Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłoga bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podłoga bagażnika

    panowie u mnie problem w koncu sie rozwiazal we wtorek, powodem tego szumu bylo lozysko w prawym tylnim kole... lozysko wymienione i cisza w aucie wreszcie

  • #2
    Podłoga bagażnika

    Hej,
    Ciągle biję się z myślami ze nie zamówiłem podłogi bagażnika tej "drugiej" wyrównującej.
    Mowa o tym:

    Zalety wedle mnie:
    - równość z dolnym rantem bagażnika
    - schowek pod podłogą - np na bagażnik lub inne duperele
    - Wedle informacji nośność do 75kg.
    - Podniesienie dolnej podłogi bagażnika - haki na torby mają lepsze działanie - torba leży dołem na podłodze a nie majta się na boki.

    Wady:
    - zmniejszenie pojemności bagażnika -20L w wersji układu podstawowego
    - nośność tylko do 75kg.

    Pytanie do Was:
    Czy ktoś ma tą podłoge bagażnika i czy można:
    1) poprosić o dokładne zdjęcia jak to wygląda i elementy konstrukcyjne
    2) Opinie temat jej użytkowania.


    Ogólnie z tego co się orientowałem to "nie ma możliwości" doposażenia samochodu o to.
    ale może domowymi sposobami ( nie mówię o rozwiązaniu z O2 jak ktoś proponował z wycięciem ze sklejki etc.. - to też biorę pod uwagę ale w późniejszym terminie jak się nie uda oryginału zaaplikować lub na wzór oryginału.
    -----
    O3 - zamówiona...

    Komentarz


    • #3
      nie widziałem tej z OIII ale mam oryginalną w oIIFL i na pewno w nowym autku bym taka zamówił, po pierwsze wszystkie duperele chowam pod podłogą tak ze nic mi sie nie przemieszcza w bagażniku, po drugie mogę sobie bagażnik podzielic na pół i np zakupy tez mi sie nie przesuwają po podłodze. Natomiast ta w OIII jest lepiej skonstruowana i wydaje mi sie ze należy mówić tutaj o "systemie" jaki wtedy mamy w bagażniku, bo możemy sobie zchowć rolete bagażnika pod podłogą, możemy schować poprzeczki relingów dachowych no i jeszcze możemy w każdej chwili tę gorna cześć położyć na dolnej i w zasadzie mamy standardową pojemność bagażnika(brak tego patentu to jedyny minus dodatkowej podłogi w OII). Tak że wydaje mi sie ze domówie tego elementu na pewno nie będzie złym wyborem, a późniejsze znalezienie tego jako używanej rzeczy będzie trudne(szukałem teściowi takiej samej podłogi jak moja do jego OII i to był problem żeby znaleźć kompletną i w dobrym stanie).

      Komentarz


      • #4
        No właśnie - wedle informacji TYLKO zamawiając o3 można to mieć, potem już nie ma możliwości doposażenia jej w ten bajerek.
        Dlatego szukam kogoś kto ma o3 z tym aby porównać i sprawdzić czy można to domówić osobno i samemu zainstalować.

        Czy to faktycznie jest ogromna zmiana np w wykładzinie bagażnika ze koszt przewyższy sensowne granice.
        Domówienie tego w czasie składania zamówienia to koszt w sumie jest - ja niestety dopiero potem doczytalem ze to 75kg, bo w salonie dostalem informacje ze to 45kg a wiec zrezygnowalem z tego a potem było za późno.


        Dzisiaj byłem w salonie skody w poznaniu na głogowskiej
        i mam informację o cenie tego ( zakup elementów )

        Składa się to z 2ch szyn bocznych plastikowych + podłogi
        Cena to: ok 200zł za szynę, i ok 1000pln za podłogę.
        Koszt całości ok 1600zł za czesci ( nie wiem ile robocizna i czy samemu się da to zrobić.

        Brak informacji o montażu lub czy to wszystko.

        Temat boruje nadal i ponawiam prośbę o zdjęcia gego jak ktoś to ma.
        -----
        O3 - zamówiona...

        Komentarz


        • #5
          Można kupić, można zrobić własnoręcznie, i to nie gorzej niż "fabrycznie", bo można stosując odpowiednią grubość płyty dopasować do wymaganej wytrzymalości, a wygląd będzie w zależności od włożonej staranności wykonania, np. pomalowanie, obicie, oklejenie , itp.
          Forum - Octavia Club Polska
          "Fabryczne" podlogi może ładniej wyglądają, ale nie są zbyt wytrzymałe, Cięzko by bylo przewieżć np. kilka worków cementu.

          Komentarz


          • #6
            Pytanie tylko po co przewozić worki cementu skoro na rozłożonej podłodze skoro jej wytrzymałość w takiej konfiguracji wynosi 75kg ? Po to jest właśnie możliwość jej złożenia - dosłownie podłoga składa się i przylega do klapy pod którą jest koło zapasowe. Wtedy jej nie uszkodzisz, masz pełną nośność.
            Jest O3 1.4 TSI COMBI Elegance + amazing
            Było O1 1.9 AXR COMBI

            Komentarz


            • #7
              No niby racja, tylko że pod taką podłogą z reguły jest "składowisko rzeczy nie potrzebnych", a konieczność przewiezienia czegoś ciężkiego pojawia się nagle i niema czasu zrobić porządku, zresztą po co, kiedy i tak trzeba będzie z czasem wrocić do stanu początkowego. Wiem coś o tym, bo używam tej podłogi już prawie 13 lat.
              No i oczywiście zależy jakie są potrzeby transportowe. W moim przypadku taka składana podłoga długo by nie wytrzymała.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Black_Dev
                Temat boruje nadal i ponawiam prośbę o zdjęcia gego jak ktoś to ma.
                I jak temat ugryziony w końcu czy porzucony ?

                Na allegro można kupić podłogę, listwy boczne i zaślepki wnęk ale czy to będzie wszystko ?
                Czy nie okaże sie konieczna wymiana tapicerki boków bagażnika ?


                Ps nie bijcie za wykopaliska ale nie znalazłem w żadnym wątku realizacji

                Komentarz


                • #9
                  Re: Podłoga bagażnika

                  Zamieszczone przez Black_Dev
                  Pytanie do Was:
                  Czy ktoś ma tą podłoge bagażnika i czy można:
                  1) poprosić o dokładne zdjęcia jak to wygląda i elementy konstrukcyjne
                  2) Opinie temat jej użytkowania.
                  Zdjecia z mojego samochodu:
                  Forum - Octavia Club Polska

                  Opinia - dla mnie super wygodne schowanie gratów pod podłogę (z forum briskoda ściągnąłem tip z 3 pojemnikami z IKEA - wchodzą IDEALNIE pod podłogę a w nich graty... - Produkty - IKEA + pokrywka do tego - nawet jak byś miał w nich płyny eksploatacyjne i by Ci się coś wylało to zostaje w pojemniku..)


                  Na codzień bagażnik mam pusty (wszystko pod podłogą)

                  2 razy "zrzucałem" podłoge niżej (raz wiozłem coś ciężkiego i wolałem z tym 75kg nie ryzykować, drugi raz właśnie na pierwsze wakacje z niemowlakiem więc wózek i inne gadżety)

                  Na początku takie ustawienie /\ [ Forum - Octavia Club Polska CZWARTE zdjęcie] nie wiedziałem właściwie po co mi to ale się przydaje
                  Te 3 pojemniki wchodzą daleko głęboko więc spokojnie można zrobić to ustawienie /\ i np. wstawić zgrzewki wody - wtedy one nie polecą do przodu a i nie musisz sięgać po nie pod same oparcie siedzenia - czyli głęboko i w zimę upierdzielisz sobie spodnie od brudnego zderzaka.

                  Kiedyś przydało mi się jeszcze ustawienie "pół na pół" czyli na połowie jest ta podłoga (pod nią pojemniki) a druga połowa była "głęboka" [ Forum - Octavia Club Polska - TRZECIE zdjęcie] - nie pamiętam do czego ale pewnie coś było głębszego a chciałem zamknąć roletę.

                  U mnie sprawdza się genialnie.

                  Domontować to później - nie wiem czy się da bo po bokach są "specjalne" plastiki które współpracują z podłogą - na końcu system "góra dół" a po bokach występki o które się ta podłoga opiera.

                  Dodatkowo jak masz belki dachowe to pod ta podłoga są uchywyty na nie i możesz je schować.

                  Tak samo roletę (jak wieziesz coś wyższego i/lub składasz siedzenia) możesz wyjąć i schować w odpowiedni uchwyt pod podłogą.

                  Ja polecam ale obejrzeć w żadnym salonie przed zakupem mi się nie udało - nie mieli do pokazania w żadnym samochodzie.

                  O domontowaniu oryginału później to raczej zapomnij - ktoś się chyba tu na forum dowiadywał i "się nie da"...
                  algi
                  O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, sęk w tym że samochód już jest i niestety bez podwójnej podłogi.

                    Przyglądając się twoim zdjęciom i zdjęciom części na portalach aukcyjnych wydaje się że tapicerka na bokach bagażnika jest zupełnie inna w twoim samochodzie. W dodatku wykładzina boków jest chyba na stałe połączona z plastikami górnymi. Wygląda na to że aby założyć tą podłogę trzeba wymienić kompletnie wszystko w bagażniku.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X