Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogrzewanie postojowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie mam webasto w swojej rs ( brałem z parkingu i takowej nie było z wabasto ) ale wtrącenia swoje 2 grosze. Muszę przyznać ze skoda rs bardzo szybko sie rozgrzewa od startu , podgrzewana szyba przednia rozmraza lód 2-3 mm w ciagu 1-2 min, siedzenia podgrzewane dają radość w dup... Tez po 30 sek wiec nie ma tragedi. Dodatkowo dodam ze ciepłe powietrze i to mocno wali po 2-3 km ze trzeba zmniejszać. W nissanie miałem tak ze w zimę zimńo przestawała mi być jak podejrzewaliśmy do rady czyli po 8km

    Suma Summarum wabasto bym chciał miec

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Infoludek
      podgrzewana szyba przednia rozmraza lód 2-3 mm w ciagu 1-2 min,
      Ale działa tylko na odpalonym silniku, za co można dostać mandat :P
      Webasto to dla mnie najlepszy dodatek podnoszący komfort w samochodzie.

      Komentarz


      • mysle ze normalny policjant nic nie powie jak bedziesz w zime odsniezal auto a silnik bedzie pracowal. CO to zreszta za roznica jak wpierw odsnieze a pozniej siade do auta i bede nawet gazowal go na powiedzmy 2000 obr i czekal az sie zagrzje i odtaja. Tak samo jesli chodzi o ta posrana ekologie. Rozumiem jak ktos odpala auto i idzie sobie do domu. Choc musze sie przyznac ze rano jade po bułki to biore dwa kluczyki. Zatrzymuje sie pod sklepem, zamykam pracujace auto i ide kupić pieczywo. Nie ma mnie moze ze 2 minuty chyba ze pare osob jest w sklepie to moze z 5 min. Wracam, otwieram fure i jade do domu. Szkoda gasic auta, szkoda rozrusznika i akumulatora.
        Moim zdanie brakuje w ty kraju w tych slużbach wszystkich trzeźwej oceny sytuacji. Jak juz sie daje uprawnienia to wala bez ograniczeń a nie oto chodzi.
        G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

        Komentarz


        • Dzwoniłem dziś do ASO i pan mnie zmartwił - nie ma możliwości doposażenia auta ani w Webasto, ani w dodatkową nagrzewnicę :cry:
          Co ciekawe, taka opcja istnieje w VW
          Chamstwo w państwie :evil:
          Wysłałem zapytanie do SAP, ciekawe co odpiszą?

          Komentarz


          • ja bym sie nie palowal i zamontowal webasto jakies nawet uzywane. Za kafla to nie bedziesz musial nawet przy tym stac.
            Odnosnie gwarancji to z teog co wiem to nie tracisz na cale auto wtedy. CO ma webasto do np silnika czy np skrzyni biegów. Unas gwarancje odrzucilismy jak gosc przyjechal autem ze padla skrzynia i cos tam w niech chrobotalo a w papierach bylo ze nie wymieniono oleju w skryzni a chewrolety sparki maja tak ze sie wymienia co 30 czy 45 tys km. Przyktro nam powiedzielismy ale w DE poprzednimu wlascicielowi zapomnieli wymienic olej wiec moze ich pan skarżyc o fuszerke. skrzynia nie podlega gwarancji w tym momencie. Instalacja buda silnik ma nadal gwarancje.
            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

            Komentarz


            • wesol, racja, mozna, ale montujac webasto, grzebiesz w kabelkach dosyc mocno.. Wiec moga Ci cofnac gwarancje na elektronike spokojnie.. A to niestety moze byc bolesne.
              Po za tym grzebiesz w układzie paliwowym, wiec jak by wyszło ze usterka silnika wynika z układu paliwowego, to jak sie upra, moga tez przez to nie uznac.. Wiec takim "małym" webasto mozna sobie sporo biedy narobic..

              Moja O3 RS

              Komentarz


              • Zamieszczone przez napki
                No i jeszcze jeden mankament - jak parę osób używa osobnych kluczyków - pilot do ogrzewania daja tylko jeden.
                Dokup sobie drugiego pilota i sprawa rozwiązana zaprogramujesz go sam bez żadnych narzędzi.
                Link

                [ Dodano: Sro 31 Gru, 14 22:44 ]
                Zamieszczone przez Chris11
                po drugie (i ważniejsze) - zużyłby akumulator.
                Teoretycznie nie pozwoli system załączyć Webasta jak akumulator jest słaby (tak samo jak jest mało paliwa). Z paliwem sprawdzałem a akumulatora jeszcze nie zajechałem więc napisałem, że teoretycznie.

                [ Dodano: Sro 31 Gru, 14 22:46 ]
                Zamieszczone przez Chris11
                napki napisał/a:
                Przyszła zima i moim zdaniem kasa na ogrzewanie postojowe to najlepiej wydane pieniądze na dodatki.


                Amen. Ale Polacy muszą jeszcze do tego dorosnąć.
                Z tym Webasto jest tak jak było z klimatyzacją 12-15 lat temu jak ktoś miał to wszyscy mówili po co to, otwieram okno i też mi wieje, a przeziębić się można itp a teraz ...... prawie każdy ma i prawie każdy używa i raczej by już nie kupił bez.

                [ Dodano: Sro 31 Gru, 14 22:49 ]
                Zamieszczone przez lockin
                Tak działa, może nie zauważyłeś bo w tym trybie (bodajże poniżej 4 stopni) załącza się samo ale kontrolka pozostaje NIE ZAPALONA
                Działa od 4,5 stopnia w manualnej klimatyzacji z automatu (jak pokrętło do temperatury powietrza jest przestawione na ciepło) a w klimatyzacji climatronik działa po włączeniu opcji dogrzewanie w ustawieniach klimatyzacji (oczywiście też od 4,5 stopnia przy 5 już nie dogrzewa) widać to w odbiornikach komfort.

                [ Dodano: Sro 31 Gru, 14 22:50 ]
                Zamieszczone przez Chris11
                Mam tą opcję włączoną, a mimo wszystko widzę różnicę w czasie nagrzewania pomiędzy włączonym ogrzewaniem (świeci się kontrolka), a nie.
                Sprawdzałem to i czas jest ten sam chyba, że przed odpaleniem miałeś włączone Webasto to wtedy wiadomo.

                [ Dodano: Sro 31 Gru, 14 22:56 ]
                Zamieszczone przez wesol
                ja bym sie nie palowal i zamontowal webasto jakies nawet uzywane. Za kafla to nie bedziesz musial nawet przy tym stac.
                Jest to rozwiązanie tylko fabryczne ma jeszcze jedną przewagę o której rzadko ktoś pisze do samochodu z fabrycznym Webasto idzie większy akumulator 68 Ah i mocniejszy alternator (pomijam już sprawdzanie stanu paliwa i stanu akumulator). Więc jak nawet domontujesz sobie taki system to mogą sie pojawić problemy z akumulatorem (problem poruszany na forach o ogrzewaniu postojowym)
                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Chris11
                  Zamieszczone przez napki
                  Przyszła zima i moim zdaniem kasa na ogrzewanie postojowe to najlepiej wydane pieniądze na dodatki.
                  Amen. Ale Polacy muszą jeszcze do tego dorosnąć.
                  dobrze gada - polać mu trzeba
                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                  Komentarz


                  • mozna sobie dolozyc osobny baniaczek na paliwo. w kable tez nie trzeba az tak mocno ingerowac. Ja bym tam nie zakladal jakiegos badziewia na CANie. Analogo to analog i posluzy dlugo.
                    G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                    Komentarz


                    • Analog, czy nie, w przewody wodne wpiąć się musisz... A stąd już niedaleka droga, żeby ASO podważyło gwarancję chociażby na silnik.

                      Komentarz


                      • niepowinno. Pracowalem w oplu i w fordzie i nie robili takich problemow. Jak by sie uparl to by wymienil weze na nowe i po sprawie. Tak podchodzac do sprawy to zamontowanie radia innego jak fabryczne i juz nie powinni ci wymienic czujnika abs albo z parktronica. ogolnie to zalozenie nawet zestawu glosnomowiacego jesli nie jest to zestaw w zapalniczke to tez po gwarancji.
                        G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                        Komentarz


                        • Wszystko zależy od ASO.
                          Znajdą się takie, które się nawet nie skapną, że jest coś założone, ale raczej będzie większość tych, które będą próbowały udowodnić Twoją winę.

                          Chociaż, zauważyłem i sam doświadczyłem, że ASO bardzo chętnie wymienia coś na gwarancji, bo dostaje za to kasę. Ale to w sytuacji, kiedy nic nie było dłubane w aucie.

                          Komentarz


                          • no kase dostaja wypasioną. Zalezy jak si eodgadali z gwarantem ale ja mialme 10% placoen teog co przy naprawie po gwarancji. Poza tym nie wiem czy wiesz ale przyjezdza raz na miesiac gwarnat i sprawdza i dokumentacje i te elemnety czy faktycnzie sa dziabniete i slusznie wymienione na gwarancji. Jelsi nie uzna to przykro mi ale ASO musi pkryz ze swojej kieszeni. Jak jest to 50 czy 100 zl to pikus ale jak to jest czesc za kilka kafli to bide ma mechanik.

                            Co do tego jak to jest z ta gwarancja to zapytam kolegi bo umnie na miescie jest wlascicielem aso seata. Zapytam jakby to bylo u niego z ta gwarancją.
                            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                            Komentarz


                            • sorry za OT


                              poza tym w każdym ASO jest doradca z 'uprawnieniami' gwaranta


                              btw
                              dla przykładu ASO za wymianę kompletnego rozrządu w CAXA w okresie gwarancji dostaje 100 - 150 zł...

                              generalnie w ASO wszystkie naprawy/wymiany/etc w okresie gwarancji nazywają 'darmówkami'
                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez wesol
                                Poza tym nie wiem czy wiesz ale przyjezdza raz na miesiac gwarnat i sprawdza i dokumentacje i te elemnety czy faktycnzie sa dziabniete i slusznie wymienione na gwarancji. Jelsi nie uzna to przykro mi ale ASO musi pkryz ze swojej kieszeni
                                W VW (więc w Skodzie pewnie i podobnie) nie ma czegoś takiego.
                                Część wymieniona na gwarancji jest pakowana i odsyłana do fabryki.

                                Komentarz


                                • W Skodzie coś takiego jest.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • co by ni ebylo to bije o zaklad ze dane aso za robienei fuszery dostaje baty od "góry" i napewno strasza tym ze nie uwzglednią i nie zwroca za czesci itd. itd.
                                    G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                    Komentarz


                                    • lukaszc2 mam identyczna tabliczke znamieniowa w swojej skodzie ale nie mam zadnego przycisku w samochodzie zeby wlaczyc te webasto , nie dostalem tez zadnego pilota do sterowania tym , tak wiec moje pytanie jak to moge wlaczyc ? czy podany przez ciebie pilot bedzie pasowal do tego ? czy jest mozliwosc wlaczenia tego jakos manualnie ? dziekuje za odpowiedz.
                                      Załączone pliki
                                      2.0 TDI 140KM KOMBI

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X