Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Elementy dekoracyjne do Octavii Elegence

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Elementy dekoracyjne do Octavii Elegence

    Jezeli czujesz sie praktykiem i Cie urazilem to sorki i bez prosby o uzasadnianie mogę się zgodzić od razu pozostawienie jedynie okreslenia 'kapelanów'. jakąś misję zapewne macie :roll:

  • #2
    Elementy dekoracyjne do Octavii Elegence

    Witam wszystkich,

    Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavii III Elegance (1.4 TSI 103 kW 140 KM) i mam pierwsze pytanie, które w ogóle ułatwi mi dobór akcesoriów

    1. Jaka to jest wersja nadwozia, jak rozumiem liftback (wiem głupio brzmi, ale nie łapię różnicy - jeśli mam to rozumieć, że liftback ma pochyloną tylną szybę, a hatchback ściętą to jest to dla mnie już jasne).
    2. Czy elementy do sedana (często jest w opisach akcesoriów) pasują do liftbacka ?

    A teraz do rzeczy. Chciałbym ładnie doposażyć sobie skodę i zaopatrzyć ją w:

    1. Progi
    Czy lepiej montować progi chromowe czy może też karbonowe ew. stalowe, co jest lepsze dla auta. Znalazłem takie oto aukcje nad którymi się zastanawiam

    Link
    Link

    Ja zastanawiałem się nad karbonowymi

    2. Listwa (z wątku Forum - Octavia Club Polska )

    Gdzie taką listwę znajdę do kupienie i ew. oglądnięcia

    3. Nakładki na pedały

    Chciałbym wymienić standardowe na te z linku
    Link

    Czy nie będzie z tym problemu i nawet ja (osoba nie mająca dużo do czynienia z mechanika) poradzi sobie z wyianą

    Komentarz


    • #3
      Masz Skodę Octavie III Liftback (nazwa sedan używana potocznie, bo samochód wygląda jak sedan ale ma właściwości hatchbacka)

      ja osobiście mam oryginalne nakładki na progi plastikowo-chormowane zamontowane przy odbiorze samochodu

      oryginalna listwa chromowana na przednik zderzak dostępna w salonach (koszt zależy jaki rabat dostaniesz 220-350) z tego co wiem salony na bieżąco zamawiają listwę; choć i też dostaniesz na allegro

      co do nakładek skoro ja jestem wstanie sobie sama wymienić to ty jako facet też sobie poradzisz
      ciężej jest z podstopnicą ale dasz radę, co prawda u siebie w Octavi jeszcze nie wymieniałam, tylko w swojej starje fabi, ale różnicy za pewne nie ma
      Zamówiona (12.12.2013)
      Zakończona produkcja (24.02.2014)
      Odebrana (14.03.2014)
      OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

      Moja długo wyczekiwana perła

      Komentarz


      • #4
        Re: Elementy dekoracyjne do Octavii Elegence

        Zamieszczone przez nowy23

        1. Jaka to jest wersja nadwozia, jak rozumiem liftback (wiem głupio brzmi, ale nie łapię różnicy - jeśli mam to rozumieć, że liftback ma pochyloną tylną szybę, a hatchback ściętą to jest to dla mnie już jasne).
        Liftback
        Liftback – Wikipedia, wolna encyklopedia

        HB
        Hatchback – Wikipedia, wolna encyklopedia

        Zamieszczone przez nowy23
        2. Czy elementy do sedana (często jest w opisach akcesoriów) pasują do liftbacka ?
        Tak, pasują

        Zamieszczone przez nowy23

        1. Progi
        Czy lepiej montować progi chromowe czy może też karbonowe ew. stalowe, co jest lepsze dla auta. Znalazłem takie oto aukcje nad którymi się zastanawiam

        Link
        Link

        Ja zastanawiałem się nad karbonowymi
        IMO żadne z tych co pokazałeś. Dlaczego? Ano dlatego, że są to nieoryginalne nakładki progi, które nie wiadomo jak będą spasowane z Twoim samochodem. Może się okazać, że będziesz miał takie szpary do których będzie się dostawać brud i piasek, że jak później będziesz czyścił auto to będziesz łapać się za głowę. Moim zdaniem kup oryginalne i podklej taśmą aby się nie dostawał żaden syf.

        Zamieszczone przez nowy23
        2. Listwa (z wątku Forum - Octavia Club Polska )
        w ASO

        Zamieszczone przez nowy23
        3. Nakładki na pedały

        Chciałbym wymienić standardowe na te z linku
        Link
        Wymiana jest bezproblemowa i podobna jak we wcześniejszych modelach czyli O2, O2FL. Poszukaj na forum jest tutorial
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          nowy23, może trochę nie w głównym temacie, ale prośba o poprawienie kodyfikacja silnika w Twoim profilu. Jesteś właścicielem Octavii 3, więc masz silnik 1.4 TSI o kodzie CHPA :szeroki_usmiech
          Pzdr
          Pzdr, Fredy
          Silnik w mojej O3 smaruje olej

          Komentarz


          • #6
            tuningi jak najbardziej tak


            Zamieszczone przez nowy23
            2. Listwa
            Zamieszczone przez nowy23
            3. Nakładki na pedały

            btw
            Zamieszczone przez nowy23
            1. Progi
            Czy lepiej montować progi chromowe czy może też karbonowe ew. stalowe, co jest lepsze dla auta. Znalazłem takie oto aukcje nad którymi się zastanawiam

            Link
            Link

            Ja zastanawiałem się nad karbonowymi
            przecież to jakieś gówno jest...
            weź zamów oem'owe
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Fredy.PW
              nowy23, może trochę nie w głównym temacie, ale prośba o poprawienie kodyfikacja silnika w Twoim profilu. Jesteś właścicielem Octavii 3, więc masz silnik 1.4 TSI o kodzie CHPA :szeroki_usmiech
              Pzdr
              Widać, że jestem nowy. Zmieniłem już.

              Czyli progi i listwę najlepiej zamówić w ASO czy może też gdzieś znajdę oryginalne progi niekoniecznie tak drogie jak w ASO.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez LUKI
                przecież to jakieś gówno jest...
                prawda
                Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                VW Jetta 1.2 TSI

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Prim
                  Zamieszczone przez LUKI
                  przecież to jakieś gówno jest...
                  prawda
                  Potwierdzam, można kupić taniej niż w salonie...
                  Zamówiona (19.12.2013)
                  Wyprodukowana (25.03.2014)
                  Odebrana (14.04.2014)
                  OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

                  Komentarz


                  • #10
                    nowy23, zawsze możesz poszukać na allegro. Czasami jest tak, że sprzedają tam ludzie pracujący w ASO tylko, że ceny mają już normalniejsze niż w serwisach
                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X