Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pakiet na bezdroza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pakiet na bezdroza

    Klarus wygląda jak rasowy beduin Co to za płotek? Na wydmy nie wolno wchodzić czy jak?

  • #2
    Pakiet na bezdroza

    Witam
    Jestem od niedawna posiadczem O3 1.4TSI.
    Wczoraj z ciekawosci zajrzalem pod auto i zauwazylem oslony pod podloga.
    Podczas konfiguracji nie domawialem tego pakietu.
    Tutaj moje pytanie czy te oslony sa dodawane "gratis" do jakiegos silnika, wyposazenie , pakietu ??

    pozdrawiam
    Lukasz

    Komentarz


    • #3
      Re: Pakiet na bezdroza

      Zamieszczone przez lupe
      Witam
      Jestem od niedawna posiadczem O3 1.4TSI.
      Wczoraj z ciekawosci zajrzalem pod auto i zauwazylem oslony pod podloga.
      Podczas konfiguracji nie domawialem tego pakietu.
      Tutaj moje pytanie czy te oslony sa dodawane "gratis" do jakiegos silnika, wyposazenie , pakietu ??

      pozdrawiam
      Lukasz
      osłony pod podłogą są w każdej wersji, w pakiecie na bezdroża są dodatkowe (np. pod wydechem) i na pewno jest inna osłona silnika.
      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Zasugerowalem sie rysunkiem w konfiguratorze skody, ktory pokazuje rowniez oslony po bokach i pod silnikiem.

        Dzieki a odpowiedz.
        A juz myslelem ze dostalem bonus od skody

        Komentarz


        • #5
          Podstawowa osłana w TSI pod silnikiem jest krótka. Ja u siebie zakupiłem pełną osłonę 5Q0825236Q i wymieniłem, wygląda to tak (jedna na drugiej):

          JEST >>> O2FL by Lockin

          BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
          BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
          BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
          BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez lockin
            Podstawowa osłana w TSI pod silnikiem jest krótka. Ja u siebie zakupiłem pełną osłonę 5Q0825236Q i wymieniłem, wygląda to tak (jedna na drugiej):

            Obrazek
            ale to nie jest osłona z pakietu na bezdroża - kupiłeś tą samą którą ja też zamontowałem (o ile pamiętam to jako pierwszy na forum) i ona pochodzi z diesli.
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Zapytam z ciekawości , czym był podyktowany montaż pełnej osłony do TSi ?
              W dieslach, wiadomo dlaczego tam się znajduje.

              Komentarz


              • #8
                po to aby:
                - silnik był rozgrzany już do 90stopni po przejechaniu 4km
                - silnik nie brudził się nadmiernie od spodu
                Ja dodatkowo miałem jeszcze Webasto, więc zimą to był full wypas
                JEST >>> O2FL by Lockin

                BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                Komentarz


                • #9
                  potwierdzam słowa lockin`a i żeby od spodu był utrudniony dostęp dla zwierzaków
                  Jest Octavia III 1.4 TSI CHPA 140 KM http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84299
                  Była Octavia II 2.0 TDI 16V BKD 140 KM
                  Była Octavia I 1.9 TDI AGR 90 KM

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez yunior81
                    Zapytam z ciekawości , czym był podyktowany montaż pełnej osłony do TSi ?
                    W dieslach, wiadomo dlaczego tam się znajduje.
                    trudniejszy dostęp dla zwierzaków (choć niewiele zmienia bo i tak włażą) i mniej syfu pod maską.
                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam

                      chciałem się zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów jeździ skodą 1.8 TSI z pakietem na bezdroża. Czy auto jest dużo sztywniejsze ? czy spada komfort jazdy ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Co prawda nie 1.8 TSI, ale mam 1.4 TSI z pakietem na bezdroża z marca 2014 r.
                        Przy zamawianiu auta jak zobaczyłem to w opcjach doposażenia, to od razu mnie to zaciekawiło, z racji tego, że jeżdżę od czasu do czasu, szczególnie latem, po drogach szutrowych po Kaszubach.

                        Zapytałem sprzedawcę co wchodzi w skład tego pakietu, pokazał mi to:

                        chodzi oczywiście o osłony podwozia, to żaden metal tylko jakiś kompozyt oraz dodał, że sprężyny są inne, a amortyzatory takie same jak w porównaniu do wersji bez pakietu na bezdroża, no i że prześwit zwiększa się o 15 mm, co mnie ucieszyło, bo przy przesiadce z O1 miałem wrażenie, że zderzakiem przednim w O3 prędzej o coś zahaczę (np. krawężnik), odpukać, do tej pory w O3 nie zahaczyłem nim o nic, żona także, i mam nadzieję, że tak pozostanie

                        Osłony wyglądają mniej więcej tak:

                        z przed lewego przedniego koła:




                        od przodu:


                        zza prawego przedniego koła:




                        zza lewego przedniego koła:




                        od tyłu (widać, że tłumik jest inaczej umieszczony niż na ilustracji z zaznaczonymi na zielono osłonami i przez to nie ma osłony przy zderzaku po lewej stronie, ta osłona z prawej strony pełni funkcję wzmocnienia mocowania zderzaka):


                        Tutaj prezentuję jak wyglądają koła zimowe na moim samochodzie, notabene obecnie w kolorze czarnym ale na razie brak fotek.
                        Wprawne oko zauważy, że auto stoi trochę wyżej.

                        jakubsa co do sztywności auta o które pytasz na PW, to nie zauważyłem różnicy pomiędzy samochodem testowym bez pakietu na bezdroża a moim, a miałem okazję podjechać już swoją O3 do salonu na jazdę testową O3 i potem na powrót przesiąść się do swojej O3 i nie odczułem zmiany sztywności zawieszenia, ale może od tego czasu coś się zmieniło.
                        Aha i jeszcze jedno, jak zamawiałem auto to przy wyborze pakietu na bezdroża nie można było wybrać kół 17 calowych, ale widzę, że teraz to już nie problem.
                        Załączone pliki
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez spj
                          Zapytałem sprzedawcę co wchodzi w skład tego pakietu, pokazał mi to:
                          Zamieszczone przez spj
                          od tyłu (widać, że tłumik jest inaczej umieszczony niż na ilustracji z zaznaczonymi na zielono osłonami i przez to nie ma osłony przy zderzaku po lewej stronie, ta osłona z prawej strony pełni funkcję wzmocnienia mocowania zderzaka):
                          możesz wstawić te fotki ponownie? U mnie w tych fragmentach nie ma zdjęć - sprawdzałem na telefonie i komputerze - głusza.
                          Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez bob_best
                            Zamieszczone przez spj
                            Zapytałem sprzedawcę co wchodzi w skład tego pakietu, pokazał mi to:
                            Zamieszczone przez spj
                            od tyłu (widać, że tłumik jest inaczej umieszczony niż na ilustracji z zaznaczonymi na zielono osłonami i przez to nie ma osłony przy zderzaku po lewej stronie, ta osłona z prawej strony pełni funkcję wzmocnienia mocowania zderzaka):
                            możesz wstawić te fotki ponownie? U mnie w tych fragmentach nie ma zdjęć - sprawdzałem na telefonie i komputerze - głusza.
                            Już
                            Pozdrawiam,


                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X