowiedź, a możecie mi podpowiedzieć gdzie mogę potwierdzić czy mam MIB1 czy 2?
        Ale na 99% MIB1 (O3 z samego początku produkcji i przekątna ekranu 5,8,
        Nie widziałem w menu żadnej możliwości aktywacji programów (chyba, że nie wiem gdzie szukać ale nie rzuciło mi się w oczy).
        Czy jeśli faktycznie to MIB1 to w ogóle istnieje jakaś możliwość rozbudowy?
        Dzięki i pozdrawiam!

        Komentarz


        • #5
          Do 05-2015 był MIB1
          wiec jeśli ktoś fizycznie nie zmienił radia w ostatnich 2 latach to masz na 100% MIB1

          W samym MIB1 chyba bywała (nie nie każda sztuka ma możliwość ) tylko aktywacji MirrorLink. Wg kompletnie nieprzydatne bo mało telefonów to ma, a do tego funkcjonalność ma tylko na zatrzymanym aucie. Szkoda zawracania głowy.


          Do zmiany radia konieczna jest wyminą jednostki w schowku i ekranu (bo MIB1 vs MIB 2 maja inną rozdzielczość) ...zakodowanie radia w tym zdjęcie ochrony komponentu (słyszałem ze same prace IT to koszt od 800zł )

          Co ciekawe w samym MIB2 wyminą pomiędzy radiem a dwiema nawigacjami nie wiąże sie z koniecznością wymiany ekranu bo wszystkie mają 800x480 (różnią się przyciskiem navi), bez problemu do Bolero czy można założyć większy Amundsen ekran Columbus ) wymiana samego ekranu w ramach MIB2 nie wiąże sie z konieczności kodowania ochrony komponentu.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X