Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O3] Tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O3] Tempomat

    aryziomex, to ten post w którym aktualizujesz listę?
    Forum - Octavia Club Polska

    Nie u każdego akurat na 7 stronie jest ten post :diabelski_usmiech

  • #2
    [O3] Tempomat

    Kupiłem wczoraj manetki do Octavii 3 - do wersji z multikierownicą - czyli po lewej tempomat, po prawej goła - wycieraczki. Mam w związku z tym pytanie: czy jest taka wersja O3 zupełnie goła, czyli bez tempomatu i bez komputera pokładowego? Pytam, ponieważ do mojego Superba nie podejdzie bez przeróbek (a za bardzo nie mam weny) i nie wiem, czy mam to sprzedać, czy jednak się pomęczyć. Przydatne to by było komuś, kto ma multikierownicę a nie ma tempomatu na przykład. Manetki oczywiście są w komplecie ze sterownikiem pod kierownicę multi. Jakby był jakiś chętny to możemy się pobawić w dołożenie tempomatu. Same manetki da się poprzekładać jak komu pasuje.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3
      Multikierownica bez tempomatu jest możliwa w przypadku ambition bez pakietu amazing.
      W pierwszych o3 dopóki nie wprowadzili amazing jest możliwe, że ktoś nie domówił tempomatu, później wydaje mi się, że każdy klient już brał amazing.
      Co do komputera to w o3 steruje się nim z radia lub z kierownicy, nie wiem jak to jest w active lub w kierownicy bez multi.
      '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
      '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
      '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

      Komentarz


      • #4
        nikolakis, wtedy steruje się przyciskami w prawej dzwigni od wycieraczek tak jak to miało miejsce w O1 lub innych autach VAG.
        Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez nikolakis
          Multikierownica bez tempomatu jest możliwa w przypadku ambition bez pakietu amazing.
          W pierwszych o3 dopóki nie wprowadzili amazing jest możliwe, że ktoś nie domówił tempomatu, później wydaje mi się, że każdy klient już brał amazing.
          Co do komputera to w o3 steruje się nim z radia lub z kierownicy, nie wiem jak to jest w active lub w kierownicy bez multi.
          Właśnie taka jest moja wersja octavii, ambition bez amazing dlatego juz zagadałem z Enriquez'em

          Komentarz


          • #6
            Panowie coś się ruszyło w tym temacie ??
            Dołożyliście tempomat ? Działa ?
            JEST >>> O2FL by Lockin

            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

            Komentarz


            • #7
              jeden chętny miszcz miał się odzywać i jak na razie cisza
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                Miszcz jest chętny, tylko w pracy strasznie męczą i brak czasu na napisanie maila, już wysyłam Ci wiadomosc.

                Komentarz


                • #9
                  witam

                  właśnie jestem po udanej aktywacji tempomatu w mojej octavi 3

                  - na dzień dzisiejszy nie da sie po za ASO aktywować tempomatu.

                  wiec po kolei

                  manetkę kupiłem na all...., zamontowałem wymagany przewód instalacji w samochodzie tj. pomiędzy sterownikiem kierownicy pin 5 a 12 pinem w niebieskiej wtyczce przy nogach kierowcy schowaną za plastikiem przy progu.
                  zakupiłem kody aktywacyjne za 80zł i pojechałem na montaż manetki i kodowanie. czas operacji ok 1,5 godziny koszt ok 280zł i tempomat hula.

                  wcześniej próbowałem aktywować tempomat przez kodowanie sterownika silnika bajt 5 bit 5 - tempomat się kodował ale występował błąd braku uaktywnienia oprogramowania tempomatu.

                  pytając elektronika z ASO czy kodowanie można przeprowadzić offline mając tylko kody i odisa otrzymałem informacje ze w czasie aktywowania tempomatu zmieniane jest też oprogramowanie w sterowniku silnika

                  wniosek ze 360 zł + manetka to da się przeżyć, cena całego zestawu z montażem to 1160zł

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rrobert
                    wniosek ze 360 zł + manetka to da się przeżyć, cena całego zestawu z montażem to 1160zł
                    Czemu aż tyle skoro sama nowa manetka jest za 400pln >>>TU<<< , 280 bierze ASO, 80 za kody (kody czyli co? gdzie sie je kupuje?) razem wychodzi coś 800 ? Chyba że to 1160zł to jest cena za całość w ASO to rozumiem
                    JEST >>> O2FL by Lockin

                    BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                    BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                    BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                    BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                    Komentarz


                    • #11
                      dokładnie 1160zł to jest cena za komplet w ASO - manetka nowa + montaż + kodowanie

                      kody czyli klucz do odblokowanie funkcji w ECU - kupujesz w ASO - wieczorem zrobię zdjęcie

                      mnie całość wyniosła 280 montaż + 80 kody + 150 manetka = 510zł

                      pozdrawim

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rrobert
                        mnie całość wyniosła 280 montaż + 80 kody + 150 manetka = 510zł
                        TO jeszcze mi powiedz jakie ASO to mi zrobi i jaki numer manetki jest potrzebny (czy ten co podalem wczesniej jest OK ?) ?
                        JEST >>> O2FL by Lockin

                        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                        Komentarz


                        • #13
                          witam

                          zacznijmy od tego jaką masz wersję autka - czy jest kierownica multifunkcyjną

                          sądzę za każde ASO opcja uaktywnienia tempomatu jest autoryzowane przez Skode

                          najlepiej zadzwonić do ASO i zapytać czy mając manetki z obsługą tempomatu zamontują ci je i uaktywnią tempomat. ja właśnie tak zapytałem

                          na zdjęciach masz okładki software do tempomatu - są to kody do wpisanie w odisie.

                          nr zamówieniowy to 5E0054800

                          Ja to robiłem w katowicach u Śliwki

                          pozdrawiam
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #14
                            Czy po dołożeniu tempomatu w ASO gdy go włączysz masz podaną prędkość na jaką jest ustawiony (prędkość powinna pojawić się w miejscu gdzie podawany jest przebieg samochodu)?
                            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                            Komentarz


                            • #15
                              tak dokłanie jest. jak tempomat jest aktywny to jeszcze swieci się zielona lampka tempomatu na zegarach. wszystko jest tak jak w wersji z fabrycznym tempomatem

                              Komentarz


                              • #16
                                Dziękuję właśnie o to mi chodziło.
                                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                Komentarz


                                • #17
                                  no dobra, a co jest w środku pudełka - kartka z kodem ???
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X