Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana fabrycznego Amundsena na dokupionego Columbusa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • AutoProgramGr, a moze znasz jakis konkretny sprzet ktory mozna podlaczyc do Bolero/Columbusa zeby dzialal MirrorLink?
    Black magic

    Komentarz


    • Zamieszczone przez greg505
      AutoProgramGr, a moze znasz jakis konkretny sprzet ktory mozna podlaczyc do Bolero/Columbusa zeby dzialal MirrorLink?
      Witam!
      Jeżeli w menu jednostki są opcja "Mirror Link", można podłączyć Android Sony Xperia-Z. Naprzykład mamy dla testów Z3 i pracuje.
      Pozostałe Sony nie sprawdzaliśmy, myśłę że wszystkie Xperia-Z muszą działać, trzeba podjechać do sklepa Sony i sprawdzić. :shock:
      Pozdrawiam...
      Auto Program Group
      Anatol
      Tel. +48 881 315 090

      Komentarz


      • MirrorLinkiem radzę się nie podniecać - nawet jak uda się połączyć z telefonem (a często się nie udaje, mimo że telefon jest kompatybilny) i nawet jak się uda uruchomić żądana aplikację (co też nie zawsze się udaje) to jeżeli aplikacja nie ma certyfikatu to po ruszeniu jest momentalnie zamykana.

        Wiem, co piszę, mam od połowy kwietnia Fabię III z Bolero wyposażonym w MirroLink...Ja próbuję inne rozwiązanie - moduł Android wpinany między wyświetlacz a jednostkę centralną.
        Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce...

        Komentarz


        • Pytajac o mirrolink mialem wlasnie na mysli urzadzenie ktore sie podlacza do radia.
          pab567 masz cos konkretnego?
          Black magic

          Komentarz


          • W sensie że nie telefon? Jestem w trakcie walki - poczytaj tutaj
            Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce...

            Komentarz


            • AutoProgramGr, korzystając z okazji zapytam, czy da się jakoś wyprowadzić obraz video z Columbusa w postaci np. cinch albo coś?



              Sam obraz z odtwarzania DVD też by mógł być.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez namo
                AutoProgramGr, korzystając z okazji zapytam, czy da się jakoś wyprowadzić obraz video z Columbusa w postaci np. cinch albo coś?

                Obrazek

                Sam obraz z odtwarzania DVD też by mógł być.
                Witam!
                Video w "Columbus" jest cyfrowe.
                Teoretycznie można coś wymyślić, ale nie ma nić gotowego.
                Teraz nie mamy czasu tym zajmować się.

                Z dżwiękiem możemy zrobić analogowe(liniowe) wyjcie dla wzmacniacza "aftermarket". To oznacza, że można instalować wzmacniacz od dowolnego producenta.
                Pozdrawiam...
                Auto Program Group
                Anatol
                Tel. +48 881 315 090

                Komentarz


                • AutoProgramGr, dźwięk z DVD leci przecież na głośnikach, nawet jak się na navi przełączy czy coś innego. Zajebiście by było wyciągnąć obraz z DVD na LCD w zagłówkach, ojciec patrzy na nawigację a dzieci mają bajkę z tyłu.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez namo
                    AutoProgramGr, dźwięk z DVD leci przecież na głośnikach, nawet jak się na navi przełączy czy coś innego. Zajebiście by było wyciągnąć obraz z DVD na LCD w zagłówkach, ojciec patrzy na nawigację a dzieci mają bajkę z tyłu.
                    Video, dzwięk z Dvd czy SD karty leci tylko do 10-15 km/god, możnakorzystać radio albo nawigacą. Można to wyłączyć i oglądać video cały czas.

                    To co dotyczy Video, napisałem wczeszniej:
                    "Video w "Columbus" jest cyfrowe.
                    Teoretycznie można coś wymyślić, ale nie ma nić gotowego.
                    Teraz nie mamy czasu tym zajmować się. "
                    Pozdrawiam...
                    Auto Program Group
                    Anatol
                    Tel. +48 881 315 090

                    Komentarz


                    • AutoProgramGr, wiem, będę miał ściągniętą blokadę VIM jak podjadę do Roberta. Daj proszę znać jak będziesz miał czas ogarnąć Video Out w nowym Kolumbie :-)

                      Komentarz


                      • namo, aby było komfortowo, to Video out Ci nie wystarczy. Co chwilę będzie (przewiń, zmień płytę, za cicho, za głośno) itp. itd. Aby tego uniknąć trzeba by też sterowanie dorobić a tu już problem się robi. Dlatego nikt się w to nie bawi, bo przy dzisiejszych cenach tabletów, klientów na coś takiego będzie zero. Patrz np. taki tuner TV od Martecha do Columbusa w O2/S2. Na początku były ochy i achy a teraz okazuje się totalną porażką z brakiem wsparcia i ciągłym wysypywaniem się softu.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • Kodowanie sterownika multimedjalnego

                          Witam,

                          Dzisiaj pojechałem do servisu na wymiane Bolero na Columbusa .
                          Oczywiscie nie odbyło sie bez niespodzianek:
                          Dobre wieści sterownik nie kradziony i dał sie zakodować panel też ok.
                          ( tu ciekawostka po powrocie do mojego Bolero ponownie potrzebne jest kodowanie )

                          Złe wieści nie pasuje jedna wtyczka z wideo do panelu i jedna w stacji multiledialnej.
                          Dopasowanie okazało sie proste noż i po kłopocie trzeba podciąć piny.

                          I teraz złe wieści kupiłem stacje multimedialną o końcówce 043B i okazuje sie ze jest potrzebny zewętrzyny wzmaczniacz bo radio działa ale nie ma głosu :evil: .
                          Co sie udało ustalić ze potrzebne jest przekodowanie i tu sa schody bo nie wiedzą które w których bajtach które bity ustawić....

                          Tu prośba do tych co mają Columbusa bez Cantona czy dodatkowego wzmacniacza aby sprawdzic jakie bity w których baitach sa ustawione.


                          pozdrawiam
                          Grzegorz
                          Skoda Black

                          Komentarz


                          • jutro podam jak trzeba przekodować

                            kodowałeś w serwisie czyli ASO?

                            wszystkie columbusy mogą pracować jak i z sound systemem jak i bez

                            Komentarz


                            • W serwisie Skody w Trójmjeście

                              Z góry dzieki za pomoc ...
                              Skoda Black

                              Komentarz


                              • Re: Kodowanie sterownika multimedjalnego

                                Zamieszczone przez gregor
                                Witam,

                                Dzisiaj pojechałem do servisu na wymiane Bolero na Columbusa .
                                Oczywiscie nie odbyło sie bez niespodzianek:
                                Dobre wieści sterownik nie kradziony i dał sie zakodować panel też ok.
                                ( tu ciekawostka po powrocie do mojego Bolero ponownie potrzebne jest kodowanie )

                                Złe wieści nie pasuje jedna wtyczka z wideo do panelu i jedna w stacji multiledialnej.
                                Dopasowanie okazało sie proste noż i po kłopocie trzeba podciąć piny.

                                I teraz złe wieści kupiłem stacje multimedialną o końcówce 043B i okazuje sie ze jest potrzebny zewętrzyny wzmaczniacz bo radio działa ale nie ma głosu :evil: .
                                Co sie udało ustalić ze potrzebne jest przekodowanie i tu sa schody bo nie wiedzą które w których bajtach które bity ustawić....

                                Tu prośba do tych co mają Columbusa bez Cantona czy dodatkowego wzmacniacza aby sprawdzic jakie bity w których baitach sa ustawione.


                                pozdrawiam
                                Grzegorz
                                trudno było ich nakłonić do wymiany radia? Jakie koszty? Co z gwarancją?
                                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                Komentarz


                                • Re: Kodowanie sterownika multimedjalnego

                                  Zamieszczone przez gregor
                                  Witam,

                                  Dzisiaj pojechałem do servisu na wymiane Bolero na Columbusa .
                                  Oczywiscie nie odbyło sie bez niespodzianek:
                                  Dobre wieści sterownik nie kradziony i dał sie zakodować panel też ok.
                                  ( tu ciekawostka po powrocie do mojego Bolero ponownie potrzebne jest kodowanie )

                                  Złe wieści nie pasuje jedna wtyczka z wideo do panelu i jedna w stacji multiledialnej.
                                  Dopasowanie okazało sie proste noż i po kłopocie trzeba podciąć piny.

                                  I teraz złe wieści kupiłem stacje multimedialną o końcówce 043B i okazuje sie ze jest potrzebny zewętrzyny wzmaczniacz bo radio działa ale nie ma głosu :evil: .
                                  Co sie udało ustalić ze potrzebne jest przekodowanie i tu sa schody bo nie wiedzą które w których bajtach które bity ustawić....

                                  Tu prośba do tych co mają Columbusa bez Cantona czy dodatkowego wzmacniacza aby sprawdzic jakie bity w których baitach sa ustawione.


                                  pozdrawiam
                                  Grzegorz
                                  ok takie nasuwa mi się pytanie jak radio jest nie wkodowane w component protection to własnie jest brak dźwięku. jak chcesz wiedzieć czy radio jest przekodowane do sound systemu to wyjmij radio i zobacz czy wyjście światłowodowe świeci jeśli nie świeci to radio jest poprawnie zakodowanie do pracy bez sound systemu.

                                  podeślij jakie masz kodowanie będzie łatwiej określić co i jak

                                  Komentarz


                                  • No tu mamy problem bo ponownie zamontowali Bolero .

                                    Nie wpadłem na to aby zerknąć czy optyka działa .

                                    Jak nie ma innego wyjścia to pojade na dniach zamontuje zestaw i będe sluchał silnika :lol: .

                                    Myślełem czy nie zostawić Columbusa i samem u pobawic sie bitami.

                                    Dam znać koszt tego niby montażu 300 PLN .
                                    Skoda Black

                                    Komentarz


                                    • witam

                                      więc tak

                                      w bajcie 11 bit 0 to wzmacniacz z radia 8 głośników, a bit 1 to sound system
                                      w bajcie 19 bit 5 = 0 to wzmacniacz radia bit 5 = 1 sound system

                                      czyli w bajcie 11 bit 0 ustaw na 1 a bit 1 ustaw na 0, w bajcie 19 bit 5 ustaw na 0

                                      pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • Odświeżę trochę temat.
                                        Czy komuś może udało się zamontować Columbusa pochodzącego z legalnego źródła?
                                        Niestety ceny u Anatola trochę wzrosły a ciężko jest znaleźć alternatywę chyba jeszcze.

                                        Pozdrawiam
                                        Rafał

                                        Komentarz


                                        • jak na razie nie ma innej możliwości

                                          Komentarz


                                          • A tak z innej beczki...
                                            Kolega ostatnio zostawił Superba na zwykłym parking w centrum w Berlinie na kilka dni.
                                            Po powrocie brak Navi i wybita szyba - widać tam nadal jak na Młodych Wilkach radia zawijają

                                            Z ciekawostek dziura po szybie została dokładnie zaklejona folią a w środku była kartka z policji z numerem sprawy oraz raportem z oględzin oraz informacjami dla ubezpieczyciela :shock:
                                            Fajnie to mają ogarnięte bo u nas nie mówiąc już o raportach i zgłaszaniu sprawy ale chociażby o zabezpieczeniu przed deszczem nie ma co liczyć...
                                            Lukii

                                            Mój Brokuł

                                            Komentarz


                                            • Lukii, norma w tym miescie. Tak samo jak kradzieze rowerow - oficjalnie 30tys w ciagu roku w samym miescie.. W praktyce co pare dni na drodze do pracy widze jakas nowa rame bez kola przypieta do czegos.. albo samo kolo przypiete, ktorego nie bylo dzien/dwa wczesniej
                                              Dzis jadac, kolo stacji benzynowej, pod drzewem stały resztki skutera.. Rozebrali co sie dalo z wierzchu - siedzisko, plastiki, nawet nie ma zadnych elementow na kierownicy, została tylko jej metalowa rama

                                              Jak by chcial znowu parkowac gdzies na dluzej to trzeba mocno uwazac gdzie sie parkuje... W niektorych rejonach kolo centrum strach przejechac wieczorem na rowerze..

                                              Fakt policja działa lepiej, choc ostatnio z sasiadami prawie sie zalamalismy.. Na drodze p.poz (chodnik) pod blokiem jakies ciule parkuja auta... Zadzwonilismy na policje, jedno auto zniknelo w miedzy czasie, wiec powiedzieli ze nie maja jak mandatu dac, ale jak by bylo, to laweta by w kwadrans je sprzatnela pod ich okiem.. A drugiego, na francuskich blachach nie rusza, bo miasto za duzo kosztuje ustalenie sprawcy i sie nie oplaca... Wniosek? masz obce blachy to mozesz sobie czesc przepisow lamac

                                              Moja O3 RS

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Lukii
                                                Z ciekawostek dziura po szybie została dokładnie zaklejona folią a w środku była kartka z policji z numerem sprawy oraz raportem z oględzin oraz informacjami dla ubezpieczyciela :shock:
                                                Bo ktoś "podpierdolił" do organów ścigania. W Polsce każdy by się brzydził ciesząc się z cudzego nieszczęścia. Inna sprawa to co by zrobiła z tym Polska policja.
                                                - Superb
                                                - Panda 1.2

                                                Komentarz


                                                • crom.de, jak by sie chcialo to by probowali zlapac wlasciciela na telefon, po ustaleniu... A jak nie to by spisali tylko dane i tyle Ew. odholowali auto na parking policyjny na Twoj koszt

                                                  Moja O3 RS

                                                  Komentarz


                                                  • krzyzakp, Niemca parkującego w Warszawie złapać na telefon? EOT
                                                    - Superb
                                                    - Panda 1.2

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X