Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaz anteny CB do relingu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaz anteny CB do relingu

    macherstudio, przecierałem tym środkiem skórzaną kierownicę. Najpierw przeczyszczenie mokrą szmatką, później szmatką z tym środkiem i na końcu jeszcze raz suchą, żeby ładnie rozprowadzić i usunąć nadmiar. Zawsze trochę poprawia wygląd skóry, lekko "ożywia" kolor i nadaje połysku. Tylko na temat jak długo ten efekt się utrzymuje odpowiedzi Ci nie dam.
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=90292

  • #2
    Montaz anteny CB do relingu

    Jak w temacie - ktos juz ogarniał moze? Bo mam w planie takowy, ale po dzisiejszym odwiedzeniu paru miejsc w Szczecinie - bieda... Jedyny uchwyt jaki wydawało sie ze by pasował, okazał sie za mały o pare mm, by objac reling... Ktos ma moze jakies doswiadczenie z tym?

    Interesuje mnie opcja relingu, bo samej anteny praktycznie nie zdejmuje (magnes), jedynie kłade na dachu, gdy trzeba. A jako ze auto zmienione, to chce tez zmienic mocowanie, skoro juz lecimy po calosci (stara antena juz tez zaczyna szwankowac niestety).

    Moja O3 RS

    Komentarz


    • #3
      krzyzakp, jak reling nie ma "masy" to opcja relingu jest niezbyt halo. Też kiedyś chciałem z magnesu przejść na reling, ale w 2 serwisach odradzali. Najlepiej na stałe-dziura na środku dachu, potem magnez, dalej takie w kształcie położonej litery "U" przykręcane do blachy bagażnika-szczelina między błotnikiem a klapą bagażnika (dobra masa, ale miejsce nieszczególne) a na koniec relingi.
      Ja jednak zostałem na magnesie, bo dziur w dachu nie zamierzałem (utrata gwarancji)

      Komentarz


      • #4
        Lashlo, dziury w dachu tez nie chce, to ostatnia opcja, magens z nia wygrywa.
        Co do masy - jezeli sie nie myle to relingi w O3 sa z metalu, wiec powinny dawac mase.. Stad szukam takiej opcji.
        Na klapie nie chce, bo slyszalem pare opinii ze lubi sobie skorodowac, a to jest srednia opcja.

        Moja O3 RS

        Komentarz


        • #5
          krzyzakp, Ale (teraz z pamięci piszę,bo nie jestem fachowcem):

          Jak masz magnes na dachu, to cała powierzchnia dachu jest przeciwwagą, a na relingu tego nie masz, nawet mając masę".

          Ja w tamtym okresie jak widziałem antenę na relingu, to z 2-3 razy się zapytałem, jak taki patent chodzi, ale odp. były zarówno, że ok jak i że kicha.

          To tak samo jak Triflex-jedni chwalą, inni wręcz przeciwnie ;-) Ja jednak odpuściłem i mam dobrą antenę na dobrym magnesie i dobre radio (President) i to mi na razie wystarcza ;-) ale jak domyślam się, Tobie chodzi o wygodę.

          Komentarz


          • #6
            Wrzuciłem na swój profil parę fotek mojej anteny na relingu więc patrzyć i pytać
            Pozdrawiam
            O3
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
            O2
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

            Komentarz


            • #7
              W dawnych czasach próbowałem różnych opcji - montaż do relingu (Mondeło) był najgorszą z nich (brak masy, kombinacje z drucikiem), jeśli chodzi o jakość odbioru, montaż w dachu (Nexia) - najlepszą, magnes gdzieś po środku (największą wadą były częste uszkodzenia przewodu). Na szczęście nie musiałem wiercić dziury, po prostu wywaliłem antenę radiową, zamontowałem wewnętrzną a na dach poszła AT 71. Od 2 lat zamiast słuchać łaciny kuchennej na CB odpalam Yanosika i przynajmniej mam ciszę w aucie - mogę spokojnie słuchać jak dudni zawias :diabelski_usmiech

              Komentarz


              • #8
                nokius, o to mi wlasnie chodziło
                Moglbys powiedziec jak dalej pusciles ten kabel? Bo widze ze w karoserie poszedł... Ciekawi mnie gdzie i jak wychodzi, ktoredy pociagnales itp.. Do tego podrzuc jak masz CB wmontowane, bo to temat ktory ciagle mnie meczy..
                Ale kabel puszcze jak Ty, przynajmniej nie bedzie problemu z tym ze mi sie placze po aucie Jedynie ciut przy gumie uszczelnie, by tam nie podciekało i bedzie złoto.

                EDIT:
                Ktory model uchwytu dokladnie kupiles? Podejrzewam ze bede musiał tez wszystko zamowic do domu i jak dojdzie, to pobawic sie w montaz.. Choc moze wystarczy sam zakup uchwytu, antene to juz nie tak duzy problem, a kabel tez kupie z antena, zestroi sie, a puszczenie go porzadnie zrobi sie pozniej, w domu...

                Moja O3 RS

                Komentarz


                • #9
                  kropi, na odbiór to nie wpływa a chyba tylko na nadawanie...

                  Komentarz


                  • #10
                    Wystarczy "odkleić" antenę magnetyczną od dachu, aby się przekonać, że jest różnica.

                    Komentarz


                    • #11
                      Kabel puściłem w boczku potem pod kanapę i progiem do przodu. Radio mam przykręcone na stałe do tunelu po stronie pasażera. Trzeba co prawda zrobić dwie dziurki ale przy sprzedaży wkłada się tam dwie zaślepki w kolorze i nikt tego nie zauważy
                      Gumową przelotkę w karoserii dodatkowo osadziłem na silikonie
                      O3
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                      O2
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                      Komentarz


                      • #12
                        nokius, zasilanie radia masz na stałe podpięte do instalacji czy na wtyk do gniazda zapalniczki?

                        Komentarz


                        • #13
                          nokius, czyli mniej wiecej tak jak bym planował.. Jeszcze tylko kwestia przejscia z progu na strone pasazera, ale to pewnie sie jakos pod fotelem pusci, wiec nie bedzie sie rzucac w oczy Jakies złote rady, na co uwazac ciagnac tamtedy kabel? Domyslam sie ze od przelotki kabel idzie do lampy bez problemu i tylko sciaganie boczku mnie czeka
                          Wkrecenie moze nie byc takim złym pomysłem, choc troche zal ryski, a co dopiero dziury na dziewiczym plastiku

                          Moja O3 RS

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X